Chomutovskou pobočku Národní demokracie vede bývalý tahoun Dělnické mládeže

Národní demokracie je plná extrémistů. Typickým příkladem by mohla být Národní demokracie Chomutovsko, která má ve svých řadách severočeské extrémisty známé například z neonacistické scény, Dělnické strany, nebo protiromských pochodů. 

Jedním z takových “výtečníků” je bývalý autonomní nacionalista, člen Dělnické strany a ochranných sborů Vlastimil Burian. Se souvěrci korzoval ulicemi severočeského města, zatímco se zuby nehty snažil co nejvíce zapsat do análů místní extrémistické galerky. Absolvent SOU stavebního se s Lucií Šlégrovou a dalšími krajně pravicovými extrémisty účastnil známého protiromského pochodu v Janově. Dnes Vlastimil Burian pracuje údajně jako ochrankář ve společnosti Securitas, ale dávno předtím se pokoušel na nacionalistické scéně o založení organizované skupinky radikálů pojmenované jako Národní Aktivisté, jež z obav před českými zákony měli svůj web umístěný na amerických serverech. Když se původní úmysl nedařil přesně podle Burianových snů, vstoupil severočeský radikál do Národní demokracie, ve které je dodnes.

Dalším členem Místní organizace  Národní demokracie Chomutovsko je taktéž bývalý člen a tahoun Dělnické mládeže a současný příslušník krajně pravicové Generace identity Jan Mrázek. Díky tomu je severočeská pobočka Bartošovy partaje velmi blízká zmodernizovaným neonacistům s cool hábitem. Jan Mrázek má v rámci Národní demokracie celkem vysoké postavení. Stal se totiž předsedou chomutovské pobočky.

Ashampoo_Snap_2016.02.18_14h16m58s_001_

Bývalý “elegán” s motýlkem u krku vytvořil politickou stranu, ve které se kumulují nejrůznější živly neonacistické a extrémistické scény. Pryč jsou časy, kdy Bartoš zdánlivě intelektuálně převyšoval přihlouplé extrémisty. Nyní se předseda židobijecké politické strany obklopuje bývalými členy Vandasovy partaje i jejích mládežnických organizací. Třetí muž na fotografii, Vít Klimeš, je bývalým republikánem. V roce 2014 dokonce neúspěšně kandidoval za NE Bruselu Národní demokracie do jirkovského městského zastupitelstva……..po opakovaných volbách, které předtím neprobíhaly podle demokratických zásad, Národní demokraté nakonec z voleb odstoupila……v prvním volení získala Bartošova strana v Jirkově jen 0,27 procenta hlasů.

.

Dalším členem chomutovské Národní demokracie je například bývalý člen Dělnické mládeže a hokejový chuligán místního hokejového týmu Pirátů Jakub Grus. Proslul například tím, že na stadionu během utkání pokřikoval na hokejové hráče s tmavší pletí “opice, opice”, za což byl následně také souzen a obdržel kvůli svému hulvátství zákaz přístupu na stadion. Mimochodem, Jakub Grus má v comutovském Bartošově spolku radikálů funkci jednatele partaje. V komunálních volbách v roce 2014 Grus kandidoval jako jednička. Dokolonky zaměstnání uvedl výrobní dělník, grafik a tanečník……..jak poetické a jak současnosti blízké………

Národní demokracie je politickým subjektem, kde dostávají příležitost ikony místních extrémistických společenství. Jedná se o naprosto nevolitelný subjekt, kde to střelbou na demonstraci začíná a něčím nedemokratickým by to chtělo skončit. Na Adama B. Bartoše je policií v současnosti registrováno na více než deset žalob. Začne také tento radikál během pobytu za mřízemi sepisovat knihu o svém boji?