Blok proti islámu s Úsvitem přinášejí předraženou politiku nenávisti

Blok proti islámu společně s Úsvitem chystají pro své fanoušky rasistický stát založený na klerofašismu, bílé rase a nenávisti k mezinárodním strukturám Západu. To je zajisté velmi lákavé pro extrémisty a veškeré nacionalisty v okolí. Dlouhou dobu si straníci s hysterickými islamofoby lámali hlavu nad tím, s čím oslovit budoucího voliče například v krajských a senátních volbách. 

V osmnácti retro bodech se politické klima navrací do dávno zapomenutých časů, kdy nenávidět odlišné kultury bylo součástí běžného smýšlení.

Ashampoo_Snap_2016.02.21_16h41m24s_006_

Hlavním konceptem je ideál “Pevnosti Evropa”, kdy se veřejnosti předkládá “uzamčená” republika, hraniční hlídky s ostnatými dráty a hysterickými kontrolami osobních dokladů. Nabízí se předražený a v současnosti těžko realizovatelný plán. Radikálové na pozicích vůdčích osobností Bloku proti islámu společně s Úsvitem si nedělají těžkou hlavu s profinancováním navrhovaných změn. Postačí několik posměšných slovíček směrem k Babišovi, Sobotkovi nebo kultovnímu nepříteli českých nacionalistů Kalouskovi a veškeré detaily jdou stranou.

S Pevností Evropa přichází ruku v ruce porušování lidských práv…….nemluvně o mezinárodních úmluvách, k jejichž dodržování je Česko po celá desetiletí vázáno. Náboženští fanatici tolik podobní antisemitům si nedělají hlavu se světem. Ve své neskonalé naivitě si myslí, že když získají vlivný podíl na dění ve společnosti, tak si mohou diktovat doslova co chtějí. Jenže, takto realita opravdu nefunguje. Zrušením azylových táborů v krajích by přihlouplí nacionálové porušili mezinárodní právo a zároveň by rádoby milovníci všeho Českého pošlapali všechny československé imigranty, kteří většinou z ekonomických důvodů v minulosti zavítali do zahraničí.

Politické plány popíračů lidských práv jsou určeny nízkopříjmové skupině obyvatelstva. Chystaná politika bazíruje na neznalosti a osobní neschopnosti zjistit si o daném tématu náležitá fakta. Úsvit s Blokem proti islámu opisuje radikálovo klišé, na které si během několika měsíců již zvykl. Proto nechybí požadavky na špatné zacházení s uprchlíky, uzavírání hranic, destrukce sociálního systému ukrytá za podporou práce, privilegování předem vybraných pod rouškou přímé demokracie, poskytování služeb lidem zdarma doprovázená zrušením ochranářských zákonů pro minority v Česku. Jako poslední bod nechybí ani zrušení soukromých exekutorů. Je to celkem logický krok, protože valná část potenciální voličské základny představuje osoby zadlužené a neschopné splácet své závazky. Však také české nacionalistické organizace a neoficiální hnutí nejednou organizovaly demonstrace proti exekutorům……zcela jistě vědí proč.

S vlastními bojůvkami přichází jednostranná politika na nic než národ. Mezi politickými terči zůstávají také nevinné děti, které se nemají podle přání radikálů integrovat. Kdo by také z řad extrémistů chtěl zdravotně postižené děti mezi těmi zdravými…….takový plán se zcela určitě zalíbí všem lidem v okolí. Co na tom, že vláda nechtěla zrušit praktické školy………ale v televizi říkali naprostý opak, a tak se podle senzačních zpráv upravil politický program, protože jedině tak skrumáž nesmyslů dává nepřemýšlejícím voličům více jistot i nadějí najednou.

Místo podpory chudým přichází podpora nacionalismu. Lidé díky překopanému sociálnímu systému nebudou mít co jíst, ale zato si před vlajkou zavzpomínají na milovanou republiku……….to je přesně to, co se od nacionalistů očekává. V případě sociálních nepokojů Konvička s Lidinským vyšlou armádu a vyostří rétoriku vyvolávající nenávist třeba vůči Romům nebo těm nejchudším ve státě. Možná také nenávidění dostanou nějakou nášivku k tomu, aby byli lépe rozpoznatelní a následně efektivněji státním režimem pronásledovaní. A na řadu se možná dostane Konvičkova masokostní moučka v reálném provedení………

Zábavná je stať s odměnami pro učitele podle výkonu žáka. Bylo by skutečně zajímavé sledovat, jak je toto pravidlo uplatňované v reálném světě, a nikoli v představách ekonomických kamikadze z islamofobních spolků. Učitelé by s rychlostí blesku dali najevo svůj nesouhlas a zcela správně by požadovali změnu vytvořených pravidel.

Populismus pro populisty zabalený do celofánu účelového spolčení……nic víc plány pánů Lidinského a Konvičky nejsou. Ostatně, nikdo neočekával, že by toto duo přineslo nejak hluboce zamyšlenou politickou a ekonomickou změnu ve společnosti. Radikálové na to zkrátka nemají. Proto se na první dobrou obracejí na vlastenčení, protože tím zakrývají svou neschopnost, neprofesionalitu i naprosté diletantství