Bartošova Národní demokracie se střelbou na demonstraci zařadila k pluku totálních fanatiků

Adam B. Bartoš dnes s pomocí svých lidí dokázal, jak vysoce nebezpečným je jeho hnutí pro demokracii a budoucnost českého národa. Jako vývozní artikl považují národní demokraté hrubou sílu zbraní, jež okatě předali umělohmotně vytvořenému spolku zdánlivě nemajícího nic společného s dva roky starou partají extrémistů. 

Na šesti místech se v Praze demonstrovalo, ale pouze na jednom z nich zazněla střelba z pistole. Když Adam B. Bartoš promlouval na Vítězném náměstí ke svým příznivcům, holohlavý mladík za zády vytáhl pistoli, aby následně několikrát vystřelil do vzduchu. Komici z Vyšehradu našli další způsob zviditelnění v záplavě krajně pravicových subjektů. Nikdo z nich si prozatím netroufne před několika desítkami lidí za přítomnosti policie po slovní hříčce “blaničtí rytíři povstali” použít demonstrativně střelnou zbraň.


Ještě před několika dny předseda Národních demokratů hořekoval na svém profilu nad tím, proč Národní demokracie vedena ministerstvem vnitra jako extrémistická, zatímco dnes před televizními kamerami a fotoaparáty novinářů klidně v rámci stranického vystoupení neudělal nic jiného, než to, co dělávali největší extrémisté v Latinské Americe. Radikálové v této části světa běžně na demonstracích vytahovali zbraně, aby vládě ukázali, že se s blížící revolucí přichází také krev společně s vraždami politiků, ministrů a dalších nepohodlných lidí.

Adam B. Bartoš má velké sny o tzv Nové republice, kde budou platit pouze pravidla Národní demokracie, a kde odpůrci nebudou mít zcela jistě žádný prostor k vyjadřování svých názorů, protože buď budou internováni, nebo vysídleni mimo republiku. Je vysoce pravděpodobné, že předseda národních demokratů střelbu do vzduchu myslel přesně tak, jak ji mysleli oni středoameričtí nebo jihoameričtí revolucionáři. Šlo o gesto……jakýsi symbol, jež měl Adama B. Bartoše s jeho stranou legitimizovat před očima radikálnější části krajní pravice.

Ashampoo_Snap_2016.02.06_22h31m27s_002_
Muž na pravici Adama B. Bartoše vystřelil do vzduchu

Bylo předem jasné, že gesto střelby nemůže vykonat samotný předseda, a tak se jej ujal někdo jiný. V případě výtek se nabízí politické kličkování, kdy se Bartoš slovně od činu souvěrce distancuje, zatímco vnitřně s ním bude plně souhlasit. Období, kdy mužík s kravatou nechodil jinak, než s motýlkem, je pryč. Od “bratříčkování” se s neonacistou Pavlem Matějným a přijetím ostřejšího tónu v krajně pravicové politice, nezbývá nejznámějšímu antisemitovi v republice nic jiného, než morálně, ale také věcně klesnout na stejnou úroveň svých podporovatelů a budoucích voličů. S půllitrem zlatavého moku a posedávání s kindernácky přichází další dějství přinášející dva roky staré straně punc militarismu.

Ashampoo_Snap_2016.02.06_23h03m30s_005_
Adam B. Bartoš s rasistkou Lucií Haškovou

Národní demokracie promlouvá k veřejnosti za pomoci nejjednodužšího jazyka extrémisty, protože pouze s tímto arzenálem na krátkou dobu překoná konkurenci v okolí. Jako pomoc přichází mladá rasistka a česká ultranacionalistka Lucie Hašková, psychedelický Jiří Černohorský i celé zbývající stádečko seskupující se kolem naonacisty podporující a s nácky spolupracující Kláry Fürstové. Lidé z davu chtějí kalašnikov a předseda strany jako účelový ultranacionalista jim něco jako kalašnikov poskytne………tedy prozatím pouze ve formě pistole, ale když se naskytne příležitost…….možná časem bude na některé z dalších demonstrací mnohem těžší kalibr…….

Na začátku celého klání obrýlený šéf ultranacionálů sice varuje před provokatéry a radí demonstrantům, aby naslouchali pokynům policie…..nicméně o několik minut později to budou lidé přímo za zády Bartoše, kdo pokyny policie poruší. Inu, proč ne, když si moderní blanické rytíře nakladatel antisemitské literatury představuje jako chlapíky se sapíkem v ruce.

Ashampoo_Snap_2016.02.06_23h31m08s_007_

Národní demokracie se na Vítězném náměstí v Praze odhodlala dokonce k podpoře krajně extrémistických uskupení, ke kterým patří Generace identity. Krajně pravicoví extrémisté lákající omladinu ke krajně pravicovému exdtrémismu ve spolupráci s národními demokraty rozdávali účastníkům demonstrace zažloutlý leták, na kterém byla vyobrazena hlava se zavázanýma očima s výzvou nabádající “k výměně politiků dokud politici nevymění své občany”.

Pokud zase někdy bude Adam B. Bartoš plakat nad tím, jak je označován za extrémistu, tak by si měl vzpomenout na 6. února 2016, kdy na demonstraci jeho soukmenovci za zády začali střílet z pistole.