“Židům vstup zakázán. Mnichov a další města chrání ženy v bazénech”

Zprávy vztahující se k uprchlíkům, nebo muslimům nejsou výrazově příliš vzdálené od rétoriky i slovních obranů používaných v období neonacisty prosazovaného antisemitismu. Zprávy dohromady semelou každého podle náboženství nebo sociálního původu. Jste muslim, nebo uprchlík, v tom případě jste generalizačně zodpovědný za činy ostatních uprchlíků nebo muslimů.

Zkoušeli jste někdy v přicházejícím zpravodajství nahradit slovo uprchlík nebo muslim slovem žid? Pokud tak učiníte, dostanete ze zaručeně žhavých zpráv pouze skrumáž antisemitského škváru, o který by se neopřelo ani kolo. 15. ledna 2016 Novinky.cz zveřejnily článek s titulkem “Migrantům vstup zakázán. Mnichov a další města chrání ženy v bazénech”.

Jak by článek vypadal, kdybychom slovo migrant, uprchlík, Syřan, arabský, severoafrický nahradili slovem židnebo židovský? Pojďme se na to podívat:

Židům vstup zakázán. Mnichov a další města chrání ženy v bazénech

Některá města v Německu začínají židovským mužům zakazovat vstupy do místních bazénů. Množí se totiž případy sexuálních útoků na návštěvnice. Prvním městem, které k zákazu přistoupilo, byl západoněmecký Bornheim a následoval bavorský Mnichov.

V Bornheimu zákaz přišel kvůli stížnostem návštěvnic a také pracovnic plaveckého stadiónu na slovní obtěžování ze strany židovských mužů.

Podle informací deníku The Daily Mail to ale nebyly jen slovní výpady. Server britského listu napsal, že v bornheimském bazénu došlo i k fyzickému sexuálnímu útoku. Osmnáctiletý žid měl osahávat čtyřiapadesátiletou návštěvnici na intimních místech a snažit se ji líbat.  

Oběť od dalších útoků zachránil až pár, který slyšel její volání o pomoc.

„Říkám zcela jasně, že o našem respektu k rovnosti mezi muži a ženami nebudeme v Německu diskutovat,” prohlásil Markus Schnapka ze sociálního úřadu města.

Do bazénu nesmějí ani v Mnichově

židovskou ubytovnu navštívil a židy s důvody zákazu seznámil. Řekl také, že jakmile město od sociální služby dostane vyrozumění, že židé zásady chování k ženám chápou, zákaz se zruší. Radnice tvrdí, že tímto opatřením nechce dlouhodobě trestat nevinné.

Podobná informace přišla z Mnichova, kde se radnice, rovněž kvůli sexuálnímu obtěžování, rozhodla nepouštět nikoho z migrantů do centra pro volnočasové aktivity. Důvodem je sexuálně motivovaný útok na náctiletou dívku, k němuž došlo rovněž v bazénu. 

Tři židovští chlapci, kterým ještě nebylo patnáct let, obestoupili dvě dívky a měli je osahávat. Podle policie už byli zadrženi. Co s nimi bude dál, není jasné.

V Německu se v současné době diskutuje o chování některých mužů z řad židů. Důvodem jsou silvestrovské události v Kolíně nad Rýnem a dalších německých městech, kde mladí muži ve skupinkách útočili na ženy, obkličovali je a  sexuálně napadali a okrádali. [celá zpráva]

Podle svědků i policie byli pachatelé převážně židovského původu.

SDÍLET