“Slušný Čech” zasmradil Prostřeno

Jednou ze soutěžících v primáckém pořadu Prostřeno je muslimka. V Česku žije Ekatěrina Novoselová delší dobu, ale islám přijala teprve před třemi roky. Tak jako spoustu jiných účastníků kulinářské soutěže, i mladá Ruska ze sibiře se rozhodla ukázat divákům, že kuchyň nemusí být nutně jen o knedlu vepřu, zelu a  žluťoučkém pivíčku na dobré trávení. 

Před diváky a účastníky soutěže mladá žena ze Žižkova předstoupila v tradičním oděvu muslimek a na začátek maratonu vaření oznámila, že nemá ráda alkohol. Není na tom nic zvláštního, ale “slušní Češi” doslova nesnáší, když v médiích v časech jejich posedávání před televizí vidí něco jiného, než sobě rovné. Co když se na Primu dívají děti a náhodou uvidí pravdu o tom, že svět není jen o běloších, křesťanství a jednostranném pohledu na svět……

V každé prezentaci odlišností vidí umaštěný vidlák z horní dolní příležitost k provokaci. Celostátní médium jinak ve zpravodajských relacích vystupující hlasem Zemanova tábora nyní v šest večer ukazuje muslimskou ženu a bortí tím pracně vytvořený obrázek muslimů – teroristů – znasilňovačů – vrahů – odmítačů všeho evropského. Po dlouhé době se do obýváků dostává lidský rozměr, což je pro české nacionalisty něco naprosto nepřípustného.

Průměrný “slušný Čech” své domněnky s rasistickými poznámkami málokdy zveřejňuje pod svým jménem……..přečte si článeček na webu pořadu, podepíše se jako anonym a užívá si své místo na světě. Je zdatným bojovníkem na internetu…..zase jednou to natřel cíli svých frustrací. Po pár písmenkách, několika štiplavých větách se konečně komentátor cítí jako král…..

Ashampoo_Snap_2016.01.20_15h23m23s_005_
Screenshot komentářů z webu Prostřeno

Přepracovaný otec od rodiny při zmínce o sedmi dětech, jež by chtěla mladá Ekatěrina se svým manželem mít, doslova nevycházel z úžasu, zatímco další stoprocentně slušný čecháček nevydýchal odmítání alkoholu na závěr nebo začátek slavnostní večeře. Pivíčko je v mysli nevzdělance základní součástí domácí kultury, a tak jakékoli odmítání destilátů vyvolává v mysli Zemanova fanklubu pocity ohrožení české kultury. Když není zbytí, nabízí se mnoho dalších věcí k výsměchu, nebo hrdinskému útoku vůči rodačce ze sibiře. Muslimka odmítá mluvit před muži o svých vlasech………

“Slušný Čech” si to přebere po svém. Ve zkratkovitém nevkusu zamíří k tomu, co je mu k srdci nejblíže: “co může být větším symbolem nesvobody ženy, když nesmí hovořit o svých vlasech?“……..myšlenky domácího rasisty mají monotematickou podobu. Obhajují sexismus i vnímání ženy jako kus masa na veletrhu řezníků, zatímco odmítají vnímat ženskou inteligenci, osobnost, i to co je ukryto za očima uvnitř duše. Na světlo světa se dostávají zprostředkované mantry o utlačovaných ženách v islámu: “zkuste v nějaké arabské zemi v televizi zdůrazňovat svoje křesťanské náboženství a že nebudete to a ono“…..kdyby to šlo, komentující by mile rádi vložili do svých příspěvků nějaké video z WhiteMedií, aby slaboduché příspěvky posvětili ještě ubožejšími příspěvky neonacistů.

Ashampoo_Snap_2016.01.20_15h55m16s_006_

Čeští nacionalisté před vznikem Československa opírali svou nenávist o Němce a strach s germanizace českého prostředí. S příchodem koncem dvacátých let a v průběhu let třicátých a čtyřicátých let dvacátého století čestí neonacisté přesedlali svou nenávist na židy a pěstovali v sobě antisemitismus……..jak vidno, čeští nacionalisté se nezměnili ani v průběhu desetiletí a věří v prakticky totožné hodnoty. Jen žida proměnili v muslima, protože je to jednodušší a nikdo nacionalistu nemůže kvůli prvoplánové nenávisti nazvat pokračovatelem neofašistova kultu diktatury.

Kdyby v Prostřeno obyčejný, nudný Čech řekl, že nemá rád alkohol a prosí ostatní, aby ho po celou dobu nepili, nic by se nestalo. Jenže, když to samé řekně muslimka, je to ihned považované jako islamizace a pokus o diktování a vnucování pravidel islámu přítomným soutěžícím a tím pádem také celému národu…….jako kdyby alkohol a jeho požívání bylo součástí české kultury.

Ashampoo_Snap_2016.01.20_16h07m05s_007_

V jednotlivých příspěvcích komentujících je vidět ubohost “slušného Čecha”. Tak jako antisemita, i on vnímá za vším jednáním a konáním nebezpečí ohrožení české kultury. Sto šestnáct stránek nesmyslů bezhlavých teorií nepředstavují nic jiného, než důkaz, že “slušný Čech” má v hlavě nasráno a pěkně smradlavo. Je správné, že se do celostátní televize dostávají minority a ukazují svou odlišnost, protože tato společnost i tento národ to potřebuje víc než dost.