Slovenský štát generalizačně obviňoval židy, Fico nyní obviňuje všechny muslimy

Po událostech v Kolíně nad Rýnem využívá situace ve svůj prospěch předseda vlády Robert Fico. Na mimořádné tiskové konferenci doslova za bílého dne obviní všechny slovenské muslimy z terorismu i nebezpečného chování vůči ženám. Druhý nejvýše postavený ústavní činitel státu Evropské unie se chová, jako kdyby nebyl představitelem demokratického režimu. 

Muslimové jsou pro populistického politika nebezpeční už jen proto, že o nich v médiích vnikají nejrůznější livé nebo polovičaté relace. Osmnáct z dvaceti devíti zadržených násilníků a zlodějů ze silvestra 2015 byli žadatelé o azyl, a proto se snimi svezou všichni ostatní, jež nemají s řáděním v Kolíně nic společného. Robert Fico ukázal sdělovacím prostředkům přesně to, jak se nemá šéf vládního kabinetu chovat. Slovenský štát segregoval a generalizoval místní židovskou komunitu, zatímco Fico plující na stejné názorové vlně s Polskem i sousedním Maďarskem generalizuje místní muslimskou komunitu.

Ashampoo_Snap_2016.01.08_19h02m19s_010_
Robert Fico během generalizačního projevu k novinářům

Prozatím  k segregacím nedošlo, ale kdyby možná předseda slovenské vlády dostal příležitost, sáhl by také po této možnosti. Lidé prchající před běsy války skutečně nemohou za kriminální myšlení svých krajanů, tak jako Slováci nemohou za to, že některý rodák například ve Francii přepadne stařenku a okradne ji o poslední úspory, řetízek i postarší mobil. Jak by se Bratislava dívala na to, kdyby Hollande v emotivním proslovu k médiím požadoval zákaz vstupu všech Slováků do Francie a jako obranný mechanismus by raději zvolil deportaci všech Slováků ze země….co kdyby se náhodou v Paříži usadila silná komunita Slováků……ještě by začala napadat všechny Francouze v okolí.

Ficovi, dokonce ani slovenským sdělovacím prostředkům, by se taková opatření nelíbila. Přesto premiér slovenské vlády okázale oznamuje, že nedovolí vznik silné muslimské komunity. Svým vyjádřením podporuje a zároveň posiluje domácí klerofašistické extrémisty, jež následně nevědí, co si myslet. Zatímco ještě před několika týdny štvali proti VIP účastníkovi dnešní tiskové konference, tak nyní jsou ochotni připustit, že snad některými kroky se Fico zasloužil o dobro Slovenska.

Robert Fico nechce současnou uprchlickou situaci řešit. Raději volí věty podobné těmto: “Budeme finanční pomoc na migrační krizi orientovat zejména na ochranu vnější schengenské hranice. Dáme peníze, ale nechceme, aby skončily například v potravinových fondech, ale v bezpečnostních strukturách. Jen tak se zastaví neregulované migrační toky do Evropy” Všechno ostatní soustředí do tzv. bezpečnostních opatřeních, protože přesně ta v populisticky orientovaných médiích způsobí největší popularitu….”ohrožené Slovensko se chce bránit”, a proto podporuje vojenské i policejní řešení před skutečnými kroky, s nimiž by docházelo k uklidnění situace v daleké Sýrii, Iráku nebo severní Africe.

Průměrný nacionál si přijde na své. Poslovech Roberta Fica pochválí politika za to, že konečně hovoří o uprchlících v pravém světle a bez obalů jedná ve jménu ochrany národa. Slovenský premiér zopakoval, že země odmítá povinné uprchlické kvóty, protože myšlenka multikulturního světa v myšlenkách nejvyššího představitele selhala. Jako kdyby si mužík v obleku před chvilkou pročítal příspěvky z xenofobně laděných stránek na sociálních sítích a právě teď plný dojmů z tryskajících emocí vyhrkl na zvědavé novináře první věc, co ho napadla. Lidská práva s evropským prostorem byly vždy pro Roberta Fica špatným snem, neřkuli hororem, ze kterého se zuby nehty s menší úspěšností snažíval vymanit.

Přednost dostávalo a nadále dostane křesťanské sektářství, ve jménu kterého šikoval Fico své síly do minulých voleb. Homosexuálové nejsou božími ovečkami, stejně jako nyní jimi přestávají být místní muslimové. Ještě před několika měsíci současný odmítač multikulturalismu útočil vůči Romům, kvůli kterým hrozil lidskoprávním aktivistům s odstoupením Slovenska od některých lidkoprávních norem i předpisů, ke kterým se Bratislava před lety upsala.

Robert Fico v roce 2013 svou rétorikou podporoval extrémismus a stejně ho podporuje i nyní. “Stává se módní zvyklostí, že od menšin na Slovensku slýcháme zejména požadavky, ale žádné povinnosti vůči státu. Spíše natažené ruce, zato téměř minimální pěstování občanských ctností“, uvedl Robert Fico na konferenci Matice slovenské. Tehdy politik zaútočil na českou komunitu v zemi. Jako zaseknutý kafemlýnek opakuje předseda Smeru, že nezaměstnanost souvisí s Romy. Jako kdyby v jedné větě zároveň dodával: “zbavte nás Romů a nezaměstnanost bude mnohonásobně nižší“….Slovenský premiér v politických provoláních legitimizuje pocit nesounáležitosti slovenského národa, do něhož podle politických názorů Romové a nyní nově muslimové nepatří.

Robert Fico se díky dnešní tiskové konferenci stal jedním z nejznámějších podporovatelů politiky tzv. Islámského státu. Přistoupil na jeho hru a bez obtíží šikanuje přicházející uprchlíky, jež za své nepřátele považují především také hrdlořezové z daleké Rakky. Předseda slovenské vlády je zdárným příkladem neschopnosti a morální zhýralosti mnoha současných politiků.