Silvestrovský incident v Kolíně nad Rýnem mohl být zaplacenou kampaní

Na silvestra v Kolíně nad Rýnem a Hamburku došlo k útokům na ženy. Některé byly sexuálně obtěžobané, okradené i znásilněné. Údajnými pachateli měli být uprchlíci syrského původu. Média začala rozšiřovat spekulace, polopravdy i lži. Hlavním terčem na pomyslné střelnici zůstali uprchlíci, i když nikdo v době vysílání zpravodajských relací přesně nevěděl, kdo údajnými útočníky byl. 

Sociální sítě zaplavily rasistické příspěvky podobné těm z fašistického Československa, kdy všichni předem věděli, že útočníkem a zlodějem byl automaticky “lakomý židák” odvedle. V novinách z tricátých let minulého století se začaly objevovat články o nutnosti internace žida i jeho vypovězení za hranice měst nebo přímo za hranice Československa. Chrabrý národ několikaocasého lva si přeci zaslouží ochranu před nebezpečím, kde velké množství židů pohromadě ohrožuje slovanství Jana Žižky, nebo svatého Václava, se kterým fašističtí potentáti mávali jako s upocenými tričky uprostřed fotbalového zápasu. Jak je smutné, že se některé špatné vlastnosti národa opakují i po několika desetiletích. Máme tu nenávistnou kampaň vůči muslimům, vůči uprchlíkům…..máme tu fašizující média, fašizující politiky, fašizujícího prezidenta…….naši předci by možná s údivem koukali na to, co se nejen v této zemi děje.

Přitom s trochou zdravého rozumu a kapky přemýšlení je jasné, že na událostech z Kolína nad Rýnem i dalších měst něco nesedí. Už s prvními vteřinami vysílání zpravodajských relací, s prvními zprávami na internetu na čtenáře i diváky vykukuje z blízkého povzdálí možné, docela dobře zinscenované divadélko, kdy za děním může stát krajně pravicová organizace nebo klidně i nějaký politický subjekt. Všechno je na první pohled příliš okaté. Tragický příběh se na zlatém podnosu nabízí lačnému diváctvu. Plačící ženy vykládají, jak byly donuceny se vysvléct a jak byla policie laxní, zatímco desítky uprvhlíků si “užívaly” své okamžiky prznění Evropanek.

[quote_center]Odborníci na krajně pravicový extrémismus měsíce upozorňují na to, že s vyšší mírou radikalizace islamofobních spolků v E vropě může dojít k umělým zinscenování útoku, nejrůznějších provokací i teroristických útoků.[/quote_center]

Násilí uprchlíků, případně muslimů je vodou na mlýn extrémistů. Z něj radikálové provolávající “Čechy Čechům” žijí a z něj také organizují nejrůznější demonstrace. Pokud by se neonacista z PEGIDy převlékl za muslima, vydával se za uprchlíka a přepadl někoho na ulici, jistě by takovým činem vyvolal vlnu nenávisti, jež právě neonácek nejvíc potřebuje.

[quote_center]Spekulace o tom, že násilnosti v Německu někdo organizoval, případně zaplatil jsou naprosto legitimní. Indicie naznačují, že tomu tak mohlo být[/quote_center]

Údajný německý policista pro Die Welt řekl: “Jen malá část z nich byli Severoafričané, většina kontrolovaných byli Syřané. Většinou to byli žadatelé o azyl, kteří nedávno přicestovali. Předložili dokumenty, které se vydávají při podání žádosti o azyl“…….pro extrémisty i hladová média je toto svědectví docela lákavou návnadou, na kterou se dá ulovit značná část zájemců. Kdo by neklikl na internetu na podobné sdělení, nebo kdo by si nekoupil plátek, v němž se nachází zaručeně pravé a stoprocentně pravdivé svědectví muže, který byl do vyšetřování zapojen.  Po Charlie Hebdo je každé potvrzení kriminální podstaty uprchlíků skvělým votvírákem i cestou k větší popularitě….

Článek v Die Welt obsahuje účelová zabarvení, kdy je kolínská policie předem povařovaná za tajnůstkáře, jež informace kolem případů zamlčují. Policejní prezident porýnského velkoměsta Wolfgang Albers dosud uváděl, že policisté totožnost podezřelých neznají a že v souvislosti s incidentem nebyl nikdo zadržen. Mediální příběh dostává typický příběh, kdy národ je ohrožován nečinností státní správy, bezpečnostních složek i přicházejícími uprchlíky, jež nečekají na nic jiného, než vrhnout se na prsa domácích blondýnek, černovlásek i modrooček. Je zvláštní, že podobná přepadení se odehrála hned v několika městech a měla podobný scénář i mediální popularitu. Die Welt se s policií slovně přetahoval o to, co bylo motivem útoků. Zatímco policie oznamovala, že sexuální zločiny páchané na že nách byly jen zástěrkou za krádežetmi, Die Welt tvrdil přesný opak. Můžete jen hádat, jaký motiv si média vybrala jako ten  nejlákavější…….

Okatost dokreslovaly spoty večerních zprávařských výstupů, kdy vše vyvolávalo dojem cílené kampaně, vyvolávání dojmu překotné stylizace doprovázené usilovnou touhou přesvědčit unaveného diváka o tom, co se v tom Německu stalo. O tom, že by se skutečně mohlo jednat o diskreditační kampaň jako první na sociálních sítích oznámily okruhy zabývající se monitoringem extrémistické scény v Německu. Místní NPD jde opět o existenci, protože politici znovu uvažují nad tím, jestli tuto partaj nezakázat. PEGIDA cítí, že jí ujíždí vlak, a tak by se jí chaos náramně hodil. Zaplatit organizované násilí mohlo také zahraničí napřklad z Maďarska, Polska, nebo Ruska. Možností je mnoho. Nicméně jako reálnější spíše vypadá verze zorganizování PEGIDou nebo některou z podobných organizací.

Nebylo by to v moderní historii poprvé, co by se extréímisté za pomoci nejrůznějších akcí snažili zkompromitovat svého ideového nepřítele například za pomocí placených provokací, cílených akcí…….mínění masy lidí je jednoduše manipulovatelné. Stačí plačící ženy s dojemným příběhem, podpora mediální kampaně a kauza sexuálně zvrhlých uprchlíků je na světě. Je povinností policie celou událost prošetřit. S prokázáním identity a obviněním jednotlivých útočníků by policie měla zodpovědět dotazy, zda za silvestrovským sexuálním obtěžování žen nestál někdo jako zadavatel, nebo finanční mecenáš celého dění.

Zajímavé je, že se většinou zastánci ochrany evropské kultury nezastaví nad tím, proč policie často neprošetřuje dostatečně znásilnění žen v Česku. Aktéry těchto činů jsou ve valné většině samotní Češi. 32% českých žen starších 15 let má podle Amnesty International osobní zkušenost s fyzickým nebo sexuálním násilím. Sexuální hříchy domácích obyvatel nejsou trnem v oku, zatímco uprchlíci představují pro zastánce nacionalismu podobenství zákeřných bestií. V Česku je každý rok znásilněno na 7 500 – 20 000 žen. Samotná Česká republika se doposud nrepřipojila k přijetí Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí. 

[quote_center]Začneme tedy vykřikovat: “Vyhostěte Čechy z Česka, protože jejich velká koncentrace ohrožuje Čechy?”[/quote_center]