Silvestrovské události v Kolíně nad Rýnem doprovázejí hoaxy

Kdo by neznal případ sexuálních obtěžování a znásilnění během silvestrovského veselí v německém Hamburku a dalších městech. Už od začátku kdesi v pozadí celého případu postávalo podezření z cílené akce, pokusu zdiskretitovat uprchlíky v očích veřejnosti a politický útok na kancléřku Merkelovou. S odstupujícím časem se čím dál více tato podezření stávají realitou. 

Poslední dobou se po internetu i sociálních sítích objevují fotky žen údajně zmlácených uprchlíky onu silvestrovskou noc. 600 trestních oznámení na údajné sexuální loudily nedá krajně extrémistické scéně spát, a tak si na celém příběhu ohřívá svou vlastní polívčičku. Kout železo dokud je žhavé, je sice moudrá myšlenka, ale mnohdy klopýtá na amatérsky podaných důkazech. Neodborně naaranžovanou fotku, ženu z jiné země zachycenou zrovna v okamžiku manželova útoku, Photoshopem upravený snímek…..to všechno sice nerozpozná běžný strávník dezinformací, ale tvůrci fabulací by měli myslet také na ty spoluobčany, jež nabízené fotečky ublížených žen prověří na internetu a odhalí pravdu.

Fabulacím a lžím napomáhají mediální prohlášení o tom, jak policie tajila sexuální prohřešky uprchlíků například ve Stockholmu a dalších zemích. Média volají po nekorektně politickém pohledu na problematiku, címž poskytují prostor pro další nepravdivé sáhodlouhé bajky o blondýně s rozbitým nosem přímo před silvestrovským nádražím v Kolíně nad Rýnem. The Observer poukázal na několik případů nejrůzšířenějších fotografií údajně napadených žen uprchlíky z oné celosvětově známé noci.

[quote_center]Fabulátoři se mermomocí snaží strefit do černého, a tak jako zdárný příklad používají árijsky vypadající ženu.[/quote_center]

Na čistokrevnou Evropanku si troufl sáhnout přicházející uprchlík. Xenofob vidí tuto scénu ještě v ostřejším tónu, kdy ošahávač ženských tvarů není nikdo jiný, než “opičák, jehož by měl každý vlastenec raději zastřelit juž jen kvůli malým holčičkám a jejich matkám“. Andělsky vypadající žena s blond vlasy, modrýma očima a vyvinutým poprsím na internetových stránkách demonstruje ohrožení oné tajuplné árijské kultury. Obvykle se tento scénář árijských žen připisuje Švédsku, kde kyprá Švédka čelí s ránou na obličeji pověstnému chaosu.

Ashampoo_Snap_2016.01.15_10h45m31s_001_

Kdo by neznal tuto koláž. Je k vidění na mnoha skupinách, kde znásilňování žen je nacionalisty podáváno jako selhání Západu, západních politiků i multikulturalismu. Islamofobové dávno před děním v Kolíně nad Rýnem tento obrázek používali jako nezvrátný důkaz zvrácenosti islámu. Poprvé tato koláž spatřila světlo světa v roce 2007 na jednom z konspiračních webů. Stačí obrázek zadat do Googlu a nestačíte koukat na to, kolikrát se stejná fotka na nejrůznějších proextrémisticky laděných webech nachází.

Ashampoo_Snap_2016.01.15_10h53m18s_002_

Po otřepaném Švédsku a pokusu o diskreditaci tamní politiky přichází čas na další výmysly plné koláží i výstřižků z článků zabývajících se znásilněním a sexuálně motivovanými trestnými činy například v Indii.

[quote_center]K navození iluze manipulátoři používají fotografie z článků kriminalistické povahy, aby je zasadili do prostředí, jež si extrémisté předem vybrali.[/quote_center]

Z ženy čelící sexuálním choutkám útočících Indů se rychlostí blesku stává kovaná Němka – oběť tisíce útočníků ze silvestrovského veselí. Na Twitteru, ale také na Facebooku se jako důkaz objevila tato fotka

Ashampoo_Snap_2016.01.15_10h56m46s_003_

V dubnu 2014 ji jako první použil indický deník IndiaToday. Článek se zabýval rostoucím počtem případů sexuálního obtěžování v Dillí. S uprchlíky fotka nemá nic společného………natož s děním v Kolíně nad Rýnem a dalších městech, kde údajně došlo k sexuálněv motivovaným činům……..ale to manipulátory vůbec nezajímá.

[quote_center]Obvyklou praxí manipulátorů je fotku, text, zvukovou nebo obrazovou nahrávku vytrhnout z kontextu, tak ,aby údaj vypadal přesně podle choutek rozšiřovatelů zpráv.[/quote_center]

Informace podávaná zvědavému a často neinformovanému čtenáři či divákovi nabízí obsah vytržený v kontextu. K útoku došlo na jiném místě a útočníkem byl někdo jiný….. Ideově zmanipulovaná média prchající za senzacemi, mezi kterými je například česká Prima, si ráda osvojují informovat o méně líbivých záležitostech, ale zároveň vyrábí z fabulací sadu pravdivých tvrzení. Informovat o špatném chování kohokoli je správné a žádloucí, nicméně nesmí jít o cílenou diskreditaci a vytrhávání dějů, jež nemají s popisovaným příběhem nic společného. To je velmi nebezpečné, protože pokud veřejně uznávané médium rozšiřuje lži s mediálními manipulacemi, stává se takto rozšiřovaná zpráva pravdiou, i když jí rozhodně není. Informace o zločinech spáchaných údajně uprchlíky se objeví v televizi v nejsledovanějších časech, zatímco uvedení na pravou míru buď nezazní, nebo je odvysílané v okamžiku, kdy televizi sleduje minimum diváků.

Další z globálně rozšiřovaných fotografií údajné oběti kolínských útoků měla být černovláska s rozbitým nosem. Na nejrůznějších krajně pravicových facebookových stránkách a skupinách si rasisté pod tímto obrázkem ulevovali. Podivovali se nad mírou násilí a dokonce nezapomněli dodat, že tímto přetekl pověstný pohár trpělivosti. Česká islamofobní scéna obrázek zraněné ženy přejala od britských ultranacionalistů Britain First.

Ashampoo_Snap_2016.01.15_11h26m09s_004_

Ve skutečnosti není žena z fotografie neznámou a zároveň se nejedná o oběť nějakého násilí páchaného uprchlíky. Jedná se o britskou modelku Danielle Lloyd, která byla v roce 2009 v anglickém Derby napadena v tamějším nočním klubu.

Další žena na sociálních sítích spojovaná jako oběť uprchlického násilí v Kolíně nad Rýnem je tato černovláska. I pod tímto obrázkem si rasisté honili své ego.

Ashampoo_Snap_2016.01.15_11h40m53s_005_

Opět tato žena nemá nic společného s nedávným děním v Kolíně nad Rýnem. Jak by také mohla, když se opět jedná o Britku, Amy Ferris, kterou v Manchasteru v roce 2013 napadl další jiný Brit. Pokud se čecháčkovští vlastenci chtějí hroutit nad násilím páchaným na ženách, mohou začít u opilých Britů, jež ženy z fotografií napadli.

Dalším želístkem v ohni jsou videa, na kterých má být podle jejich rozšiřovatelů natočený záběr útočících uprchlíků v Kolíně nad Rýnem…….jaký jiný důkaz by média s veřejností ještě chtěli? No……..nejdříve by záběry musely být z Kolína nad Rýnem a lidé v něm by museli být uprchlíci, což ani náhodou nejsou. Ke statickým a snadno zneužitým fotografiím se do řady rozšiřujících hoaxů přidávají videozáběry

Typickým příkladem by mohlo sloužit údajné vláčení ženy do metra. Uprchlíci v přesile tlačí něžné pohlaví do míst, kde by ji mohli hromadně znásilnit….

[embedplusvideo height=”311″ width=”500″ editlink=”http://bit.ly/1J6AZNr” standard=”http://www.youtube.com/v/KKu6Y7FtgF4?fs=1″ vars=”ytid=KKu6Y7FtgF4&width=500&height=311&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=” id=”ep4881″ /]

Opět se jedná o dezinformaci, jež nemá s uprchlíky, natož s Kolínem nad Rýnem nic společného. Přesto všechno, video shlédlo téměř 300 000 diváků a po svém ho také komentovali. Video bylo ale nahráno na Youtube v roce 2013 a ukazuje na údajný útok na holandskou novinářku v Káhiře během nepokojů na náměstí Tahrir v roce 2011.

Radikálové informace zkreslují a naschvál vytrhávají informace z kontextu. Je smutné, že solidní média bez jakéhokoli ověření často tuto lež rozšiřují. Novinářská obec by se konečně měla zamyslet nad svou profesionalitou, protože nepravdivých informací bude k silvestrovským událostem přibývat stále víc a víc, protože průměrný vlastenec raději lže, než aby zveřejnil pravdu, jež by z vlastence udělala hlupáka a naprostého idiota s rasistickými názory.