Senátor Doubrava rozšiřuje islamofobní lži

Islamofobní scéna žije svými hoaxy. Rozšiřuje je a dokonce s nimi mystifikuje blízké okolí. Typickým příkladem by mohl být xenofobií obdařený Jaroslav Doubrava. 

Ve svém facebookovém příspěvku chválí Japonsko s japonskou vládou, protože se domnívá, že tato země perzekuuje islám a všechny muslimy zde žijící. Ani na vteřinu ho nenapadá, že věšci se mají úplně jinak.

Ashampoo_Snap_2016.01.28_17h48m57s_010_

Zvěsti o islamofobním Tokiu jsou léta stará. Byly milionkrát vyvráceny…..ale to extrémistům vůbec nevadí. Důležitá je ideologie nenávisti podávaná jako oficiální postoj daleké vlády. O Japonsku v Česku téměř nikdo nic neví a pokud se našinec podívá na polovičnícho Čecha Tomia Okamuru, dokonce může dojít k závěrům, že Japonsko musí být stoprocentně rasistickým, silně nacionálním a islám odmítajícím státem s červenou tečkou uprostřed.

Z obecného principu japonská ústava nedovoluje jakoukoli segregaci na základě všeobecně přijímaných lidských práv a svobod: “Všichni lidé jsou si rovni podle zákona, a nedochází k žádné diskriminaci v politických, ekonomických a sociálních vztazích z důvodu rasy, vyznání, pohlaví, společenské postavení nebo rodinného původuDoubravou uváděné body nejsou ničím jiným, než naprostou lží vyhovující například české rasistické nebo neofašistické scéně. Úřadující senátor za Severočechy pravidelně dokazuje, komu patří jeho sympatie. 

Skutečné Japonsko neeviduje údaje o náboženství svých obyvatel, dokonce ani cizinců, jež žádají o japonské občanství nebo pobyt v Japonsku. V zemi žije mnoho Indonésanů, ale také Arabů, kterým je udělováno občanství podle stejných pravidel bez ohledu na náboženské presvědčení. Úřady v Zemi vycházejícího slunce nemohou jednat v rozporu s nejvyšším zákonem země, kterým ústava rozhodně je. V Japonsku žijí Japonci, kteří přijali islám a veřejně ho vyznávají, pokud chtějí. Nikdo jim v tom nebrání.

Žádný zákon zakazující islám v Japonsku neexistuje. Jak již z obsahu článku vyplývá, paragrafy zakazující náboženské vyznání by byly v rozporu s ústavním pořádkem země. Arabština se na vysokých školách v Japonsku vyučuje. Viz například Tokijská univerzita zahraničních studií, kde zájemci tento jazyk mohou studovat. V Japonsku žije sto tisíc muslimů a v zemi stojí desítky mešit a fungují zde také islámské školy s organizacemi….existují také japonské weby a brožury na téma islámu, které jsou volně skrze internet přístupné. Tokijská univerzita dokonce podpořila 8. mezinárodní konferenci o islámu v Japonsku.

Korán je dostupný jak v modlitebnách, tak v japonských obchodech. Korán se také v Japonsku tiskne a lidé si jej mohou do země beztrestně dovézt i vyvézt. Neexistují žádná omezení, na základě kterých by lidé byli podle toho, jakou literaturu u sebe mají a jakou používají. Zároveň není pravda, že Japonsko nemá zastupitelské úřady v muslimských zemích. Stačí se podívat na vládní stránky ministerstva zahraničí, kde se každý může podívat, kde všude má Japonsko zastupitelské úřady. Velvyslanectví jsou jak v Saudské Arábii, tak například Pákistánu, Ománu, Kuvajtu, Turecku, Jemenu, Egyptě, Jordánsku, Afghanistánu a dalších……stejně tak není pravda, že japonští politici nejezdí do muslimských zemí, nebo že muslimští státníci nejezdí do Japonska, viz zpráva o návštěvě íránského prezidenta Rouhaniho v Japonsku.

Další tvrzení: “Podle údajů zveřejněných japonskou vládou bylo vydáno povolení k přechodnému pobytu jen 2.000 muslimům, kteří musejí dodržovat japonské právo platné v zemi. Tito muslimové musí mluvit japonsky a vykonávat své náboženské rituály pouze v jejich domovech.” je rovněž lživé. V Japonsku žije 60 – 80 000 muslimů bez japonského občanství  tito lidé nemusí hovořit pouze japonsky. Nikdo je nehlídá, jakým jazykem hovoří. To, že všichni musejí dodržovat japonské právo – to je naprosto normální. Každý člověk musí dodržovat místní právo země, ve které žije. Odchylky jsou možné jen v rodinném a finančním právu, pokud je to na základě dohod dovoleno.

Zároveň není pravda, že by Japonsko mělo minimální vztahy s muslimskými zeměmi. Skrze humanitární projekty a obchodní spolupráci je Země vycházejícího slunce ve styku s muslimskými zeměmi. Například v září roku 2015 Japonsko oznámilo, že daruje 810 milionů amerických dolarů na humanitární projekty v Sýrii a Iráku. Není pravda, že by Japonci nebyli přitahováni islámem. Opět stačí nahlédnout do statistik, kde se dočteme, že 10 000 místních muslimů jsou japonští konvertité.

Muslimové jsou zaměstnáni jak v soukromém, tak ve státním sektoru. V Japonsku je možné setkat se s halal masem i halal restauracemi. Soukromé školství umožňuje v Japonsku vznik madras a ty jsou přítomné při místních mešitách. Muslimové mohou pronajímat byty a nikdo jim v tom nebrání.

Jednotlivá tvrzení sdílená senátorem Doubravou pouze ponižují Doubravu samotného a posléze další, kdo takovým nesmyslům v počeštěné verzi věří. Bývalý starosta obce Telnice s úspěchem sobě vlastním dokazuje, kam je schopen spadnout. Chová se jako typický antisemita. Vytáhne lži, které posléze rozšiřuje na sociálních sítích. Ostatně, vždy se najde užitečný idiot, který nabízené lži využije třeba k propagaci chystané demonstrace nebo k upevnění protimuslimských postojů ve společnosti.

Čím se proslaví pan senátor příště? Třeba převezme nějaké informace třeba od některé z neonacizujících organizací, kterým svým počinem udělá zcela určitě radost.

SDÍLET