Obhajovali demonstranti právo devítiměsíční holčičky na smrt?

Odebrání devítiměsíčního miminka norským sociálním úřadem Barnevern je dalším důvodem k nepřestávajícím lavinám populismu. Svobodní občané Petra Macha velmi dobře vědí, že mají minimální šance na volební úspěchy, a tak se samotný předseda strany společně s Naštvanými matkami bez rozmýšlení vrhá do mediální pře s norskou stranou, protože díky tomu je více vidět v českých médiích. 

Barnevernu údajně vadí nedostatečně vyvinutý kontakt rodičů s těžce nemocným dítětem. Holčička české matky a norského otce trpí od narození onemocněním ledvin, kvůli kterému musí podstupovat dialýzu. Podnět na norský úřad podle veřejně dostupných zdrojů měl podat zdravotnický personál nemocnice poté, co se rodiče necitlivě vyjádřili ke zdravotnímu stavu svého dítěte(“rodiče se měli o holčičce zoufale vyjádřit, že hledají rámec, v jakém by bylo možno ušetřit holčičku dalšího trápení s léčbou”).

Pravdivost nebo nepravdivost veřejně rozšiřovaných informací je těžké posoudit. I norský úřad musí dodržovat zákony s mezinárodními úmluvami, kvůli kterým není možné jen tak odebrat dítě rodičům. Jestli se rodiče takto skutečně vyjádřili, měl norský sociální úřad právo jednat tak jak jednal a odebráním devítiměsíční holčičky pouze napomohl malému dítěti k právu na život. Především, nikdo neví, jak celá kauza skutečně vznikla a proč se norské úřady rozhodly tak, jak se rozhodly. Posuzování médií vychází pouze z jednostranného svědectví, které nemusí být ve všech bodech pravdivé.

Ashampoo_Snap_2016.01.17_13h33m00s_002_

I když není Norsko členem Evropské unie, zůstává kvůli svému sociálnímu systému v hledáčku krajně pravicové i extrémistické scény. Některé z členských států vnímají severskou zemi jako vzor a přejímají norské sociální myšlenky do svého právního a společenského systému. I proto jsou jakékoli zvěsti o údajném selhání norských úřadů doslova božskou manou pro všechny ultranacionály, extrémisty a odmítače lidských práv. Domněnky s jednoůčelovým tlakem údajně selhávajících rodičů napomáhají radikálům k jejich cestě za ultranacionalismem, ve kterém skrze Norsko Brusel vypadá jako semeniště bezpráví.

Fotografie s Tomášem Zdechovským a Petrem Machem zcela určitě naleznou další pokračování. Dva neohrožení politici se ve jménu společné spolupráce šikují k pomoci české občance……co víc by si nacionál mohl přát. V kauze Michalákových se populisté sešli nad stolem a nejspíš něco podobného podniknou i nyní.

Ashampoo_Snap_2016.01.17_13h18m23s_001_
Mach se s Dechovským radí nad kauzou Michalákových; Zdroj: Facebook Petra Macha

Je to reklama zadarmo, ve které nestojí na prvním místě děti, ale boj o místo na společenském sluníčku, kdy se vehementně jedni ultranacionalisté snaží, obrazně řečeno, přečůrat s hlasitým trumfem v ruce ostatní ultranacionalisty.

Maminka odebraného miminka si nepřeje, aby byly zveřejňovány detaily o jejím případě, ale přesto tváře ultranacionalistů budí zdání, že ví, o co v celém případě jde. S krajně extrémistickou scénou se snaží krok udržovat česká média. Neřeknou, že se zatím neví, proč Barnevern odebral děti………..proč by to také dělala, když z Norska vytvářejí mediální chyméru neschopné a protilidské sociální politiky, podle které jsou vytvářeny sociální politiky ostatních států Evropy.

Ashampoo_Snap_2016.01.17_11h17m51s_001_
Zdroj: internet

Ve všech případech údajných selhání Barnevernu je k vidění stále stejný scénář. Česká média si neověřují pravdivost informací a jednotlivá data jednoduše přebírají od ostatních. Vezme se jeden článek přes CTRL+C a CTRL+V se vloží odstavce, které se posléze pohledově upraví, tak aby na první pohled nikdo nemohl říct, že se jedná o jasnou kopii. Novináři nemají čas, je na nich kladen tlak vedení a navíc mají svým článkem strhnout zájem čtenářů nebo diváků. Ten se vyvolá nejsnáze, pokud se k případu přistupuje nekorektním a neprofesionálním způsobem. Někdy jako zdroj poslouží vyjádření zapojených politiků, jež ve slovech povýší ultranacionalismus v národ……ale ani to není pro reportéry na závadu.

Svět si žádá rychlé informování se senzační zápletkou a odebrání českých dětí norským sociálním úřadem v blízkosti českého ultranacionalismu napomáhá rádoby národovedkým myšlenkám populistických politiků postavené naproti českého ultranacionalismu. Zatímco v minulém dějství lidovec Tomáš Zdechovský pošlapal ve jménu populismu na svém twitterovém účtu symboliku křesťanství,

Zdroj: Twitter Tomáše Zdechovského

na včerejší demonstraci postávala na akci krajně pravicových Naštvaných matek vedle krajně pravicového Petra Macha, islamofoba Marka Černocha a ukřičené islamofobky Hrindové také Táňa Fišerová. Jak se zdá, míra populismu překročila ideové hranice.

Ashampoo_Snap_2016.01.17_12h13m48s_002_
Zdroj: Facebook

Hnilobný zápach populismu a parazitace na mediálních případech jsou lákavé napříc politického spektra. Kdo by se nechtěl zviditelnit na veřejném vystoupení před zvědavými novináři. V tomto případě ani některým lidem nevadí, že exhibují na akci pořádané krajně extrémistickým a nenávist vůči muslimům a multikulturalismu vyvolávajícím uskupení. Heslo: “když mají lidé stejný cíl, není třeba koukat na jejich kabát“, není správné, protože radikálové účast osoby blízké lidskoprávních okruhů využijí především k sebepropagaci svých zvrácených ideí a názorů.

Táňa Fischerová za medializovaným případem možná vidí jednosměrný příběh matky postiženého děcka……..sama je také maminkou handicapované holčičky, a proto možná zavítala na xenofoby organizovanou demonstraci.  Určitě za účastí není podpora krajní pravici, nebo islamofobie………nicméně, bývalý politik hlásící se k zásadám demokracie a ochrany lidských práv by neměl propadat účelovému jednání, ať je založené na čemkoli.

Pokud budeme vycházet z toho, že tvrzení “rodiče se měli o holčičce zoufale vyjádřit, že hledají rámec, v jakém by bylo možno ušetřit holčičku dalšího trápení s léčbou” je pravidvé, jaký měla smysl demonstrace organizovaná Naštvanými matkami 16.1.2016? Obhajovali demonstranti právo devítiměsíční holčičky na smrt? Snaží se o totéž krajně pravicový a islamofobní Úsvit?

Ashampoo_Snap_2016.01.17_14h17m19s_003_

Demonstranti společně s Úsvitem pouze parazitují na zveřejněném případu. Mávají českými rodinami a českými dětmi, aby do případu, o jehož podrobnostech nikdo nic neví, vnesli ultranacionální vlastenčení a následně také přidali další část o zaručeně vlastenecké a všechny bílé čechy ochraňující politické straně, jež klidně vyjde do ulic na podporu českých dětí v cizině. O nějakém právu i neprávu samotného dítěte na život, zdravotní péči, nebo právu na budoucnost není ve vyjádřeních účastníků včerejší demonstrace ani stopy. To samo o sobě cosi vypovídá o všech současných, ale také minulých jednánich mediálně zviditelňovaných nacionálů.

Petr Mach si populisticky vyhoní triko přeměnou úvodního obrázku na svém facebookovém profilu,

Ashampoo_Snap_2016.01.17_14h44m05s_004_

zatímco karavana populismu a naprostého nezájmu o osud mladé dívky pokračuje. Mach není vidět v Bruselu, a tak se svým voličům přibližuje za pomoci odporu k norskému sociálnímu úřadu. Jak hrdinské a jak vysoce politické……ale co byste chtěli očekávat od někoho, kdo považuje lidská práva za brzdu ve vývoji společnosti.