Matějka je ve Svobodných občanech důkazem bezradnosti Machovy partaje

Krajně pravicová, silně extrémistická a k lidským právům nepřátelská Machova Strana svobodných občanů je typickým příkladem jednoúčelovosti a populismu v jednom. Ještě před nedávnými volbami kvůli honu za hlasy voličů partaj naoko zanechala vzpomínek na extrémismus. Vyměnila slovní útoky na Romy za kritiku Evropské unie i radikály nenáviděné vlády, aby se následně, díky mediální podpoře extrémismu, navrátila do starých kolejí přihnědlých teorií o životě brouka.

Pohled na tiskovou konferenci beránkovské straničky je opravdu komický. Na jedné straně sedí Matějka, zatímco na té další hovoří k novinářům europoslanec Petr Mach. Boj o křeslo ve vedení strany vyhrál. Nedovolil přerodu Svobodných do odloučeného pracoviště Konvičkova Bloku proti islámu, nicméně mnohé jeho teorie a názory převzal do fungování rádoby libertariánského spolku euroskeptiků. Matějkovy štvavé články jsou důležitou součástí stranické kultury. Oslovují neonacisty, neofašisty, dokonce i stoupence islamofobie, o které se Svobodní občané budou přetahovat nejen s IVČRN, Blokem proti islámu, ale také s řadou dalších podobně zaměřených stran a uskupení.

Kritika Bruselu, dokonce ani Prahy nepřinesla kýžené ovoce. Přeci jen v záplavě populistických klišé chyběla berlička extrémismu, jež nyní Mach za pomoci svých blízkých oveček straně dodává. Svobodní občané mají vůbec velmi složitou situaci. Neorganizují demonstrace, nejsou vidět na jednom pódiu s Okamurou, Konvičkou, nebo psychedelickým fanatikem Jirkou Černohorským. Cílová skupina, na kterou má Mach spadeno, není zvědavá na teorie o konzolovém státě a jsou jim ukradené informace o daních a libertariánských choutkách po zničení ekonomiky……..extrémističtí čecháčkové chtějí slyšet silná slova, chtějí vidět demonstrace a chtějí, aby někdo nahlas říkal jejich hospodské pravdy na veřejnosti.

Ashampoo_Snap_2016.01.11_08h16m32s_004_
Zdroj: web Svobodných občanů

Machovo odmítání lidských práv i populistická podpora xenofobně smýšlejících podnikatelů společně s útokem vůči norskému sociálnímu systému sice vyvolají v určeném segmentu potenciálních voličů salvy nadšení……….ale to vzhledem k velkému počtu extrémizujících stran a hnutí nestačí. Strana svobodných občanů roku 2016 představuje partaj blízkou zbrojení a zbrojařského průmyslu. Každý spořádaný vlastenec musí mít podle Petra Macha zbrojní průkaz, protože je nutné se bránit před následky současného dění. Matějka má, na rozdíl od Macha, ke zbraním a střílení mnohem blíž. Učí své kluky dovednostem s pistolemi a dost možná ve straně poslouží jako amatérský školitel střeleckých kratochvílí.

Partajní foto předsedy s revolverem v ruce se zajisté bude krásně vyjímat na některém ze stranických plakátů. Matějka s Machem a dalšími budou ladit noty do nadcházejících voleb. Přitvrdí podle přitvrzení ostatních krajně pravicových subjektů, jejichž politiku okopírují přes zelenkavý kopírák. Využijí celospolečenských nálad, aby následně do vínku českého libertariánství vsunuli některé další doplňky, s nimiž by program beránků mohl fungovat kvalitněji, bez ohledu na minulý odliv příznivců.

Slepá touha po záchraně doplňovaná návraty marnotratných synů odhaluje budoucí mizerné výsledky Svobodných občanů v nadcházejících volbách.