Krajně pravicový extrémista nabízí práci ostrahy v uprchlickém táboře

Uprchlíci přicházejí z válečných oblastí, hledají úkryt, pomoc i pochopení, zatímco se v evropských zemích dočkají pouze populistického jednání, kdy jsou bez jakýchkoli důvodů zavřeni do polovězeňských zařízeních, ve kterých není s uprchlíkem často zacházeno podle zákona. Ministerstva vypisují projekty na budování nových zadržovacích zařízení a do nich rekrutují nové bachaře. 

Ze státních peněz se rekrutují zájemci z nejrůznějších sociálních vrstev, zatímco se v médiích mlčí o tom, jaké jsou přesné požadavky na budoucí strážce v uzavřených zařízeních. Je překážkou neonacistické, nebo krajně pravicové přesvědčení? Prověřuje se minulost uchazeče o tak náročné zaměstnání, jakým je výkon ostrahy v uprchlickém táboře?

Lidskoprávní organizace naznačují již po dobu několika měsíců, že by mezi bachaři mohli být neonacisté, rasisté, nebo islamofobové, kteří si na ubytovaných uprchlících “chladí žáhu”. Nezpochybnitelné důkazy o tom zatím neexistují.

Zodpovědné úřady blízkost krajně pravicové scény s uprchlickými tábory odmítají. Nicméně, skutečnost může být úplně jiná. Rekrutování nových zájemců o práci v uprchlickém táboře probíhá také na sociálních sítích, kdy oficiální místa, ale také jednotlivci, nabízejí svým fanouškům, nebo virtuálním přátelům jedinečnou možnost přivýdělku.

12. ledna 2016 v 8:34 na Facebooku neonacista Pavel Matějný zveřejnil tento inzerát:

matejny_prace_tabor

Na první pohled bylo zarážející, proč zrovna neonacista nedávno na veřejnosti zmiňující slova Adolfa Hitlera zveřejňuje inzerát na práci s uprchlíky. Že by chtěl alfa sameček Národní obrody na komentářích ukázat, co by s uprchlíky udělal? Matějného příspěvek měl zcela jinou povahu. Pro své přátele a blízké zájemce z řad neonacistů, rasistů a islamofobů pouze uveřejnil možnost snů. Konečně mohou milovníci hákových křížů žhavit svou nenávist přímo na objektech své frustrace. Přijdou do místnosti, mohou jim vynadat a dokonce uprchlíka zbít, pokut k tomu bude jen trošku příležitosti. A co teprve děti…….na těch by si nacionál zcela jistě smlsnul. Dva týdny práce, dva týdny dovolené a dvacet dva tisíc……..kdo by to nebral……….patřičné otázky s podrobnostmi jistě mile rád zodpoví Sverigeman99 se seznamáckým emailem…….

Zcela jistě se bude jednat o člověka blízkého Pavlu Matějnému. Komentář zanechaný na České filmové databázi napovídá, že by se mohlo jednat o Michala Kořínka.

korinek_filmova_dtb

Zaregistroval Michal Kořínek svůj ůčet na Facebooku za pomoci emailové adresy [email protected]?…….Stačí zadat email na sociální síti a hned bude jasné, zda se opravdu jedná o Michala Kořínka z filmové databáze. Podezření se potvrdilo. Sverigeman99 není nikdo jiný, než kamarád Pavla Matějného, Michal Kořínek.

Ashampoo_Snap_2016.01.12_10h10m55s_006_

Sám je také krajně pravicového smýšlení. Sem tam dělává ochranku při koncertech Ortelu a nyní si “melouchaří” jako “personální pracovník” jednoho z uprchlických zařízeních v Německu. Jak je vůbec možné, že se člověk blízký s neonacistickou scénou dostane do tak těsné vzdálenosti s uprchlíky? Jak vypadají detaily “lanaření” nových zaměstnanců? Kontroluje někdo minulost uchazečů a vadí krajně pravicové smýšlení uchazečů o práci bachaře? Nejlepší cestou jak to zjistit, je přímo kontaktovat pomocí emailu Michala Kořínka.

Na seznamu jsem si vytvořil falešný email [email protected], ze kterého jsem Michalu Kořínkovi napsal:

Ashampoo_Snap_2016.01.12_11h27m38s_009_

Dobrý den, 

dozvěděl jsem se, že přijímáte pracovníky ostrahy běženeckých táborů v Německu.

Chtěl bych se Vás zeptat, jestli by nebylo na závadu moje krajně pravicové smýšlení  
i přesvědčení nesouhlasící s existencí migrantů v Evropě. 

Měl bych o práci zájem. Trestný rejstřík mám čistý.
Mohl byste mi napsat případně víc detailů o nabízené práci?

Dostal jsem na Vás kontakt od mého kamaráda.

Děkuji předem a s pozdravem

Radek Čihař

Extrémista na můj dotaz obratem odpověděl. Pokud neonacista, rasista vysloveně uprchlíka nezabije, je všechno v pořádku. Proč by také nebylo, když krajně pravicově smýšlí samotný pan Kořínek. Příznivec Ortelu z Moravské Třebové nabízí pracovní příležirost v uprchlickém táboře Mitterhardhausen, pro něhož nedávno německé ministerstvo vnitra vypsalo projekt. Ve 14denních turnusech za 22 000 korun s dopravou i ubytováním zdarma může radikál konečně naplnit svůj dlouholetý sen.

Ashampoo_Snap_2016.01.12_11h34m46s_010_

Také mám krajně pravicové smýšlení, ale je třeba krotit vášně 😀 😀 😀 info samozřejmě posílám

Dobrý den, jedná se o ostrahu běženeckých táborů, momentálně obsazujeme tábor Mitterhardhausen (cca 230km od Plzně) , dělá se systémem 14denních turnusů ( 14dní práce, 14 dní doma, atd., atd.), doprava a ubytování je námi hrazeno, strava na místě za poplatek zajištěna. Jelikož se jedná o projekt zaštítěný německým ministerstvem vnitra, tak vyžadujeme čistý trestní rejstřík. Pokud máte tedy skutečný zájem, zašlete mi nacionále a telefonní kontakt a já předám údaje svému provoznímu řediteli panu Leo Novákovi, který bude kontaktovat, s ním pak dořešíte zbytek drobností. S přáním hezkého dne Kořínek PS: Plat je 22 tis čistého za každý turnus, peníze vyplácíme převodem na účet práce je dlouhodobějšího charakteru

Zarážející je sloh radikála: “momentálně obsazujeme tábor Mitterhardhausen; vyžadujeme čistý trestní rejstřík“…….jako kdyby český extrémista patřil do realizačního týmu a horečnatě vyhledává zaměstnance pro Lea Nováka, jež v uprchlickém táboře vykonává funkci provozního ředitele. Zda jde o dobrovolnou činnost Kořínka, nebo zda byl panem Novákem k získávání zaměstnanců pověřen není jasné. Nicméně je zarážející, že se provozní ředitel mající na starosti uprchlické zařízení stýká s krajně pravicovými radikály a přijímá od nich žádosti o práci. Měl by se člověk mající na starost oběti válek skutečně chovat takovým způsobem? Nekompromituje Leo Novák tímto svou funkci? Co by na to řekli jeho nadřízení, kdyby se dozvěděli, že zájemci o strážce přijímá z rukou krajně pravicového extrémisty? Ledaže by provozní ředitel uprchlického tábora v Německu nevěděl o názorových preferencích Michala Kořínka.

Pokud je nacionál z Moravské Třebové krajně pravicový radikál, má podobné názory také samotný Leo Novák? Pokusil jsem se na to Kořínka zeptat:

Ashampoo_Snap_2016.01.12_12h25m15s_011_

Děkuji pane Kořínku za poskytnuté informace.

Mohu se ještě zeptat, máte nějaké zkušenosti s tou prací? Jde mi o to, jestli se bude někdo hrabat v mojí minulosti, když se jedná o zakázku ministerstva vnitra. Před panem Leem Novákem mám raději pomlčet o mém krajně pravicovém smýšlení, nebo je pan Novák podobného názorového proudu? 
Děkuji předem za odpověď
Radek Čihař
Odpověď byla následující:
Ashampoo_Snap_2016.01.12_12h28m28s_012_
Před panem Novákem samozřejmě pomlčte, v minulosti se nikdo hrabat nebude, stačí mít čistý trestní rejstřík a to máte, tudíž potřebuji Váš kontaktní tel., abych mu mohl předat údaje, ze své zvědavosti se zeptám – kdo je váš kamarád? Občas hlídám skupinu Ortel ))))

 

Neví pan Leo Novák o tom, že Kořínkem nabízení adepti klidně mohou být neonacisté, nebo to raději nechce vědět? Zarážející na celé věci je fakt, že nikdo nechce znát adeptovu minulost. Nikoho nezajímá zda budoucí bachař měl pletky s extrémistickou scénou, nebo zda je členem nějakého radikálního uskupení, jež by mohlo například volat po násilí páchaného na uprchlících. To je velmi nepříjemné zjištění. Systém vytváří díky nedůslednosti bezpečnostní díru, ve které mohou být oběťmi extrémistovy mysli lidé dříve sužovaní válkami a strastmi. Neonacista, rasista, islamofob nebo český neofašista by na pozici strážného neměl co pohledávat. Tento případ je jasným důkazem, že do záležitostí uprchlíků může být zapojena také extrémistická scéna, která si klidně nějakou tu kačku vydělá na špatném zacházení s lidmi. Pokud mají k funkci ostrahy uprchlického zařízení v Německu přístup například čeští neonacisté, bylo by naivní myslet si, že v Česku je to jinak. Kdyby novináři vykonávali svou činnost správně, zcela jistě by podobná selhání systému odhalili.