Islám v ČR nechceme přišel o své facebookové stránky

Skupinka islamofobních extrémistů “Islám v ČR nechceme” přišla o své facebookové stránky. Pláč odhodlaných ochránců klerofašistických hodnot ve společnosti je opravdu zábavný. Od konspiračních teorií vládní odvety za zveřejněné emaily Bohuslava Sobotky nechybí ani výzvy k přechodu na ruskou verzi vKontaktě. Facebook měl dávno radikálům jejich počin zrušit. 

Vyvolávání nenávisti, nabádání k porušování základních lidských práv skutečně na sociální sítě nepatří. Najednou je armáda virtuálních účtů k ničemu. Neexistující človíčkové útočící na lidskoprávní aktivisty, sdružující se k oznamování účtů odpůrců islamofobie jsou nyní slabí jako čajíček.

Ashampoo_Snap_2016.01.11_19h06m53s_016_

Radikálům se nedaří svou stránku nenávisti obnovit, a tak vytvořili záložní počin. Konvičkovci to skutečně nemají jednoduché. Jejich guru s politickými ambicemi čelí policejnímu stíhání a dost možná stane před soudem, zatímco s rychlostí blesku mizí účty nejrůznějším představitelům islamofobních fanatiků, jež nedokáží udržet své klávesnice na úzdě a svět sociálních sítí zaplevelují xenofobními výrazivy nejrůznějšího druhu. Zdá se, že konečně Zuckerbergovi administrátoři začali dělat svou práci tak jak slibovali.

Facebook před časem oznámil tvrdší politiku vůči projevům extrémismu, nenávisti a rasismu. Některým xenofobií naladěným uživatelům údajně promazává příspěvky, nejrůznější dehonestační příspěvky, které i s celými skupinami, či stránkami končí na smetišti digitálního pekla. Naštěstí je pouze otázkou času, kdy stejným osudem skončí i záložní skupina islamofobních radikálů. Takový postup je proti Islámu v ČR nechceme správný. Podobně by měly skončit nejrůznější projekty pohrobků Holešovské výzvy na Facebooku, českých neofašistů i podporovatelů banderovců v Česku.