Hrebenar.eu – téměř 150 000 unikátních čtenářů za rok 2015

Obhajovat lidská práva, monitorovat krajně levicovou, ale také krajně pravicovou scénu má svůj smysl. Demokracie potřebuje pomoc s obranou zásad svobody, ve které nemají názory velebící neonacismus, stalinismus nebo neofašismus co pohledávat. Minulý rok 2015 byl na začátku poznamenán přerodem neonacistické scény, aby následně do popředí vystoupila islamofobie, které se jako slepice flusu chytly téměř všechny populistické politické strany a hnutí. 

S válkou na Blízkém východě dostali radikálové výborný dárek. Rozbalili ho a s patřičnou slávou dokonce oprášili dávno zapomenuté projekty, jež stačilo pouze přetřít do barev čechokoslovakismu a světlo světa spatřil pohrobek Holešovské výzvy, Projekt Československo. Ve jménu sněmování se štvalo a vyvolávala nenávist po boku neonacistů, neofašistů a pochybných osobností. Protiromské demonstrace se staly minulostí, protože xenofobové si v umaštěných rukách od sádla pohrávali s novou voo-doo panenkou. Veřejně do ní bodali a pronášeli hesla poplatná třicátým letům minulého století. Policie nelenila a dehonestaci demokracie v klidu přihlížela, zatímco neofašistům a extrémistům 17. listopadu vytvořila prostranství k propagaci protiústavních a svobodě odporujících myšlenek.

Změna jednotlivých témat je patrná ze složení článků serveru Hrebenar.eu. Hlavním obsahem článků se stali

  • uprchlíci
  • islamofobie
  • český fašismus
  • čechokoslovakismus
  • nacionální bolševismus

Z pohledu monitoringu extrémistické scény se jednalo o velmi pestrý a mimořádný rok, ve kterém se potvrdila jednotlivá podezření, aby následně jiná další spatřila světlo světa. Nacionálně bolševické myšlenky se přestaly ukrývat za nejrůznějšími názvy, až následně posloužily ke sblížení neonácků s fašisty a obyčejnými čecháčkovskými rasisty. Politická zombie Miroslava Sládka začala koncem roku vysávat mozky svých sympatizantů, zatímco mladičká maminka, zhrzená láskou zahraničního partnera, zorganizovala několik demonstrací čecháčkovské tuposti……..do ulic se opět dostalo zvolání “Čechy Čechům”, jež následně ve vánočním proslovu zaobalil samotný prezident České republiky do oblíbených zvolání “Tahle země patří nám”.

Významná část krajní levice se spojila s krajní pravicí, zatímco část extrémního komunistického spektra zahájila na sociálních sítích nejen frontální útok vůči Václavu Havlovi, ale také hodnotám demokracie, již by chtěli rudí stalinisté nahradit dalším podobenstvím třešničkové diktatury. Na viditelné sféře docházelo k ideovému boji o to, kdo se stane “tahounem” extrémistické scény, zatímco v pozadí se odehrávaly tu ruské, tam čistě domácí tanečky na podporu české radikální scény.

Web Hrebenar.eu se zabýval kromě organizací, také jednotlivci. Zaznamenával jejich činnost a v případě potřeby následně uvědomil orgány činné v trestním řízení. Bylo podáno několik žalob, několik konzultací s ostatními lidskoprávními organizacemi……..během roku 2015 jsme se zaměřili na neonacisty a extrémisty v řadách policie městské i státní. Bylo podáno několik podnětů se stoprocentní úspěšností, kdy radikálové byli následně odejiti z bezpečnostních složek, ve kterých nemají co pohledávat.

V roce 2015 nás navštívilo na 147 838 unikátních čtenářů, což v průměru  činí  405 unikátních návštěvníků za den.

Velice nás těší Váš zájem o Hrebenar.eu a věřte, že Vás nezklameme ani v tomto roce a nadále se budeme se stejným zápalem zabývat tím, co nejlépe umíme…..tedy monitoringem extrémistické scény, podporou demokracie, lidských práv i hodnot humanismu. Nebudou nadále chybět nejrůznější analýzy, ani upozornění na závadové jevy ve společnosti.

Ještě jednou Vám, naši milí čtenáři, děkujeme za přízeň a přejeme Vám k Novému roku 2016 hodně štěstí, zdraví a osobních úspěchů.