Facebooková skupina Jiřího Černohorského je plná rasismu a rasistů

Hvězdička islamofobního nebe a krajně pravicových radikálů před časem pro svou činnost založila a následně také jako admin vede uzavřenou facebookovou skupinu Čest, Respekt, Svoboda. Bohužel, vytvořené dílo na sociálních sítích nemůže být nositelem ani jedné z hodnot obsažených v názvu. Do veřejnosti nepřístupného prostoru přispívají zpravidla xenofobové, islamofobové, neofašisté nebo obyčejní milovníci čecháčkovského nacionalismu, před kterým je všechno neslovanské zároveň nepřátelské a okupantské. 

Uřvaný radikál známý z demonstrací islamofobních extrémistů si zřejmě nedělá těžkou hlavu s rasistickými příspěvky členů vytvořené skupiny. Před léty sám volil Sládka, a dokonce na několika demonstracích tomuto muži věnoval slova díků. Tak proč by se zabýval a zdržoval projevy rasismu. Stačí jeden jediný příběh o xenofobním dítku, sporu mezi dětmi, rasisticky naladěné mamince a s nenávistí vůči Romům se doslova roztrhne pytel. Dokonce nechybí ani zvolání “mrtvej cigán, dobrej cigán“.

Nikdo z komentujících si nedělá těžkou hlavu z toho, že se na obou stranách jedná o děti. Nemluvě o nějakém zákoně, kdy podobné prupovídky mohou mít v případě zájmu policie dohru před rukou zákona. Jiří Černohorský tento příspěvek ani po několika hodinách neodstranil.

Ashampoo_Snap_2016.01.08_03h31m18s_014_

Komentáře k výše uvedenému facebookovému příspěvku:

Bohužel, takové příspěvky nejsou ve skupině Černohorského ojedinělé. Tamějším folklorem a snad i znakem radikálovy pokažené cti představují příspěvky útočící na uprchlíky. Rozšiřují se lží, polopravdy a domněnky, ztímco se na hraně zákona lavírujícími nesnášenlivostmim nešetří.  Tentokrát se jedná o silvestrovské události v Kolíně nad Rýnem, kde údajně skupinka mužů sexuálně obtěžovala na několik desítek žen. Kauza je to živá, server Hrebenar.eu o ní psal. Nikdo neví, kdo byl pachatelem, ale komentátoři Černohorského skupiny mají opět jasno. Ani zde nechybí xenofobní a naprosto lživá tvrzení na adresu Romů “ty vodo takové řeči na netu miluju…kolik zenskejch už bylo znásilneno od cikánu a kolik lidí umrelo…a nikdo nic neudelal”. Když je příležitost kopnout si do nenáviděného etnika, tak je pro čecháčkovského nacionála svět ihned lepší. 

Ashampoo_Snap_2016.01.08_04h06m42s_022_

Komentáře k výše uvedenému facebookovému příspěvku:

Ashampoo_Snap_2016.01.08_04h22m35s_024_

Jiří Černohorský opět jako admin nic nesmazal a nejzávadnější komentáře bez obtíží ponechal. S chválou Putina přichází rasistické navážení se do Baracka Obamy. Jeden z diskutérů jej nazve opicí a admin opět mlčí. Možná čecháčkovským nacionalistům připadá urážení afroameričanů jako skvělá kratochvíle za dlouhých zimních večerů……. vtipné to rozhodně není.

Ashampoo_Snap_2016.01.08_04h33m43s_026_

Jak se zdá, sny o vůdci, který by vedl národ k povstání, jsou lemované xenofobními myšllenkami plnými nesvobody a lásky k diktatuře.

Ashampoo_Snap_2016.01.08_04h51m53s_028_

Stačí si vzpomenout na psychedelický záchvat Jiřího Černohorského na jedné z posledních demonstrací, kdy v přepjatém, typicky teatrálním vzteku vyčítal českému občanovi organizování petice. Právo na svobodu slova bylo rázem tu tam. Přítomní extrémisté ukázali novinářům i kolemjdoucím co jsou zač. Soudně smýšlejícímu člověku se z Černohorského veřejně nepřístupné skupiny musí zvedat žaludek odporem. Co příspěvek, to rasismus nebo útok na některou z minorit. Hitem číslo jedna se stalo slovní topení, mrzačení, nebo dokonce zabíjení zastánců uprchlíků. Na své si v jednoduchém slovníku českého nacionalisty přijdou také uprchlíci. Kromě lynčování na ně čeká ve slovním průjmu islamofobů naprosto stejně mokrý osud.  Na hnědavém pažitu jednotlivých příspěvků nechybí ani tvorba Vandasovy DSSS, Okamurovy SPD, Bartošovy Národní demokracie, nebo jiných dalších ultranacionalismem střižených hnutí, občanských iniciativ a politických stran

Ashampoo_Snap_2016.01.08_05h10m03s_037_

Na konec celého článku nezbývá nic jiného, než malá zmínka o jednotlivých členech skupiny. Je jich přes 6 500. Mezi přítomnými je například předlužený neonacista Pavel Matějný, člen DSSS Miroslav Jandík, rasista a extréímista Jaromír Pytel, extrémista z nedalekého Ruska Barabanov, bývalý holešovák a vrcholný představitel Projektu Československo Pavel Matějka, zakladatel domobran Marek Obrtel, antisemita a předseda Národní demokracie Adam B. Bartoš nebo odsouzený vrah Pechanec.

Skupina Čest, Respekt, Svoboda útočí na demokracii, štve vůči minoritám a účelně rozšiřuje nepravdivé informace. Náplň projektu je v rozporu s pravidly Facebooku. Proto by nenávistnou skupinu adminitrátoři největší sociální sítě na světě měli okamžitě zrušit.