Extrémisté ze čtrnácti evropských zemí s Konvičkou vyhrožovali Evropě militarizací

Neofašisté a extrémisté ze čtrnácti zemí Evropy se v Praze tuto sobotu sešli, aby následně vytvořili přeshraniční uskupení vyvolávající strach z uprchlíků, muslimů, islámu a multikulturalismu. Hnědé šílenství si zaslouží podporu čecháčkovských nacionálů, a proto docent Martin Konvička hostí v Roztokách u Prahy radikály napříč Starého kontinentu. 

6. února chystají krajně pravicoví nadšenci další z řady demonstrací, a tak ve společném sepětí v hlavním městě spřátelených nenávistníků ladí vrcholní představitelé nejrůznějších subjektů noty na společnou “celoevropskou” demonstraci. Cílem schůzování je vytvoření neformálního evropského hnutí, jemuž Jana Volfová dala do vínku trefný název. “Pevnost Evropa” od 23. ledna 2016 nebude pouhým přáním po ekonomickém harakiri a přiživování náboženských radikálů neutuchající dávkou sebestředných frustrací. Od včerejška Pevnost Evropa dostává reálnou podobu, ze které se každému demokraticky smýšlejícímu člověku udělá nevolno od žaludku.

Ashampoo_Snap_2016.01.24_17h23m54s_004_
Společné foto aktérů schůzky; Zdroj: internet

Skupinka čtrnácti velitelů národních extrémistů bude dělat všechno možné, aby slovní hříčku ve svém názvu naplnila pokusy o destabilizaci demokracie a lidských práv, jež se stali pro přítomné hlavními nepřáteli budoucích a snad i současných dnů. Blok proti islámu se s Úsvitem snaží tímto počinem vyšvihnout do výšin evropského radikalismu a dost možná také organizovaného terorismu, kdy ozbrojené bojůvky dostávají právo na okupaci národních hranic i nelidské zacházení se zadrženými přeběhlíky hranic.

Někteří z pozvaných aktérů jsou národními tajnými službami vedeni jako neofašistické, velmi nebezpečné a vysoce nedemokratické subjekty. To ale úsvitářům nijak nevadí, protože mohou znovu předstoupit před novináře s dalším konceptem posilujícím krajní pravici nejen v Česku, ale také v celé Evropě. Výsledkem schůzování a hořekování nad nenávistí vůči Koránu zůstala tzv “Pražská deklarace”, jejíž hlavním editorem nebyl nikdo jiný, než demagogií obdařený Petr Hampl.

Ashampoo_Snap_2016.01.24_17h19m49s_003_
Znění “Pražské deklarace”

Dokument vyhrožuje militarizací a jako své hlavní nepřátele označuje Brusel a samozřejmě také islám, jež je ve slovech extrémistických fanatiků podáván jako středověká ideologie, se kterou je nutné zahájit doslova apokalyptický boj na život a na smrt. Jedinými historickými kořeny zůstává pro milovníky ultranacionalismu všechno, co je křesťanské. Práva minorit, právo na náboženské vyznání……to je něco, o čem signatáři odsouhlaseného paskvilu vůbec nepřemýšlejí. Důležité je uzavřít hranice a pasovat případně husity za předchůdce Konvičkova střihu.

Svět je umělohmotně v myslích islamofobů rozdělován na kolaboranty a propagátory islamofobie………tento koncept světa je výhodný zejména pro české nacionalisty, jež od svých základů tíhnou ke klerofašistické podstatě světa, do které nepatří homosexuálové, Romové, židé, a dokonce ani zdravotně postižení.

Kromě posilování sebe sama na scéně krajně pravicové politiky chtějí stoupenci Martina Konvičky “Pražskou deklarací” vyvolat panevropskou podporu německé PEGIDě. Mezi pozvanými hosty nechyběla Tatjana Festerling z předchozího uskupení a dokonce ani radikálové z Finska, nebo nedalekého Estonska. S radikály ze Švýcarska a Francouzska na setkání proběhla videokonference. Fanatičtí nacionálové nenechali novináře natáčet jednotlivé řečníky. Prý podle slov Volfové chtěli dostatek prostoru a klidu na práci……..kdo z krajně pravicové scény by skutečně chtěl, aby veřejnost znala obsahy diskusí jednotlivých členů…….ještě by média mohla nařknout přítomné z propagace ideologií neslučujících se se zásadami moderního světa.

Například taková Maria Kaljuste vidí muslimy snad i na záchodě při ranní hygieně. Podívá se do zrcadla, a pokud se spatně nalíčí, pokládá i toto své selhání za jasný zločin nenáviděných muslimů, proti kterým v rodném Estonsku se sprátelenými Finy brojí. Kromě přihlouplých zvolání nabádajících k nenávisti vůči muslimům nechyběla na místě ani ideologicky nezávadná literatura islamofobního fanatika Billa Warnera. V Právu šária pro nemuslimy se přítomní mohli dozvědět, že znásilnění je naprosto běžná praktika uprchlíků ve Švédsku……….to je zajisté pádný důvod k vyvolání něčeho podobného jako je xenofobní Rahowa. Svatá válka vůči nebílým spoluobčanům má velmi podobné rysy se svatou válkou islamofobů……..

Blok proti islámu za politické podpory Úsvitu a dost možná finanční pomoci Víta Bárty zkouší sebe sama přeměnit do podobenství mesiáše varujícího před satanem i blížící se apokalypsou, Ani jedním, dokonce ani druhým Konvičkovi lidé rozhodně nejsou. Podobné tanečky podnikali antisemité ve třicátých a čtyřicátých letech dvacátého století a Blok proti islámu společně s Úsvitem dělá totéž, i když svou nenávist obrací pouze k muslimům, multikulturalismu a Evropské unii.