Exposlanec a sociální demokrat Stanislav Huml souhlasí s odmítáním míšení ras

Sociální sítě občas nabízejí velmi smutný pohled na politickou scénu. Zástupci zvolení například do poslanecké sněmovny si ve světě nul a jedniček připadají svobodnější a sem tam upustí uzdu své předsdtavivosti, aby následně vyjádřili svůj souhlas například s odporem k míšení ras. Věty, které by zástupce lidu ztěží zopakoval do záře televizních reflektorů díky chvilce okamžiku spatří světlo světa. Řeč by mohla být o bývalém poslanci a komunálním zastupiteli Stanislavu Humlovi, jež několikrát  souhlasil s rasistickým pohledem například na uprchlíky, nebo menšiny žijící v Česku. 

Tentokrát se bývalý policista známý z nejrůznějších dopravních relací ranních vysílání tetelil blahem nad tím, jak Mohammad Ali v diskusi na BBC odmítá slučování ras. Známý afroameričan s rasistickou mluvou vložený na zeď stoupence ultranacionalismu udělá národovcům zajisté velkou radost. Nad tím, zda je snímek sestříhaný, nebo jakkoli upravený, to si nikdo hlavu neláme. Důležitá je síla okamžiku. Vždyť samotný Huml propaguje extrémistické postoje jenom proto, aby ochránil své děti. Jak mohlo někoho jiného napadnout, že by sdílením nesmyslností pan exposlanec podporoval například neofašismus, nebo nedej bože některou z nesvobodných ideologií přistupující k lidem jako ke kusu špinavého prádla.

Ashampoo_Snap_2016.01.16_11h14m38s_004_
Zdroj: Facebook Stanislava Humla

Pokud se Stanislav Huml dříve čertil nad obviňováním z rasismu, tak Metelcův příspěvek tato podezření potvrzuje……”Žádný inteligentní běloch nechce, aby si jeho děti brali černochy a černošky, a pak měli napůl hnědě kudrnaté děti.“……….a komunální zastupitel Huml inteligentním zaručeně je. Pravidelně výši svého intelektu zobrazuje v příspěvcích na sociálních sítích i na své webové stránce, kde koncem roku 2015 uprchlíky nazval “zkurvysyny”.

Ashampoo_Snap_2016.01.16_11h20m13s_005_
Zdroj: Google vyhledávač

K dohledání je Humlův článek dostupný skrze Google Cache, nebo Parlamentní listy.  V něm kandidát socanů nezapře své úzce profilové ultranacionální Já. Sám píše o rozdělení lidí na skupinky a svou podporu extrémismu legitimizuje za pláštíkem islamofobie – zabránění islamizace Evropy, již vidí Huml v přicházejících obětech války.

Ashampoo_Snap_2016.01.16_11h43m17s_006_
Zdroj: Google Cache www.humlstanislav.cz

Jako zastánce odmítání míchání ras možná Stanislav Huml ve svém výčtu skupin obyvatel sám patří mezi rasisty a xenofoby. Robet Metelec, od něhož Huml sdílel rasistické video, není v oblasti extrémismu žádnou novickou. Kdysi kandidoval do voleb za silně extrémistickou Janečkovu politickou strtanu a je veřejným tajemstvím, že Metelec má velmi blízko k islamofobním fanatikům Martina Kionvičky, jež často v uzavřené skupině IVČRN oblažuje svými myšlenkami nenávisti.

Ashampoo_Snap_2016.01.16_12h32m41s_007_