Bartoš zakládá “ne”stranické výcvikové tábory extrémistů

Společnost se za přispění médií radikalizuje a podpultové názory rasové přebělenosti se dostávají na veřejnost. Ochrana kultury na diváka číhá z večerních zpravodajských relací, zatímco jednotlivé subjekty krajně pravicové scény přemýšlejí o tom, jak co nejoriginálněji a nejhlasitěji zaujmout nerozhodnuté nacionály v okolí. 

S pohádkami o jedinečnosti české kultury a megalomanské síle českého lva přichází do obýváků prupovídky o aktivním odporu proti “fašistické” vládě ve Strakovce. Psychedelicky ukřičení nacionálové s patriotismem ovoněnými tričky pronášejí požadavky s čistě násilnými výsledky. Pokud premiér nepřistoupí na přání rasistů, přijde horda Kromaňonců a jednotlivé poslance naháže do kontejnerů, přesně tak, jak to udělali banderovští kolegové v Kyjevě.

S hymnou, kde v podání Černocha čumí bory, přichází sen neofašistů a neonacistů z devadesátých let minulého století. Extrémistická scéna se sjednocuje, a dokonce za tímto účelem volá k ozbrojené rebélii prozatím zahájené pochůzkami v domobranářských organizacích. Za tučný peníz si zájemci mohou pořídit stejnokroj, a pokud bude třeba, jsou k dispozici odznáčky, trička, nebo slušivé prapory, s nimiž se radikál může pochlubit na některé z konaných demonstrací.

Guruem domobranářů se pasoval antisemita Adam B. Bartoš. Jeho lidé převzali od svých fanoušků koncept, který se v určitém slova smyslu inspiroval z hlídkaření Vandasových extrémistů, jež s vestami procházeli Duchcovem, aby následně šikanovali místní Romy přesně podle zásad strýčka Adolfa. Národní demokracie s domobranářskými snahami nabízí porušování zákona, například přebíráním pravomocí, jež náleží pouze policii, nebo armádě. Lidé ve slušivých stejnokrojích procházejí uličkami měst…….nemají žádné pravomoci, dokonce nemohou udělat to, co dělá policie, ale to rozhodně nevadí. Předtím, než se muži zákona zavolají, nabízí se čas na skopání zadržené osoby do kuličky, nebo přinejmenším příležitost k jeho dehonestacím.

Kromě obtěžování lidí na ulicích dochází především k hlídkování při státních hranicích. Za tímto účelem jsou k dispozici kurzy sebeobrany, kdy mužíci v khaki uniformách se samopaly v rukou zkouší jak nejlépe a nejtvrději zadržet přicházejícího uprchlíka. Češkoslovenští vojáci v záloze si hrají na partizány. Za tučný peníz nabízejí výcvikové kempy, kde se ozbrojenci učí od technik práce s nožem, přepadení lidí, i okupace obydleného domu…….takové znalosti se přeci mohou při obraně extrémismu hodit……

Adam B. Bartoš vytvořil Národní domobranu a Československé vojáky v záloze pupeční šňůrou k domobranářům přivázal. Ostatní domobrany v celé republice se mají hlásit a přidávat k nabízenému soukolí, protože jedině tak vznikne profesionální armáda krajně pravicových extrémistů. Celý projekt měl jednu jedinou vadu………organizátory výcvikových kempů nebyla Národní demokracie, ale Češkoslovenští vojáci v záloze skrze které se plnil ozbrojený sen mnoha krajně pravicových extrémistů.

Pokud chce Bartošův politický mišmaš spolek přežít, měl by s tím něco neprodleně udělat. Přeci jenom je politicky příhodnější, pokud Bartoš s některým z lidí na tofografiích láká k výcvikovým kurzům. Strana si přijde na víc peněz a je to především strana, která mnohonásobně víc vyjde ve známost.

Ashampoo_Snap_2016.01.29_18h26m45s_002_

K tomuto účelu poslouží krajně pravicový radikál Jaromír Jelínek. Na internetu často vystupuje pod přezdívkou MotoCvok. Má v oblibě motorky a jako podnikatel nabízí jejich opravy a dokonce i odvoz v případě závady. Nyní místo řevu motoru poslouží činnosti xenofobů a antisemitů Adama B. Bartoše. Uprostřed českých hvozdů bude skalní motorkář spolupořádat s Národní demokracií výcvikové tábory. Od “ne”stranických domobran se militaristická snaha přesouvá ke snahám výcvikovým. Jako ideologické krytí poslouží události v Kolíně nad Rýnem, kterých se nejeden nacionál chytil jako slepice flusu.

Národní demokracie bude slavit druhý rok existence a jako dárek sama sobě naděluje tak trochu nedemokratický přerod v militarizovanou politickou stranu, jež v xenofobním tónu láká překotné milovníky dvouocasého lva k nastolování nové republiky třeba pomocí zbraně v ruce. Takový postoj v extrémistických kruzích nachází největší popularitu. Jinak ubrečený nacionál na Facebooku plakající nad zpackaným životem dostává díky amatérským ozbrojencům nové uplatnění, které z Národní demokracie vytváří  nenahraditelný prvek na poli extrémismu. Kromě toho se stranická kasa naplní dalšími penězi a o to jde Bartošovi především.