Syn českých uprchlíků brojí v Německu proti uprchlíkům

Podoby současného extrémismu jsou od toho předválečného odlišné, ale cíle mají velmi podobné. Jedním z lídrů ultranacionalismu v Německu je šéf bavorské Alternative für Deutschland(Afd), Petr Bystroň. Radikalismus s odmítáním demokracie nahrazuje Čechům neznámá partaj euroskepticismem. Kvůli němu straníci objíždějí bavorské hranice, na kterých umísťují směrové cedule oznamující uprchlíkům, kde sídlí radikály nenáviděná Merkelová. 

Hlavním cílem strany je aktuálně zastavit příchod uprchlíků a donutit kancléřku Angelu Merkelovou k rezignaci. Afd stoupají díky populismu a mediální masáži preference, a tak není divu, že mnozí extrémofilové v méně známé straničce vidí alternativu nejen pro Německo, ale také pro celou Evropu. Dokonce se v českých islamofobních luzích a hájích najdou tací, kteří ve spojenectví Afd a Pegidy vidí něco podobného jako vládní slepenec CDU/CSU. Trojkoalice nenávisti Trump – Le Penová – Bystroň vyvolává v krajně pravicové scéně nebývalou radost.

Čeští neonacisté, neofašisté a vůbec milovníci všeho protidemokratického v současné situaci vidí obrovskou příležitost, ve které by konečně islamofobie s nenáviděním všeho nepůvodního(neslovanského, neněmeckého, nefrancouzského a neamerického) mohla opanovat americký, evropský a vůbec celosvětový prostor. Ani při tom všem veselení a těšení se na další volby nepřijde divné, že jeden z oblíbenců trojlístku extrémismu není Němec, ale další z uprchlíků, jehož rodiče v osmdesátém sedmém zavítali do Německa z rodné Olomouce.

Ashampoo_Snap_2015.12.11_15h42m37s_012_

Ve chvilce všeobecného jásotu je to zajisté jenom nepatrný detail, na který odmítači všeho islámského a uprchlického rychle zapomenou. U Okamury si fanoušci hnědého střiku nevšimli polovičního češství……u Martina Konvičky radikálové přehlídli rodiče – uprchlíky…..tak proč by Bystroň měl být nějakou výjimkou. Zvlášť, když tak krásně vypráví o tom, jak Bavorsko uprchlíky nechtělo, nestojí o ně a považuje je za naprosto zbytečné a možná i bezcenné. Pozvala je Merkelová, a proto je takový počin něčím naprosto odlišným, než ekonomické migrantské dostaveníčko rodičů předsedy bavorského zázraku na kolečkách.

Bystroň studoval ekonomii a mezinárodní vztahy na univerzitě v Mnichově. Jako potomek cizinců zabíral na vysoké škole místo nějakému zaručeně německému synáčkovi z dělnické rodiny, ale to v tento okamžik nehraje roli. Dnes hrdý a velmi vzdělaný potomek ekonomických migrantů pracuje jako poradce pro korporátní strategii a sám sebe považuje za “bývalého uprchlíka”. Jako kdyby radikálovi rodiče utíkali před válkami nebo ohrožením na životech.

Ashampoo_Snap_2015.12.11_16h56m59s_013_

Všechno je mnohem lepší, než přiznávat, že zrovna Bystroň jako vůdce euroskeptické strany není nikým jiným, než potomkem rodičů, jež utíkali do sousedního Německa kvůli ekonomickým důvodům a po příchodu mohli využívat to, na co ostatní uprchlíci měli nárok. Petr Bystroň studoval německé školy, pracoval na pozicích, ve kterých mohli být zaměstnáváni ostatní Němci………ovšem to euroskeptikovi zaměřenému vůči uprchlíkům nedochází. Raději v touze po úspěších obhajuje všechno německé, stoprocentně nacionální.