Svobodný vysílač – podpora extrémismu přímo z obýváku

Svobodný vysílač je projektem nacionálně bolševické scény. Radikálové se rozhodli na koleně v prostorách svých obýváků vytvořit internetové rádio, na kterém by se mohly rozšiřovat extrémistické názory, postoje, případně nepravdivé zprávy usvědčující soukmenovce o správnosti nedemokratických postojů. Kolem Svobodného vysílače se pohybují prominenti známí z Holešovské výzvy, konspirátoři z NWO, nebo milovníci zapšklého čechokoslovakismu. 

Svobodný vysílač nemá žádnou právní subjektivitu. Vysílá na vlnách nul a jedniček nejrůznější písničky, rozhlasové pořady prokládané výstupy jednotlivých “moderátorů”. Ke slovu se dostane Okamura a dokonce i slovenský neonacista Magát, jež posluchače mile rád seznámí se svým přetěžkým osudem antisemity pronásledovaného zaprodanou justicí.

Ashampoo_Snap_2015.12.12_15h15m09s_003_

Možná dostatečný prostor dostane Slovákova předvolební kampaň, když na vrchu trůní dvě nádherně zaoblené osmičky. Extrémistickými postoji oscilujícími na hraně zákona se to na soukromém projektu .radikálů jenom hemží. Důležitá je kritika lidských práv, vlády, slovní ataky na nenáviděnou Evropskou unii prokládané podporou Miloši Zemanovi a útoky vůči uprchlíkům ze zaručeně vlasteneckých úst milovaného Tomia

Ashampoo_Snap_2015.12.12_15h04m55s_001_

Samozvané rádio nemá transparentní financování, ale to jeho provozovatelům a tvůrcům nebrání ve vybírání příspěvků na jeho provoz. Tentokrát se podporovatelé flákají. Přispěli pouze na 37 % provozu Svobodného vysílače……to aby se na příště posluchači polepšili. Peníze putují, ale nikdo neví komu a na co. Možná by se na internetové revolucionáře z obýváků měly podívat úřady. Vysílat hudbu, jednotlivé rozhlasové pořady…..to není jen tak.

Ashampoo_Snap_2015.12.12_18h40m58s_012_
Program vysílání Svobodného vysílače 12.12.2015

Rádio musí platit autorské poplatky, produkovanou hudbu musí vysílat z originálních nosičů, na které by měl existovat příslušný paragon, účtenka nebo faktura………možná by v prostorách improvizovaných studií našli kontroloři vážné nedostatky. “Pauzy” mezi Jednotlivými vstupy a pořady “moderátorů” vyplňuje hudební i programovou částí amatéry provozovaný projekt Radio Meta, díky kterému může Svobodný vysílač fungovat 24 hodin denně. Kromě “srdcervoucího” projevu Piťhy se v éteru objevuje písnička z americké produkce Jessie J, zatímco opodál visí reklama s proruskou svatojiřskou stuhou……trochu to připomíná začínající schizofrenii, ale když se taková prezentace majitelům webu líbí, tak proč ne.

I v tomto případě Radia Meta se nejedná o zaregistrovanou organizaci. Na první pohled je jasné, že extrémismus, respektive čechokoslovakismus, tvůrcům z Kladna není cizí. Kromě baneru, obstarožního rolujícího textu a kalendáře se na stránkách nachází xenofobně naladěné prohlášení Projektu Československo. Na facebookových stránkách dokonce nechybí ani černé slunce Himmlerových esesáků zasazené do bojů o Donbas

Ashampoo_Snap_2015.12.12_20h53m04s_017_

Svobodný vysílač je z určitého úhlu pohledu tragikomický. Jednotlivé obýváky, soukromé pokojíky s internetovou přípojkou nebo obyčejnou wifinou dostávají nástřik rozhlasových studií. Obývákoví revolucionáři se chopí mikrofonů a zvesela pokračují v tom, co mají rádi. Hlávkův příbytek je Studiem Plzeň, bydlení Martina Marcikána představuje Studio Kadaň, byteček Jaroslava Mencla je Studiem Nepomuk, bydliště Krištofa Kouckého je Studio Beroun, Jana Karásková si ve své domácnosti hraje na Studio Tábor……….Extrémisté se zuby nehty za pomoci slovíčkaření snaží zakrýt amatérství a pokouší se o vyvolání dojmu celorepublikového zastoupení.

První živé vysílání Svobodného vysílače se uskutečnilo 26.3.2014. Hostem nebyl nikdo jiný, než Bartošův spolupracovník a konspirátor ve službách ultranacionalusmu, Daniel Solis. Začátek projektu byl věnován New World Order Opposition Organization……..jak typické a přiléhavé……….chemtrails s dalšími převratnými informacemi nepravd odstartovaly novou dekádu rozšiřování nedemokratických hodnot a postojů.

V rubice “Kontakty” jsou na Svobodném vysílači k mání pouze dvě jména: Pavel Hlávka a Jaroslav Mencl.

Ashampoo_Snap_2015.12.12_15h40m00s_005_

Na Pavla Hlávku je doména svobodny-vysilac.cz také zaregistrována. Platnost má až do roku 2016. Jedním ze spolupracovníků Svobodného vysílače bylo občanské sdružení Alfa Libera, které v Ostravě vytvořilo nahrávací studio a vysílalo zdarma jako dodavatel obsahu na Svobodném vysílači. Extrémisté s krajně nenávistnými a krajně pravicovými názory vysílali pro stejně smýšlející spoluobčany.

Alfa Libera je vydavatelem Vlasteneckých novin, vydává extrémisticky laděný internetový plátek BezPolitickeKorektnosti.cz a za jeho činností nestojí nikdo jiný než na extrémistické scéně známý Radek Velička, který na Svobodném vysílači působil jako jeden z moderátorů. Hlávka Veličku údajně měsíc přemlouval ke spolupráci, ale ta nakonec nebyla Veličkovi na obtíž. Radikál pocítil šanci na internetovém rádiu rozšiřovat své nedemokratické názory…….a tu také následně dostal. Kdyby Velička během živých vysílání nepoužíval vulgární vyjadřování, byl by moderátorem dodnes. V tom tkví nebezpečí celého projektu. Svobodný vysílač prohlubuje nenávist mezi občany a dává pod rouškou odbojářských aktivit prostor islamofobním a xenofobním názorům Islámu v ČR nechceme, Bloku proti islámu nebo Národní demokracie Adama B. Bartoše.

Ashampoo_Snap_2015.12.12_17h24m06s_009_

Známými představiteli v roli moderátorů jsou na Svobodném vysílači například Vladimír Kapal, handicapovaný Martin Dukát nebo od dvanácti let nevidomý Vítězslav Jirásek, který pro Svobodný vysílač připravuje zvukové šoty používané během vysílání. Jako radioamatér se podílel na vývoji Tapin-radia, zatímco nyní své znalosti využívá ve jménu ultranacionalismu.

Ashampoo_Snap_2015.12.12_18h28m35s_011_

Hlavní nástroj vnitřní komunikace moderátorů s šéfem Pavlem Hlávkou představuje mail a Skype. Pomocí něho dochází k lanaření nových moderátorů, spolupracovníků i ladění organizačních záležitostí. Jednotliví aktéři vysílání se díky internetové komunikaci nemusejí nikdy osobně setkat. Internetové telefonování přivedlo šéfredaktora Aeronetu, vystupujícího pod iniciály V.K.(Vedoucí Kolotoče), do náruče Svobodného vysílače. Díky přátelskému svazku radikálové ukrývající se za svobodu slova rozšiřují nepravdivé zpravodajství organizačně a vlastnicky nepřehledného Aeronetu vydávajícího zprávy AE News. Bezpečnostní informační služba označila v roce 2014 ve svých zprávách Aeronet.cz za zdroj nebezpečné ruské propagandy.

I když je Svobodný vysílač projektem amatérů, je ve svém jádru velmi nebezpečný. Bezpečnostní orgány státu by se měly zaměřit na aktivity lidí napojených na Svobodný vysílač, protože jeho činností dochází k podkopávání demokracie, útoku na práva minorit a destabilizaci politického zřízení.

DOPLNĚNÍ ČLÁNKU:

Kromě Svobodného vysílače provozují ultranacionální extrémisté také Svobodné rádio.  Majitelem domény je Soňa Zikmundová z Baškova a “redakci” zde zastupuje Vítězslav Jirásek, tentokrát vydávající se za Tapin radio a Martin Dukát označovaný za Studio Kladno. Některé rozhovory a rubriky má na starosti Beta studio.

Ashampoo_Snap_2015.12.13_01h38m50s_021_
Screenshot z webu Svobodného rádia

I zde probíhá vše jako na Svobodném vyšílači. Vystupují stejní moderátoři z obývákových studií a nechybí aní hosté propagující extrémismus, neofašismus, nacionální bolševismus, islamofobii a další nedemokratické ideologie jejichž propagaci se Svobodný vysílač se Svobodným rádiem věnují. Posledními hosty byli například 9.12.2015 Lucie Hašková a 3.12.2015 předseda Národní demokracie Adam B. Bartoš. K obecnému pobavení nechybí ani šéfredaktor Aeronetu, tajuplný pan V.K., jehož zprávy jsou na Svobodném rádiu také zveřejňovány.

Svobodné rádio nemá žádnou právní subjektivitu, přesto pokračuje ve vybírání příspěvků od fanoušků. Tentokrát se nejedná o účet u FIO banky, ale o účet vedený u Československé obchodní banky. Jeho majitel je veřejnosti neznámý, ale možná je držitelem dispožičních práv jedno z trojce výše uvedených jmen……kdo ví….. Prozatím se podle údajů uveřejněných na webu vybralo na 4 520 korun. Co se za vybraný obnos pořídí a k čemu slouží, to také není věřejně známo. Možná si příspěvky invalidní důchodci Dukát s Jiráskem tak trochu nezákonně přivydělávají na důchod……možné je cokoli.