Donald Trump lže, jako když Rudé právo tiskne

Donald Trump lže, jako když Rudé právo tiskne. S každou započatou větou, nebo myšlenkou trousí do okolí naprosté lži, polopravdy nebo informace, které v rámci kontextu nemohou být pravdivé, ani kdyby chtěly. Americký bussinesman obchodující v Dubaji s přítomnými muslimy je typickým příkladem bájeslovného islamofoba, extrémisty a nacionalisty přímo mezinárodního rozměru. 

Když není něco dostatečně sexy pro nadcházející kandidátské proslovy, přichází Trump s nějakou další sadou pohádek na dobrou noc. Obyčejní lidé se v představách xenofobního republikána mění do podobenství nebezpečných teroristů, zatímco se Korán přeměňuje v osobytém pojetí na Rushdieho semeniště satanských veršů. Neschopný politik s nulovou invencí pro budoucnost nalezl díky uprchlické hysterii svatý grál, kterého se ani na okamžik neohodlá pustit. Možná někde ve skrytu duše rodák z Queensu ví, že vykládá nesmysly na potkání, ale když to na média a některé spoluobčany zabírá, tak proč ne…….svědomí stejně číhá někde za rohem a prozatím ho není potřeba.

Ob jednu generaci číhá v rodinné anamnéze uprchlická minulost, ale ta není pro extrémního žvanila důležitá, protože samotný vnuk německých rodáků se cítí mnohem více američtějším, než kdejaký plantážník z Jižní Karoliny. Trumpovi prarodiče z otcovy strany byli němečtí imigranti, kteří se přistěhovali do Spojených států na konci 19. století. Dokonce samotná Trumpova maminka byla také uprchlíkem, a to přímo ze Skotska. Dědeček s babičkou by se možná divili, co z jejich vnoučka vyrostlo. Po dětství bez rodičů, prací v otcově firmě a vlastním byznisu přišel čas na trochu peněz z politického zápolení. Pokud by tento plán nevyšel, je nasnadě frontální útok na Obamu.

Pokud by byl Donald Trump v blížících se prezidentských volbách svými spoluobčany zvolen, klidně zruší všechna nařízení, která Barack Obama během svého mandátu učinil……co víc by mohli ultranacionalismem políbení fanoušci od chladnokrevného obchodníka z reality show NBC očekávat…….kdyby neználkové požadovali přílet ufonů, zcela jistě by Donald stál v první řadě k uvítání blížících se osadníků z kosmu.

Mediální vystoupení prezidentských kandidátů s pravdivostí jednotlivých výroků sleduje Pulitzerovou cenou oceněný projekt Politifact.com.  Slova prezidentských uchazečů porovnává s pravdivými a naprosto nestrannými zdroji. Ve výsledku je jasné, kdo říká pravdu a kdo před televizními kamerami lže, jako když Rudé právo tiskne.

[quote_center]Ani jeden ze 76 sledovaných výroků Donalda Trumpa není možné prohlásit za naprostou pravdu[/quote_center]

Ashampoo_Snap_2015.12.20_20h05m30s_009_

21 % svých výroků republikánský kandidát věnuje čistokrevnému fantazírování. Provozovatel kasín, hotelů a golfových hřišť na Blízkém východě beze znaku jakéhokoli studu vykládá posluchačům a přítomným divákům naprosté nesmysly. Touha po okamžitém osobním vítězství před televizními kamerami vypíná v mozku jakoukoli soudnost. Gradující proslov potřebuje sólokapra a tím může být internetem kolující hoax, nebo osobní invence nemající se skutečností pranic společného………inu, Amerika má také svého vypravěče pohádek o tisíce a jedné noci.

Naprostá většina pohádkového bájesloví Donalda Trumpa není o ničem jiném, než o ničem jiném, než o rasismu a islamofobii. Však také na těchto “hodnotách” postavil republikánský kandidát své tažení za hlasy.

Pohádkové bájesloví Donalda Trumpa:

  • Prezident Barack Obama chce přijmout 250 000 Syřanů
  • Statistiky říkají, že černoši mají na svědomí 81 % vražd bělochů
  • Federální vláda vysílá uprchlíky do států, ve kterých jsou guvernéry republikáni, a nikoli demokraté
  • Počet ilegálních imigrantů ve Spojených státech je 30 milionů, ale mohl by být i 34 milionů

Podle odhadů amerického ministerstva pro vnitřní bezpečnost je je v USA na 11,4 milionů nelegálních imigrantů……Trump v rozhovoru pro MSNBC 24. července 2015 počet nelegálů téměř ztrojnásobil. Udělal to, co dělají čecháčkovští radikálové uprostřed Evropy. S čtvrt milionem Syřanů neměl 14. listopadu 2015 Trump také pravdu. Využil den starý útok v Paříži, kvůli kterému mile rád poukázal na nebezpečí, které by mohlo ohrozit také Američany. Jenže, Obamova administrativa, ani Bílý dům, nikdy nehovořila o čtvrt milionu syrských uprchlících. 10. září 2015 Bílý dům přislíbil přijetí deseti tisíc uprchlíků z výlkou zničené Sýrie.

Počet výroků Donalda Trumpa sledovaných Politifact.com : 76

  • Pravda – 0
  • Většinou pravda – 5
  • Polopravda – 13
  • Většinou lež – 12
  • Lež – 30
  • Pohádkové bájesloví – 16

Jak se zdá, islamofobové, extrémisté a rasisté mají problémy s matematikou a jednoduchými počty. Stavy uprchlíků a imigrantů navyšují do obřích rozměrů příznivci IVČRN, Bloku proti islámu, Úsvitu…….za oceánem k naprosto stejné praxi přistupuje také americký finančník, časopisem Forbes označovaný za 488. nejbohatšího člověka světa. 

[quote_center]76 % Trumpových výroků je nepravdivých bez jakékoli špetky pravdy nebo s nepatrnou částí pravdy[/quote_center]

Pouze pět výroků v rámci Trumpovi prezidentské kampaně lze označit jako ty, v nichž většinově převládla pravda nad lží. Z pohledu prezidentské kampaně se nejedná o klíčové výroky na klíčová témata. Není v nich obsažen rasismus a jednotlivá tvrzení se netýkají islamofobie, uprchlíků a federální politiky. Republikánský kandidát s golfovými hřišti v Dubaji tímto svým vystupováním pouze ukazuje typické chování krajně pravicových radikálů. Lež dávkuje tam, kde by lež mohla významně oslovit potenciální voličskou základnu. Mezi pravdou překypující Trumpovy výroky patří například: “Irák má druhá největší ropná pole na světě po Saúdské Arábii.“; “Víc než padesát procent rodičů bije své děti na zadek“…….u podružných témat nemajících vliv na případné výsledky u voleb není třeba plýtvat invencí a energií…….stejně to nikdo nečte a nezaručí to díky nekontroverznosti první místa v celostátních denících……..

Donald Trump je typickým příkladem populismu. Proto není divu, že je ve velké oblibě u českých radikálů. Docela obstojně karikuje Trumpa v českém prostředí Miloš Zeman. Ten také lže, i když zcela jistě dobře ví, že se pravda dostane do popředí.