Vlajka naruby jako projev dokonalého nacionalismu

Na extrémistech je komické, že se nazývají Čechy a ochraniteli všeho českého, přitom jim není nic divného na tom, když je vlajka vystavována naruby, nebo když popisováním a kresbami na státní symboly hanobí to, co by jim mělo být svaté. 

Blok proti islámu vyzval své příznivce, aby , září vyvěšovali ze svých oken vlajky České republiky. Pravděpodobně se Martinu Konvičkovi zastesklo po veselicích komunistického režimu, kdy z oken partaji nakloněným straníkům plápolala vlajka počasí navzdory.

Ashampoo_Snap_2015.09.11_18h32m23s_004_
Zdroj: screenshot z webu Blok proti islámu

Požadovat po extrémistech, xenofobech a islamofobech cokoli nacionalistického je věc dosti ošemetná. Sice na demonstracích vlajkami mávají jak o život, ale jinak vůbec netuší, jak symboliku státu pověsit a jak s ní zdárně s úctou zacházet. To si radši do profilovek na sociálních sítích vloží přeškrtnutou mešitu, zatímco ani očkem nepostřehnou, že na dveřích od balkonu napodobují Hnídka, který také s praporem naruby kráčel v defilé protiromských demonstrantů.  Inu, co……stát i národ musí snést neznalost průměrného čecháčka…..bílý pruh nalevo, nebo napravo…..to islamofoba pravděpodobně vůbec nepálí

bpivlajka
Zdroj: Internet

Takový Jaroslav N je velmi aktivní v islamofobních skupinách, kde se vydává za stoprocentního Čecha dbajícího na budoucnost pokolení, ale vlajku nejenže nevystavil okolí na odiv, ale zároveň nacionálovu oblíbenou ratolest pověsil špatně. Bílá má být nalevo a červená napravo. Je možné takové hanobení za nacionální hrdost?

Místo karikování radikálů z protiromských pochodů a utápění se ve vlastní nevědomosti, by islamofobové měli oprášit znalosti o tom, jak s úctou zacházet s národními symboly. Případně příště by Konvičkův spolek radikálů mohl doplnit krátkým manuálem, jak se vlajka používá v horizontální i vertikální poloze.