Vláda hledá teroristy Abú Bakra a banderovce zde nechává

Na jednotlivých krocích vlády je vidět, jak moc zasáhl českou společnost populismus. Každý den se ve večerních zprávách vypráví o teroristech z Islámského státu a nedávno ministr Chovanec vítal kurdskou teroristku na parlamentní půdě, která opět nešetřila slovíčky o chystaném podvůdku Bakrových mužíků. Prý jsou připraveni infiltrovat se mezi uprchlíky, a tak se předem papaláši na lidi v nouzi dívají jako na potenciální vrahy. Vůbec si nelámou hlavu s tím, že je to nejen hloupé, ale také odporující mezinárodnímu právu.

Lid si to přeje, a tak lid dostane svůj sen přebalený do celofánu, převázaný krásnou mašličkou. Sobotkův kabinet musí veřejnosti ukázat, že ve věci uprchlíků něco dělá. Nenabídne jim solidnější zacházení a dokonce ani neodstraní vězeňské podmínky. To bychom po ministrech chtěli příliš. Ti radši klesnou na všeobecnou hysterii, protože také každý den vídávají v celostátních televizních pořadech zaručeně pravdivé informace z Blízkého východu a nedalekého Maďarska. Tisíce tísnící se na budapešťském nádraží jsou dostatečným důkazem pro další médii velmi sledované schůzky zástupců bezpečnostních složek Česka.

Je to skutečně velmi zvláštní situace. Hovoříme o teroristech Abu Bakra, ale zároveň zapomínáme na současné, velmi nebezpečné a společnost fašizující radikály například z řad banderovců, nebo na skupinku několika málo wahhábistů, jež se ve svém důsledku chovají na chlup stejně jako čecháčkovští neonáckové. Koho by zajímal nějaký ukrajinský pop se znaky neonacismu na plecích. To není téma veřejně přívětivé, protože na pozicích radikálů jsou “slovanští bratři”, kterým Sobotkova vláda slíbila pomoc.

Do hledáčku bezpečnostní rady státu nepřicházejí ukrajinské nacionalistické spolky a nepřímé důkazy o pohybech zbraní a zásob určených Pravému sektoru. Pravděpodobně není nebezpečí jako nebezpečí. Některé ukrajinské banderovce v Německu vyhostili, a tak Němci nechtěný odpad přichází do Čech, kde dostává azyl, nebo povolení k pobytu. Na rozdíl od teroristů, dostali banderovci politické krytí ze strany TOP09 i dalších politiků pro svůj silně antikomunistický a mnohdy naoko antiruský postoj.

Až člověka napadá, zda ministerští úředníci se stejnou vervou prošetřovali napojení nově příchozích Ukrajinců na Pravý sektor, UNA-UNSO, stranu Svoboda a další probanderovská uskupení……lidé vraždící, podřezávající, upalující a strhávající nehty svým nepřátelům jsou stejně nebezpeční jako teroristé z Islámského státu. Terorismus je stejně nebezpečný bez ohledu na to, zda se jedná o terorismus přikrývaný rádoby náboženstvím, nebo terorismus vznikající na základě lásky ke kolaborantům Adolfa Hitlera.

Prozatím to vypadá tak, že se bezpečnostní složky napovrch chovají alibisticky a to by skutečně mohlo ohrozit Českou republiku, protože zatímco se usilovně pátrá po neexistujících chimérách, teroristé z Ukrajiny zde zajišťují financování svých spolků a někteří z nich přispívají k profesionalizaci české krajně pravicové scény.