Rakouští neonacisté z Generace identity staví na hranicích ploty

Generace identiti jako správní novátoři neonacismu oprašují původní sexy plán autonomních nacionalistů. Odhazují bombry s kanadami, zatímco ve sloganech plných nejrůznějších anglikanismů lákají omladinu na okamurovské elegie o národní identitě. 

Všechno, co je bílé, čistě národní, křesťanské, heterosexuální, zůstává vítané, zatímco ostatní neodpovídající ideálům stařičkého nacismu je stavěno do pozice nepřátel na život a na smrt. Hákové kříže s další notoricky známou symbolikou jsou zaretušováné do nových identitářských symbolik, s nimiž novodobí radikálové postávají v protestech vůči uprchlíkům poblíž státních hranic.

Mladí, známí především z demonstrací proti homosexuálům, Romům, potratům a multikulturalismu, nyní vytvářejí kulisy na rakousko – maďarských hranicích. Radikálové, jež za normálních okolností sní vlhké sny o reverzním roku 1968, jsou nyní vykreslování do podobenství nadané, nacionálně uvědomělé omladiny, jež nelení a na své náklady klidně supluje roli neexistujících a často váhajících pohraničníků. Pohled na dvacetiletého holomka s vysportovanou postavou a kouskem pletiva v ruce je žurnalisticky zajímavý, a tak málokoho napadne myšlenka o zákonnosti celého počínání.

Ashampoo_Snap_2015.09.26_12h07m40s_001_

Kdo by se uprostřed hysterických stahů zajímal o paragrafy z vídeňského parlamentu. Maďaři staví plot za státní a v Rakousku neonacisté berou spravedlnost do rukou. Zase jednou ukazují svou genetickou vyzrálost, ve které české mazače sádla na klikách předhánějí s poněkud děsivějším způsobem. Legislativa s policií je líná, a tak ve své dokonalé naivitě radikálové doufají v nedostižnou beztrestnost. Neonacista věřící v soudný den odplaty vůči všem antifašistům dokazuje svůj další přerod, v němž se bod odplaty přiblížil zase o nějaký ten milimetr blíže.

Současní identitáři věří, že jsou obětními beránky multikulturního světa svázaného v globalizovaný kapitalismus, proti němuž chtějí zuby nehty bojovat. Ve snaze být co nejaktivnější spolupracují rakouští identitáři s českými neonacistickými uskupeními. Napomáhají organizačně, a dokonce se zúčastnili několika demonstrací, mezi nimiž byla také protimuslimská setkání Martina Konvičky, nebo Adama B. Bartoše. Ostatně, česká Generace identity je přímo i nepřímo napojená na Národní demokracii, DSSS, Pro-Vlast a další uskupení.

Ashampoo_Snap_2015.09.26_12h14m14s_002_

Rakouští identitáři postavili někkolik metrů plotu, aby se následně společně vyfotili. Nestydí se ke svému počinu znevážit vlajku Rakouska, jež nemá s počínáním neonácků vůbec nic společného. Tak jako v mnoha jiných počinech evropských radikálů, jde i zde o propagaci krajně pravicových myšlenek. Ve snaze přilákat co nejvíce novinářů, se klubko radikálů snaží dokazovat neexistující převahu nad lidskoprávními aktivisty. Militarizace krajně extrémistické scény je výsledkem přiliš velkého prostoru, jež byl těmto skupinám zcela zbytečně uvolněn.

V Česku se rodí nejrůznější domobrany, zatímco v Rakousku Identitáři zřizují dobrovolnické pohraniční hlídky, jejichž úkolem bude především stavba plotů, připínání červenobilých pásek na cestách při hraničních čárách, vyvolávání provokací a občanské zadržení nelegálního uprchlíka. Pro ziskuchtivé nacionalisty se otevírá další šance na přivýdělek. Dokonalým nacionalistou budete, pokud si u Grenzhelfer.in zakoupíte kus plotu nebo deset metrů červenobílé pásky, na kterou vám Generace identity klidně nechá vytisknou i vaše jméno, protože všechno je za příplatek možné…….taky si můžete koupit tričko s jasně “vlasteneckým” heslem……kromě prodeje, nabádají rakouští neonacisté ostatní k tomu, aby sami od sebe začali stavět u rakouských hranic ploty, případně napínali pásky jako symbol “bezpečných hranic”.

Ovšem, jak mohou být hranice bezpečné, když na nich blouzní náckové tragikomicky vydávající se za nějaké vlastence. Amatérští stavěči plotů, či rozšiřovači rádoby policejních pásek mezi porosty v lese, svůj “vlastenecký počin” mají zvěčnit fotografií zaslanou na adresu Generace identity, jež sama sebe pasovala na rakouského odpůrce uprchlíků číslo jedna.

rakousko_hranice
nacionalista se po stavbě plotu vyfotil, Zdroj: Facebook

Sužováni vlastní paranojou, tak jako většina radikálů, rakouští neonacisté klidně vyzývají k mrhání penězi daňových poplatníků, protože Pevnost Evropa je pro milovníky starého místem, kde mohou růst nejrůznější ismy nesvobody. Rakouští neonacisté z Generace identity se pasují do rolí hraničních stráží a pokoušejí se o peohlubování hysterických záchvatů nacionalizování, kdy ostnaté dráty s ploty a samozvanými ochránci pořádku odhalují ohavnost rádoby modernizovaných verzí neonacistických uskupení a jejich ideálů nesvobody.