Klaus pluje na protiuprchlické hysterii a přispívá tím k fašizaci společnosti

Václav Klaus sedánky s neonacisty a krajně pravicovými populisty na Hradě vyměnil za útok vůči neexistujícím imigrantům. Klesl na vlnu čecháčkovských islamofobů, aby následně v trapnomagické petici zahodil mezinárodní úmluvy a smlouvy, na kterých se ve funkci ministra financí, předsedy vlády nebo prezidenta podílel. 

Už není třeba sehrávat smeč na vlnu demokracie, a tak se z pootevřeného šuplete vytahuje maňásek čecháčkovského nacionalizování. Když může Zeman, tak proč by nemohl takový Klaus. Konečně po letech ve večerních zprávách, a možná v nějakém diskusním pořadu, řekne před národem co si myslí o uprchlících a lidech v nouzi. Nenabídne jim skývu chleba nebo vodu. Ideologicky je nakope do pozadí, protože přesně takto se musí chovat politik s plánem na budoucí politickou kariéru.

V hlavince bývalé hlavy státu se odehrávají nejrůznější scénáře, kterým dopomůže k realizaci třeba hysterická nálada kolem uprchlíků ze Sýrie. Na vlně populismu se nasbírají body, aby následně spatřil světlo světa plán na získání některé z veřejných funkcí, třeba právě na vzpomínaném Hradě. Ukrytý v pološeru nezájmu vypustil Václav Klaus vábničku. Jako slepice po flusu se jí chytila veřejnoprávní televize, protože i po letech odloučení jsou mezi novináři ještě stále existence, jež skočí přesně tak, jak bývalý prezident pískne.

Ashampoo_Snap_2015.09.05_18h14m47s_002_
Klausovy požadavky Vládě ČR

Když uprchlíky Václav Klausů nazve imigranty, tak to musí být nezpochybnitelná pravda. K Čertu s nějakými pravidly demokracie, nebo pravidly Organizace spojených národů. V mysli Václava Klause existuje hypotetický svět dokonalého nacionalismu, kdy církev přechází do denní činností státu a kde každý, dokonce i ten nejposlednější capart na liduprázdné ulici, musí ve státní svátek mávat nad hlavou tříbarevnou vlaječkou Čechoslováků, nyní samostatné České republiky.

Ve kvaltu se zapomíná na ostudu polovičatého rozdělení dvou států i zapomenuté porušení tehdejší legislativy, ale to nyní není důležité, protože je tady Václav Klaus ochotný postavit se v případě osobních zájmů za bílého, heterosexuálně naladěného křesťana.

Hypotetický národ reálného světa se zase jednou posouvá tam, kde by nikdy neměl být. O nadvládu se pokouší druhorepublikový etos, který jedním šmahem odepsal české Němce ze sudet jenom proto, že příznivci Československé republiky mluvili jinak než česky. Tehdy, stejně jako dnes, dochází přesně ke stejnému scénáři a selhání státní moci, která nechává příliš mnoho prostoru kolem extrémistických uskupení ve společnosti. Umělohmotně se dělí národ na ty dobré, nacionálně čisté, zaručeně neromské a stoprocentně heterosexuální katolíky, zatímco ti ostatní jsou z národa vyjímáni jako zkažená jablka v ošatce. Beztrestně je na veřejných setkáních pošlapáváno právo na náboženskou svobodu a sestřička antisemitismu se pozvolna dostává pod kůži mladých i postarších nacionalistů.

Václav Klaus jako prezident ČR s antisemitou a zakladatelem Národní demokracie, Adamem B. Bartošem

Česko nemá žádnou morálně nezávadnou autoritu. Není tu nikdo, kdo by zastavil špatné směřování, protože kladně jsou médii kvitována pouze ty nejdrastičtější formy chování. Václav Klaus morální autoritou nemůže být ani omylem. V minulosti milionkrát ukázal, že má blízko k ultranacionální scéně, ke které stále více a stále rychleji směřuje. To je také důvod, proč souzní s islamofobní částí obyvatel, protože Korán narušuje ideál Klausova neexistujícího světa, ve kterém není možné kohokoli s odlišným názorem, zvyky nebo kulturou respektovat a tolerovat. Z pod šálku je každému servírován hotový výrobek katolického tmářství, a pokud jej kdokoli odmítne, stává se přebytečnou ponravou.

Média by měla takový svět a volání po něm odmítnout. Stejně tak by se měla zachovat vláda s dalšími veřejně činnými osobami. Fašizace společnosti není přípustná dokonce ani za použití rádoby demokratických principů, k jakým patří například organizování petic jako hromadného nesouhlasu s projednávaným tématem.  Ke zlotřilé Unii, neexistujícímu oteplování Země přibývá v deníčku exprezidenta touha po uzavírání hranic.

Po sérii ekologických ztrapňování Čechů před celým světem přichází čas na ekonomická harakiri známé jako “pevnost Evropa”. Klaus ve své petici hází miliony, zatímco xenofobové slaví, že se jich v médiích zastal známý obličej. To je velmi smutné, že i ve 21. století se jako společnost plácáme ve stejných chybách, díky kterým svět před více jak sedmdesáti lety skončil pod nadvládou Hitlerovy NSDAP.