Islamofobní pejskaři se pokoušejí radikalizovat Tepličany za pomoci smyšlených příběhů

Lidé s islamofobním a antimultikulturním postojem si založili na Facebooku uzavřenou skupinu. Přátelé a čtyřnozí miláčci v jednom radikálním bytostem napomáhali a stále napomáhají k obtěžování teplických hostů. Skupinka lidí se dohodne a pravidelně navštěvuje Šanovský park s jedním jediným cílem: obtěžovat mírumilovné a přátelské lázeňské hosty z Blízkého východu. 

Celé to přípomíná dávno zapomenuté časy Sudet, kdy Henleinovci chodívali na provokace k českým a také židovským krámkům. Nejdříve zkoušeli jednoduché, rádoby neškodné provokace, až najednou dostali dostatek odvahy k větším činům, kdy uprostřed noci českému obchodníkovi vysklili výlohu, nebo obchodníka a majitele v jednom přepadli v přítmí některé z uliček. Organizované násilí směřované na předem vybranou menšinu téměř vždy začíná od maličkostí, a pokud je k tomu příležitost, rozroste se v nefalšované násilí. Je smutné, že se některé epochy, zvláště ty černé stránky historie, díky extrémistům stávají doslova nesmrtelnými. To bude tím, že nenávist zůstává stále stejná a neměnná. Jednou pošle miliony do plynových komor, pecí a jindy způsobí smrt, zranění a vyděšení jednotlivců.

Tepličtí radikálové zahájili své snažení na lži, ve které arabská klientela měla požadovat po vedení města zákaz venčení psů a pokračovalo to dalšími epizodami o tom, jak jsou lázenští klienti v je městě v pozdních hodinách hlučnými. Ve skutečnosti nešlo o nic jiného, než o hledání důvodů, jak zaútočit a znepříjemnit život muslimům, protože podnikání v Teplicích je z největší části zaměřené na poskytování služeb zahraničním hostům. To je pro islamofobií políbené obyvatele městečka nepříjemné, protože díky nízkému vzdělání i neznalosti cizích jazyků přicházejí o šanci na práci. Z pohledu nacionalisty je navíc nepřípustné poslouchat a plnit přání někoho, kdo je ideově postavený níže, než kdejaký bílý Tepličan………ten radši vyzbrojen nejlépe bojovým hafanem zastraší malé arabské děti, nebo vyděsí rodinku při nedělním pikniku v trávě.

Procházet se v parku s vodítkem v ruce a policií za zadkem může být zprvu zábavné, ale časem to nacionála omrzí……zvláště, pokud k mírnějšímu a vlídnějšímu zvířeti přijdou arabské děti s maminkami a začnou zvířecího miláčka hladit…musí to být skutečně komický pohled, při kterém islamofob nemůže jednat drasticky kvůli přítomným mužům zákona, a tak trpí chvilkové “příkoří”…to potom rychlostí mizí přesvědčení o tom, že muslimové psy nenávidí a považují ho za nečisté zvíře. Kdyby tomu tak bylo, zajisté by muslimské ženy samy nesahaly na čtyřnohého přítele radikála.

Jak šel čas, lidí ve venčícím defilé ubývalo, a dokonce už i ten Okamura přestal mít o dění zájem, protože z něj nemohl vytřískat potřebný politicko-mediální kredit. Oranžové triko dodávající radikální šmrnc dávno převlékl a vypůjčené zvířátko také navrátil původnímu majiteli…..na sociálních sítích se začal objevovat nářek organizátorů, jež nemohli, nebo spíš nechtěli uvěřit tomu, že ani jednomu z 294 členů nestojí za zlámanou grešli.  Místo desítek jich bylo ve stanovený termín na stanoveném místě sotva dva, možná tři……..

Pokus nacionalizovat Tepličany a nakazit je svou nenávistí nevychází a pomalu se vytrácí původní elán. Proto přichází na řadu další otřepaných triků xenofobů: začnou se používat otřepané, těžko ověřitelné historky. Dělalo se to tak za nacismu a dělá se to i nyní. Před více jak sedmdesáti lety se vytahovaly historky  o tom, jak Žid provokoval a hrál si na pána v zemi nácka, českého fašisty……jen si vzpomeňte na zažloutlé sloupky z tehdejšího tisku, kdy se to jen hemžilo zaručeně pravými zvěstmi o tom, jak Žid vyhrožoval pěstí nebo znesvětil kostel a ukradl ženě nákup…..

S jistotou střídání ročních období bylo každému soudně přemýšlejícímu jasné, že se jedná o naprosté lži pokoušející se o posunutí radikalizace do vyšších obrátek. O totéž se snaží islamofobní pejskaři. Vymýšlejí si příběhy o tom, jak skupinka muslimů řvala z auta “alláhu akbar” a přitom pistolkou ukazovala na procházející ženy. Jindy zase skupinka muslimů měla laserovým ukazovátkem cíleně mířit do očí psů……..všechny příhody mají jedno společné. Ani jeden neprošetřuje policie, protože kdyby tomu tak bylo, vyšlo by najevo, že se jedná o výmysly a oznamovatel by měl problém.

Když nevychází pohádky o tom, jak islám uzurpuje a nesnáší psy……když nevycházejí pohádky o tom, jak muslimové chtějí diktovat Tepličanům……tak přicházejí na řadu další lži prášilovského střihu, se kterými se radikálové pokusí poštvat islamofoby a ostatní radikály ve městě proti místním muslimům a lázeňským hostům.

Cíl snažení je patrný z komentáře velmi aktivního radikála ve skupině “Přátelé a čtyřnozí miláčci z Teplic”, Petra Peroutky: “Já myslím, že je třeba aby začala mela. Oni totiž z toho, že se podvědomě bojíme nějakých nepokojů, jen těží a stále víc se roztahují. Nebát se a dát jim najevo, že se nebojíme. Když má být demonstrace nebo nějaká velká akce, tak se stáhnou. Oni se bojí taky, jen v davu to nedávají najevo. Dav je síla

Ashampoo_Snap_2015.09.04_23h52m14s_002_

Radikálové chtějí vyvolat “melu”, demonstraci, ve které by mohli prezentovat svou nenávist. Hru dětí pokládají za provokace a pobyt cizinců v městském parku za potenciální okupaci, které hodlají snad i čelit. Co na tom, že lázenští hosté, stejně jako místní starousedlíci mají stejné právo trávit slunný den v parku….ostatně k tomu také městské parky slouží. Přinášejí do zástavby kousek zeleně, ve které si může kdokoli odpočinout.

Šiřitelé smyšlených, nebo těžko ověřitelných příhod na sebe berou nejen morální, ale také zákonnou zodpovědnost v případě, že nepravdivý seriál zloby vyvolá násilí nebo vycepuje někoho k fyzickému útoku na lázeňské hosty.

[embedplusvideo height=”442″ width=”550″ editlink=”http://bit.ly/1JUrjiK” standard=”http://www.youtube.com/v/0QrdDF5hsAc?fs=1″ vars=”ytid=0QrdDF5hsAc&width=550&height=442&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=” id=”ep7301″ /]