Vandas ve Vyšních Lhotách stavěl Orbánovy zdi a dokonce střílel po lodích uprchlíků

Demonstrace DSSS ve Vyšních Lhotách se podobala tragikomickému divadlu. Na jedné straně postával Vandas s mikrofonem, zatímco na té druhé plešatec v černém trikotu prostrčil skrze hlouček nacionálů do popředí malou, ve strachu a studu ukrývající se holčičku. Pravděpodobně tímto počinem chtěli příznivci krajně pravicového extrémizování ukázat, jak nechutnou může česká extrémistická scéna být. 

Strýček Vandas stavěl ve svých představách ve Středozemním moři virtuální hranice, střílel na nebohé uprchlíky, zatímco se malé dítko stydlivě ukrývalo za dlaněmi, až najednou raději uteklo, nejspíš za opodál postávající maminkou. Je to odporný okamžik, ve kterém se nevinný tvor raději ukryje v intimitě svých rukou, zatímco dospělec s nenávistí na jazyku hovoří, jako kdyby salvou černoty a zmaru ochraňoval nic nechápající blondýnu po pravici. Ultranacionalisté zase jednou ve jménu své ideologie neúspěšně zneužili dítě.

Ashampoo_Snap_2015.07.21_10h42m35s_007_

Tentokrát místo ukradené fotky z databanky použili krajně pravicoví radikálové dívku z masa a kostí. O to horší je provinění partajníků. Alespoň si běžný našinec může in natura ověřit, jak to dělnická strana má s úctou k rodině a především k těm nejmenším a tím pádem také nejohroženějším.

Úcta k lidskému životu Tomáši Vandasovi evidentně nic neříká. Po střelbě z kulometů a potopení plavidel, by bez mrknutí oka přeživší uprchlíky poslal standopéde zpátky do Afriky. Živit je nechce, ale vydávat stovky milionů na lodě, vojáky a munici líný není. Vytváří z přihlížejících xenofobů zbytečné hlupáky, kteří za pár vteřin svému idolu rádi zatleskají. DSSS se marně snaží v razanci napodobovat své bývalé spojence z Národní demokracie. Chytají se jako tonoucí stébla uprchlictví, zatímco významově v sáhodlouhých souvětích zabíjejí uprchlíky na tisíce.

Europoslanci za TOP09, ČSSD a Lidovce zůstávají v ústech Vandase “obyčejnými vlastizrádci”. Škoda, že se straníci cestou nepodívali do zrcadla. Možná by v něm spatřili skutečnou tvář nejen sebe samotných, ale také podniku, který tak vesele a “udatně” nabízejí nic netušícím spoluobčanům.

Je tragikomické, že zrovna Vandasovi slouží jako výborný příklad zacházení s uprchlíky protinožci z Austrálie. Velebí je za mrhání peněz daňových poplatníků a dokonce neváhá pochválit tamější vládu za to, že porušuje mezinárodní právo a uplácí převaděče spolu s představiteli států, do kterých mají být lidé v nouzi přesídleni. Ti ňoumové vepředu s nacionálními výkřiky na plecích stejně neví o co jde, tak proč by se Tomáš Vandas snažil. Chtějí slyšet lži, a proto také lži v ultranacionálním balení dostanou. Na Vandasově projevu je cítit zápach protiřečí, kdy proradní europoslanci vysávají peníze daňových poplatníků, zatímco vysávací plán DSSS ukuchtěný podle receptu z “klokanova” vysávacím kvůli ideologii není.

Ashampoo_Snap_2015.07.21_12h22m24s_010_

Po pěti minutách žvanění se Tomáš Vandas jako kouzelník Fokuston mění na amatérského bakteriologa. Indikuje Evropě nákazu vnějšími a vnitřními bakteriemi. Zminiaturizoval své ideové nepřátele, aby na ně mohl snadněji poukázat. Vnějšími bakteriemi nazval uprchlíky a těmi vnitřními politiky z Bruselu a jednotlivých členských států. Na paškál Vandasovy “islamizace” přichází Francie, Švédsko i nedaleké Německo. Předseda DSSS se při memorování slov dopouští trestného činu, když nepravdivě tvrdí, že se hordy uprchlíků ve výše zemích dopouštějí krádeží, vražd, rabování obchodů, zapalování aut i zakládání ghett. Vyvolává se nenávist vůči uprchlíkům, muslimům především.

DSSS i samotný Vandas se vzteká z toho, jak samozvaní nacionálové berou dělníkům to, o co se sami neúspěšně snažili celá léta. V jednom má předseda extrémistů pravdu. Stále více politiků se blíží Vandasově rétorice a to je velmi nebezpečné. Dalším idolem demonstrace se stala Orbánova zeď, kterou by všichni přítomní nacionálové nejradši stavěli. Bylo by jim jedno, že to stojí statisíce daňových poplatníků. Ideologie něco stojí a právě kvůli ideologii Vandasovi mužíci v černých tričkách v příhodný okamžik pokřikují kromě okřídleného “Čechy Čechům” také heslíčko “vláda není národ”.

Ve jménu stranického tápání by se měly rušit azylové domy, vystěhovávat imigranti i zavádět trest smrti. Přesně taková by byla realita v Česku, pokud by se DSSS dostala k moci. Je to apokalypsa duše. Konec civilizovaného světa, který bychom neměli nikdy dopustit. Radikálové do slušné společnosti nepatří. Proto by Dělnická strana sociální spravedlnoti s Národní demokracií a dalšími xenofobními partajemi měla zůstat na okraji politického spektra.