S předsudky o islámu někteří Tepličané ukazují výši svého rasismu

Ach ty severočeské Teplice. Někteří místní domorodci dělají severočechům velkou ostudu. Věří pomluvám a hoaxům. Zneužívají němou tvář ke svému nenávidění, jemuž díky svým neschopnostem propadli. Neumí anglicky, nemají odpovídající vzdělání, jsou možná nešikovní a byli vyhozeni zahraničními majiteli ze zaměstnání. Kvůli přehnané špetce nacionalismu nejsou ochotni přizpůsobit se jiné mentalitě i odlišným zvykům. 

V niqábu, burce nebo hidžábu vidí drzost, protože tato země patřila po staletí čecháčkům zvyklých leda tak na kroj, nanejvýš šátek postarších ženštin. Neuvědomují si, že žijí ve 21. století, kdy různorodost je žádoucí, přinášející pokrok, peníze i budoucnost v totálně změněném světě, ve kterém se nedokáží orientovat. Je tragické, jak se někteří Tepličané, ale také obyvatelé ostatních vísek a městeček, dokáží chovat. V dobách komunistické rudosti odpovídali severočeši na jakýkoli rozdíl podle zásad druhé republiky. Vytasili jako kalašnikov pod povrchem ukrytý rasismus. Namířili ho na svůj oblíbený, široko daleko nejdostupnější cíl. Měl jinou barvu, jiné zvyky a i trošku odlišnou mentalitu.

Režim se odlišence rozhodl segregovat do ghett. Nasadil rasismus jako společenskou normu, podle níž se současní Tepličané s trošku delším ročníkem řídili. Nevpustili nenáviděného “cikána” na koupaliště, odmítali ho obsloužit, případně ukázali, jaký mají pestrý slovník. Policie málokdy takovému počínání bránila, a tak si současný čecháček mylně vytvořil názor, že si vůči různorodosti může dělat co chce. Z fanatického fotografa štítků na jídle, se klidně přemění ve voyaera zachycujícího arabské turisty v nejrůznějších situacích. Taková fotka s ženou v černém doprovázená děckem na kole je dobrým zpestřením diskusí na sociálních sítích.

Ashampoo_Snap_2015.07.28_10h31m51s_007_
Screenshot z Facebooku

Veřejně ve virtuálním světě se spustí výsměch. Jako kdyby trošku větší jednotřídka křičela na spolužáka třesoucího se v rohu jinak prosvětlené učebny. Chytají ho za kousky oblečení, strhávají poslední cár černého sukna z hypoteticky odlišného těla. Šikanují, tyranizují, útočí….jako kdyby byly hyenami lačnícími po bezmocné oběti.

Jak ubohé je takové chování, ve kterém se přehíží nepořádkumilovnost místních, zatímco se obyčejné chování návštěvníků pokládá za to nejpokleslejší, jak jen může být. Ve jménu víry, že pes je nečisté zvíře pro muslimy, vycházejí čecháčkové do ulic venčit své i půjčené zvířecí kamarády. Na jedné straně starosta Teplic říká, že venčící pejskaři hovínky znečišťují park i ulice města, zatímco na straně druhé politický populismus využívá zkresleného pohledu na lidem neznámou víru. Přitom chovat domácí zvířata není podle islámu zakázáno.

O soužití lidí a psů se dočteme i v Koránu, súra 18. Konkrétně v příběhu o lidech, které Bůh zachránil před útlakem tím, že je na tři století uspal v jeskyni, i s jejich psem:
A byl bys je pokládal za bdící, zatímco oni spali a My je napravo i nalevo kolébali; a pes jejich s předními tlapami roztaženými na prahu ležel. A kdybys je byl náhodou spatřil, byl by ses dal před nimi na útěk pln strachu z nich hrozného.
Psa je povoleno chovat a pes v blízkosti muslima není žádné ponížení. Muslim může psa chovat, pokud pes není doma, ale třeba na zahradě. Psa je možné doma chovat, pokud je asistenční, nebo pomáhá člověku v psychické relaxaci a pomoci například vozíčkářům, starým lidem, neslyšícím, nevidomým……není pravda, že islám zakazuje handicapovaným psa. Pes jako pracovní nástroj, pomůcka je povolený a islám nic nenamítá.
Tekutiny těla jsou obecně považované za nečisté. Proto je tragikomické, pokud někdo tvrdí, že nápis, například šaháda, je psaný krví. Muslim by nikdy takové věci nepsal krví, protože by šahádou v krvi znečistil samotného Proroka. U psa je nečisté, tak jako u člověka, tělní tekutina. Tedy sliny a moč. Pokud pes líže muslimovi ruku, musí si ji sedmkrát umýt. Není na tom nic špatného. Psí sliny jsou navíc často plné bakterií.
okam
Okamura si půjčil psa k venčení
Mezi čecháčky a krajně extrémistickými uskupeními se rozšířila lež o tom, že Mohamed přikázal muslimům zabíjet psy. Není to zase taková pravda. Mohamed přikázal zabíjet psy, ale pouze ty, které útočí na lidi. To je povoleno dokonce i v posvátném okrsku Mekky, kde je jinak zakázáno cokoli živého, tedy zvířata i stromy, lovit, zabíjet nebo ničit. Korán nezakazuje chození psů po ulici a nezakazuje ani jejich venčení. Tohle všechno naši tepličtí čecháčkové s poskoky z Prahy a ostatních míst vůbec nevědí. Ani to nechtějí vědět, protože jejich hlavním účelem je útočit vůči ideovým nepřátelům.
Ashampoo_Snap_2015.07.28_14h28m26s_018_
Tomio Okamura se po boku Adama B. Bartoše přiživuje na islamofobní rétorice, půjčí si psa a nechává se vyfotografovat, jak protestně venčí. Usedá na generalizace, jako kdyby zapomněl, že někteří Japonci jedí živá zvířata a pravidelně se podílejí na vybíjení velryb. Stejně tak v Japonsku roste rasismus, nacionalismus a nenávist vůči cizincům. Kdybychom přemýšleli stejně jako Okamura, poté by ekologové mohli demonstrovat před Okamurovým obchůdkem, jako stejně tak by mohli založit občanské hnutí “Okamuru nechceme, ohrožuje šintoismem naši kulturu”. Asi by se panu poslanci taková generalizace nelíbila.
Shromáždění teplických rasistů a islamofobů komentoval zcela správně místní politik za TOP09, Dominik Feri. Odmítl jej a kritizoval. Za svou reakci si vysloužil odmítavé reakce některých místních účastníků venčení. Jednou z nich byla Zdena Křížová, která nejmladšímu zastupiteli poslala svou reakci, podle které předseda Svobody a přímé demokracie udělal na islamofoby dobrý dojem, přesně tak, jak chtěl. Je to trapná hra rasismu, kdy se otevírají dávno zapomenuté zvyky druhé republiky.