Peče Okamura s Bartošem společnou cestu politikou?

Tomio Okamura se s Adamem B. Bartošem navzájem potřebují. Poslanec z bývalého Úsvitu přináší Národní souručenství oživující partaji šmak návaznosti na parlamentní struktury, zatímco Bartoš poskytuje svému česko-japonsko-korejskému kolegovi ideové napojení na krajně levicovou i krajně pravicovou politiku. Kolem bývalého mluvčího cestovních kanceláří se otevírá pomyslná brána ke konspirátorům z NWO, nacionálním bolševikům, sládkovcům i dalším nově vznikajícím uskupením, jež Bartoš k sobě láká. 

Zatímco z dob demonstrací a samostatně prováděných akcí Holešovské výzvy platil podle některých svědectví Tomio za odmítače debaty holešováků s Vandasovou Dělnickou stranou, dnes si může prodavač z japashopu a poslanec v jedné osobě napravit u paní Řezníčkové reputaci. Ve druhém kole pod šibenicemi zapomíná na potíže minulosti a rychlostí blesku útočí frontální cestou na uprchlíky, jež beze studu na tvářích považuje za největší hrozbu Česka. Po pár větách a kousku papíru v rukách potomkovi jednoho zahraničního studenta tleská dav nacionálů. Moravisté nadití radikalismem společně s hošíky od Bartoše neopomenou jakékoli narážky v pádnou chvilku odměnit bujarým tleskáním i provoláváním okřídleného hesla “Čechy Čechům”. Jako kdyby Japonec z pódia představoval tu nejhlubší esenci čecháčkovství, která  se v okolí v přesně daný okamžik nachází.

[quote_center]Na začátku své politické kariéry Tomio koketoval představiteli nacionálna více skrytě a opatrněji. V období rozdělení se od pozice protěžovaného blogera, následně senátora a nyní poslance, se Tomio Okamura více zabydluje na xenofobní scéně.[/quote_center]

Je na ní vyditelnější a už si dokonce nedává pozor, aby nebyl viděn ve společnosti jasných klerofašistů, neonacistů, o kterých si v minulosti i současnosti štěbetá kde jaký pisálek od médií. Předseda nového politického uskupení SPD, jež po vyhazovu z Úsvitu vytovřil, dostal do vínku Charlie Hebdo, nyní uprchlíky s islámem. Využívá situace a využívá ji tak, aby se uchytil v co nejširším publiku, protože to potřebuje pro svou budoucí politickou kariéru prezidenta republiky, na kterého chce v dalších volbách kandidovat.

[quote_center]Japonsko – korejské rysy se ve tváři neukryjí tak snadno, jako genetické šrámy řeckého komunisty. Proto se nemůže Tomio “lísat” do pozadí skalních neonacistů, jakými jsou například Čeští lvi od Pavla Matějného.[/quote_center]

Ti by jej nikdy sami o sobě nepřijali. Ale nyní, se skřípěním v zubech mlčí, protože společně s Bartošem organizují mediálně známá shromáždění. Rasová nečistota jde stranou…..tedy alespoň na čas, dokud bude Okamura Bartošovi a Národní demokracii užitečný. O nic jiného předsedovi Národní demokracie nejspíš ani nejde, než o to, aby jej ostatní udělali důležitým a aby mu umožnili třeba jako Okamura i teoretickou cestičku do budovy Poslanecké sněmovny. Mimochodem, ono ani personální napojení na poslance Fialu z Okamurovy SPD není k zahození. Nabízí nejznámějšímu antisemitovi v zemi napojení na lidi z ODS a další strany, uvnitř kterých se šikují nejrůznější nacionálně cítící poslanci, kterým “ušpinění se” o Národní demokracii nebude tak moc vadit, pokud o tom nebudou psát novináři.

Ashampoo_Snap_2015.07.12_05h57m06s_034_

O spojení Bartoše s Okamurou se vypráví už delší dobu, kdy se samotný Bartoš prořekl na svém soukromém facebookovém profilu a naznačil, že ti dva něco spolu chystají. Vzhledem k rostoucím aktivitám Národní demokracie nebylo vůbec těžké rozklíčovat o co jde. Některé zlé jazyky dokonce tvrdily, že Okamura odchod z Úsvitu plánoval, protože chtěl mít blízko k Bartošově klínu. Ale to jsou jen nepotvrzené, rádoby konspirační teorie, nad nimiž můžeme mávnout rukou.

Nicméně, Okamura byl na minulé demonstraci plné šibenic a nyní, 18. července 2015, bude na té další demonstraci Okamura také. Bartoš ví, že musí celou záležitost sehrát na nacionálně bolševickou tóninu, a proto setkání extrémistů nazývá táborem lidu. Takové názvosloví milují jak krajní pravičáci, tak i ti krajně levicoví. Každý si v tom najde své.

Ashampoo_Snap_2015.07.12_06h04m37s_035_
Screenshot z webu Národní demokracie

Zaslíbenost krajní pravicoi i krajní levici je viditelná z hostů, kteří na dalších “táborech lidu” mají promlouvat. Mediálními partnery jsou rovněž krajně levicové scéně nakloněná “média”.  Generace identity je slepencem mezi jednotlivými starými neonacistickými uskupeními od neonacistů po ultrakatolíky zvrhle a hystericky postávající s letáky proti “buznám”, či potratům nezletilých. Najdeme mezi nimi například představitele DSSS jako jsou například Adam Berčík, Patrik Vondrák, ultrakonzervativce klerofašistické členy D.O.S.T.u . Není proto divu, že nechybí postarší mladíci ani tady na Bartošově demonstraci.

Ashampoo_Snap_2015.07.12_06h20m33s_037_

Možná na demonstraci dorazí i Pechanec, jež se nedávno na svém facebookovém profilu ke Generaci identity přihlásil. Alespoň si budou moci pánové Okamura i Pechanec udělat spolu nové selfíčko. Tentokrát se Okamura díky spolčení se s Bartošem nemůže tvrdit, že s těmi lidmi z demonstrace nemá nic společného. Dá se očekávat, že se Okamura s Bartošem spojí do voleb, aby společně ve Sněmovně mohli sehrávat menší role na české úsvitáře z nedalekého finanční krizí zmítajícího se Řecka.