Naštvané matky s Jiřím Slámou v pozadí

Krajně pravicová scéna se zmítá v bojích proti multikulturalismu, islámu a přistěhovalcům obecně. Nenávistníci s národem na srdci dostali díky médiím druhou šanci. Martin Konvička se koncem roku 2014 odděluje od Czech Defence League, aby se následně pokusil z facebookového uskupení Islám v ČR nechceme(IVČRN) vytvořit neformální hnutí, jež zahájí frontální útok na základní hodnoty demokracie.

Skupinka náboženských fanatiků se rozhodla zakazovat i přikazovat.Vybírá texty z Koránu a počíná si u toho jako spolek evropských wahhábistů, dalších jezuitských Koniášů, jež s fixem v ruce zaškrtávají, co je a není vhodné pro ostatní čtenáře. Neoficiální spolek pod taktovkou entomologa z Jihočeské univerzity zakládá webové stránky a pokračuje ve vyvolávání nenávisti vůči každému, kdo se novodobým nacionálům znelíbí. Nový krajně pravicový styl politiky nahrává do karet IVČRN. Přijímá sionismus jako ochranitelskou sílu evropské kultury a zároveň odhazuje islám s multikulturalismem.

Opět po letech vzniká umělohmotná hranice mezi těmi dobrými a špatnými. Nacionálové se mohou vymezit a dokonce se beze studu ve tvářích jako stádo ovcí řadí do špalírů, aby přikyvovali svým novodobým vůdcům. Martin Konvička cítí příležitost a tak se kromě ideového zapálení chystá vedlejší produkt. Tím je obchodování s nacionalismem. Začnou se prodávat upomínkové předměty. Mikina, šála, hrneček, placka, kniha……..za to všechno neznámé neformální hnutí dostává část svých příjmů. Kupodivu se nikdo z fanatiků křepčících v okolí vedení IVČRN neptal a doposud ani neptá, kam ty peníze šly.

Martin Konvička s Bartákem a dalšími členy facebookového žvatlání vědí, že pokud budou chtít oslovit větší publikum, musí se částečně vymanit pouze islamofobními hláškami. Stačí zahrát na ultranacionální strunu, ve které stačí zdůraznit obyčejnou větu “Já jsem tady doma”. K tomuto účelu se Martin Konvička spojuje s fotografem Jiřím Slámou. Po kalendáři s detaily soulože přichází čas na pověstná trika s výše uvedenou hláškou a obrysem Česka.  Za tři, čtyři stovečky se průměrný nacionál může cítit díky kaufu na webu mnohem větším nacionalistou. Na demonstraci je k mání šála, se kterou se účastník shromáždění může na moment vcítit do nátury hooligans očekávajícího gól v posledních vteřinách utkání. Nacionalismus pokaždé sloužil k obohacování i obchodům. Tam, kde je zájem, tam je také kupující.

Ashampoo_Snap_2015.07.14_18h35m59s_008_

Pan Sláma se ke Konvičkovi a jeho partě extrémistů hodí. Výroky odmítající islám a muslimy předurčovaly tohoto muže k zapojení se do ultranacionální kampaně. Díky politickým neshodám uvnitř spolku, kdy se klerofašisté rozhádali po Lhoťanově odchodu s ostatními členy, došlo k neformálnímu rozdělení na politickou sekci “Blok proti islámu” a nepolitickou, internetovou část “Islám v ČR nechceme”. Zatímco ta první chce na kandidátce nejspíš Černochova Úsvitu kandidovat do krajských voleb, ta druhá pokračuje v rozšiřování nenávisti na internetu.

Islamofobní scéna se pokouší potenciální posluchače oslovit za pomoci nejrůznějších zdrojů. Zakládají se nové skupiny, otevřené, zavřené…….jednou z nich je notoricky známé facebookové uskupení “Naštvané matky“.

Ashampoo_Snap_2015.07.14_17h40m29s_004_

Vzaly si “pod patronát” nesmyslnou petici IVČRN. Coby “Naštvané matky” vyšly do ulic, aby podpořily nenávist namířenou nejen vůči muslimům, ale také vůči zahraničním studentům. Za zdárný příklad by mohla sloužit eskapáda Evy Hrindové, kdy ze strženého plakátu vytvořila mediální kampaň hodnou div ne teroristického útoku na Pražský hrad.

Hodnoty “Naštvaných matek” jsou totožné s hodnotami IVČRN i Bloku proti islámu. Na webových stránkách Naštvaných matek nalezneme vysvětlení, o co členům jde: “V současné době má skupina cca 500 členů a členů neustále přibývá. Drtivá většina členů (jsou to muži i ženy) má zásadní obavy ze sílícího multikulturarismu, který stojí za plíživou islamizací celé Evropy. Uvědomujeme si, že v České republice můžeme ještě mnohým nepříznivým důsledkům islamizace zabránit a předejít tak problémům, které trápí celou západní Evropu. Na rizika přílišné tolerance k islámu chceme upozorňovat.

Nenávistí k multikulturalismu, muslimům a islámu se ženy rozhodly podpořit své mužské protějšky. Hrají na strunu matek strachujících se o budoucnost svých ratolestí. Za pomoci prachobyčejné skupinky na sociální síti zkoušejí ženštiny i muži v rolích admínů propagovat myšlenky IVČRN i Bloku proti islámu. Ač samy chtějí být ženy vnímané za pokrokové, hrají na strunu sexismu, kdy jakýkoli konflikt je zveličován v diskusích tím, že se jedná o bezbranné ženy, na které útočí “sluníčka”.

Spolek “Naštvaných matek” má ve svém pozadí velmi zvláštní naštvanou matku. Není jí nikdo jiný, než autor triček s nacionálním potiskem, Jiří Sláma. Doména nastvanematky.cz je registrovaná na občanské sdružení Photography Helps o.s. Toto občanské sdružení vlastní Jiří Sláma.

slama

Eva Hrindová v úvodu uzavřené skupiny píše: “Vážení – jsme ve válce – protivník je silný, protože na jeho straně stojí média a úplatní politici. Takže se musíme podle toho zařídit. Potřebujeme v našich řadách více nezpochybnitelných osobností,“…….je mezi těmi nezpochybnitelnými osobnostmi myšlen také Jiří Sláma? Kdyby nebyl s Naštvanými matkami spojen, nebyla by na něj evidována oficiální stránka Naštvaných matek. Samotné přirovnání k válce a rozdělení světa na válečné zóny vzbuzuje na koutcích úst úsměv. Naštvané matky ve světle těchto vět vypadají spíše jako hysterky toužící po rychlém přerozdělení světa podle zásad extrémistů.

Neveřejná facebooková skupina “Naštvané matky” je typickou skupinou extrémistů. Kromě odporu k Evropské unii, NATO, USA, zde člověk nalezne také xenofobní příspěvky, které nejsou adminy vůbec mazány. Za jeden z nich by se dal jmenovat tento:

Ashampoo_Snap_2015.07.14_19h48m38s_012_

V dalším příspěvku dokonce nechybí nepřímé vyhrožování žhářstvím. Jak se zdá, extrémisté mají velmi zvláštní smysl pro humor.

Ashampoo_Snap_2015.07.14_19h43m26s_009_

“Naštvané matky” s oblibou sobě vlastní říkají, že “sluníčkáři jsou plni zloby!……ale, nejsou plni zloby spíše “Naštvané matky”? Jejich příspěvky vypovídají o tom, že jsou plné vzteku……ostatně, to také přiznávají ve svém názvu. Na facebookových stránkách nechybí ani reklama na hadříky z BohemiaPatriot. I tady mezi Naštvanými matkami se obchoduje s nacionalismem. Odkaz nebyl adminy smazán, takže lze předpokládat, že s BohemiaPatriot také souhlasí.

Ashampoo_Snap_2015.07.14_20h24m30s_020_

Naštvaným matkám se nelíbí, že uprchlíci budou ubytováni Vyšních Lhotách, a proto chtějí vytvořit občanské sdružení, do kterého by zapojily ekologické aktivisty:
[KGVID]http://media.hrebenar.eu/matky.mp4[/KGVID]

Další příspěvky na zdi facebookové skupiny Naštvané matky