Bartoš usiluje o rehabilitaci i modernizaci extrémismu 90. let

Adam B. Bartoš se pokouší rehabilitovat krajně pravicovou scénu. Pro tento účel odhodil motýlek a nahradil jej strništěm společně s rozhalenou košilí symbolizující nové časy extrémistické scény, ve které by chtěl brýlatý zakladatel Eurabie zastávat roli vítězného spasitele.  Nacionálním bolševikům nabízí ohníčky, prozatím v názvech, aby následně bez obtíží využil sexy témat dneška.

Ve vzduchu létá odpor k islámu, i když ještě před několika týdny předsedu DSSS nutil šéf Národní demokracie k provolávání podpory palestincům. Předním tématem je čecháčkovství a češství ve všech nacionálem proměněných podobách. Skrze Janečka se dostává hradní host k Le Penové. Otevírá si tak nové cesty, za pomoci kterých by mohl nacionály vést jejich těžkou cestou demokracií.

Ashampoo_Snap_2015.07.20_18h25m03s_003_

Adam Benjamin Bartoš je hrdý na svou propagační a rehabilitační činnost, s níž do ulic přináší hesla “Čechy Čechům” a “Nic než národ”. Bartoš potřeboval vyvolat mediální šok, se kterým by pronikl do médií, a hlavně do myšlenek běžného Čecha nestarajícího se o nějaké demonstrace s vlajkami navrchu. Překonat nezájem o nacionalismus je možné pouze za pomoci šokující symboliky, kterou se beze sporu pod vlivem historických konotací stala šibenice. Na ulicích dvacátého prvního století se hrozí věšením nepřátel Bartošova nacionalismu.

Poprvé po delší době se od devadesátých let na náměstí dostává symbolika fyzického násilí. Tupé holopalice oděné do bombrů s kanadami na nohou jsou nahrazeny nacioálními bolševiky, islamofoby i milovníky českého fašizování. Vedle babky s slzou v oku vzpomínající na éru komunismu je možné na shromážděních potkat jak neonacisty, tak krajní stalinisty, jež v Bartošovi vidí záruku ochrany národních zájmů. Bartošova všespojující politika hledá dlouhotrvající ingerdience do pečeného dortu, kde vedle sebe stojí kovaní náckové Hitlerova střihu společně s mládežníky z komunistické mládeže, odkud předseda Národní demokracie nabírá také nové členy.

bartos2

Adam B. Bartoš se pokouší o militarizaci nacionální scény a zároveň chce k násilí přimět babku s dědkem od Holešovské výzvy, protože jedině tak bude násilí a volání po něm děsivější. Zatímco se o zhrubnutí extrémistické scény pokoušel předseda DSSS zvaním Pravého sektoru z Ukrajiny do krajiny pod horou Říp, Adam B. Bartoš jde na to jinak,. Volá po domobraně a za tímto účelem oslovuje jednotlivá hnutí a organizace, jež se snaží spojovat v jeden jediný svaz, uvnitř kterého by Bartoš mohl velet většímu osazenstvu, než jen plešatým extrémistům z okolí Matějného, s nímž se účelově přátelí.

Od násilí teoretického přechází Národní demokracie k násilí praktickému, kdy fanoušci nacionalismu chytají odpůrce za krk, jako kdyby symbolicky demonstrovali to, co by dělali nejradši.

Ashampoo_Snap_2015.07.20_18h44m48s_005_

Nacionalisté si přivlastňují tuto zemi a k tomu účelu klidně napadnou ty, jež by se jen náznakem pokusili takový sen nacionalisty poškodit, nebo jen maličko narušit. Adam B. Bartoš se v osudný osobní den stal na malý okamžik obdivovaným vůdcem a o to  frustracemi sžírané duši milovníka Národního souručenství jde především. Kvůli tomu Bartoš dělá to, co dělá, protože chce popularitu a touží po tom být opěvovaný i zatracovaný zároveň.

Národní demokracie by nejradši byla něco jako české fašistické Národní souručenstvi, s jejichž pozdravem se Bartoš často na dokumentech podepisuje. Za tímto účelem se spojuje s nacionalisty ze zahraničí.

Ashampoo_Snap_2015.07.20_19h00m30s_006_

V Bartošově trikoloře zasmrádá panslovanismus, se kterým by obrýlený antisemita našel podporu u odhodlanějších extrémistů z Polska, nebo nedalekého Ruska, kam Bartošův přítel a patrajník pravidelně chodí. Kromě obnovy trapných hesel a spojování krajně levicové i pravicové scény, dochází za doprovodu Národní demokracie a spřátelených ultranacionálních spolků k průniku nacionalismu ze zahraničí, kdy se extrémisté učí taktice běžně používané mimo území Česka. To je velmi nebezpečné. Přesně takovou činnost léta u nejrůznějších skupin nacionalistů narušuje česká BIS(vyplývá to z pravidelně zveřejňovaných zpráv).

Nebezpečí Bartošova mámení spočívá v posouvání ultranacionalismu z příkroví holohlavců do prostředí postarších ročníků známých z Holešovské výzvy i nacionálního bolševismu, kdy náckové s mlékem na bradě demonstrují za stejnou věc se sedmdesátiletým dědouškem. Společně provolávají stejná hesla a dokonce mávají se stejnými vlajkami. Do tohoto společenství se přidávají cizáci, kteří jsou následně považováni za bratrské pomocníky v cestě za extrémismem.