Adam B. Bartoš se stále více chová jako českoslovenští fašisté

Adam B. Bartoš na nedávné demonstraci hovoří o vetřelcích, ale přitom by sám měl nad sebou zapřemýšlet, zda on sám není vetřelcem z dávno zapomenutých časů Národního souručenství. Sjednocuje krajně pravicovou i krajně levicovou extrémistickou scénu za účelem uskutečnění protidemokratických plánů a myšlenek. 

Rétorika předsedy Národní demokracie je nenávistná, zlá, přeplněná až na okraj zapáchajícím jedem. Navrací do Česka kýčovitost čecháčkovských fašistů z dob druhé republiky a protektorátu. Nachází společného nepřítele, dehonestuje demokracii, aby následně mohl ve svém snažení přitvrdit. Naivně domnívá, že strana, která nezískala ani ne půl procenta hlasů bude v příštích parlamentních volbách tou, co bude diktovat podmínky života v republice. Ve svých myšlenkách organizuje generální stávku, i když ví, že plácá jen tak do větru, protože na takový sled událostí nemá dostatek reálných možností.

A buďme rádi, že takové možnosti nemá. Protože kdyby je měl, byla by republika skutečně v obrovském ohrožení. Bartošův Výbor na záchranu republiky by nebyl ničím jiným, než diktaturou krajně politických hodnot, kde svoboda jedince neznamená nic a kde rasismus s útoky vůči oponentům bude na denním pořádku. Byl by to systém, kde by vládl antisemitismus, homofobie, nenávist k menšinám a odpor k humanismu. Možná by to došlo tak daleko, že by se začaly otevírat a zakládat koncentrační tábory a spolu s nimi by se dala příležitost novodobým architektům masového vyvražďování lidí.

Adam B. Bartoš vyhrožuje a jako nástroj hodlá použít nejrůznější domobrany, jako kdyby stát ležel na lopatkách a neměl dostatek prostředků k vypořádání se s takovými ozbrojenými pokusy.

[embedplusvideo height=”356″ width=”580″ editlink=”http://bit.ly/1MlTNHz” standard=”http://www.youtube.com/v/rd5-6x0S_IM?fs=1″ vars=”ytid=rd5-6x0S_IM&width=580&height=356&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=” id=”ep8001″ /]

Šéf Národních demokratů je směšný tou nekonečnou touhou podobat se jihoamerickým diktátorům, jež se sapíkem v ruce usilují o nastolení režimu sociálního chaosu a totální nespravedlnosti. Bylo by legrační pozorovat tohoto zdomestikovaného extrémistu, jak promlouvá k příznivcům v khaki uniformě. Jakou by asi měla podobu? Byla by inspirovaná nacistickým Německem, fašistickou Itálií, nebo “sexy” stylem Generace identity?

Promlouvat k lidem dělá týpkovi s nedostatkem sebedůvěry a dalšími frustracemi na duši náramně dobře. Cítí se důležitý. Cítí se vůdcem a dělá mu radost ovládat menší skupinu diváků, kteří svého gurua pochválí potleskem i vykřikováním nejrůznějších hesel. I proto Bartoš připravuje další demonstraci, na které bude chystat další kontroverze, aby přilákal na sebe ještě větší pozornost.

Ashampoo_Snap_2015.07.23_03h54m52s_011_

Adam B. Bartoš, stejně jako Tomio Okamura, by měl být hnán ke zodpovědnosti za slova, která na svých shromážděních pronáší. Protože oba dva, podobně jako Konvička z Bloku proti islámu, popuzují ostatní k rasové nenávisti a nenávisti vůči skupině obyvatel. Demokracie by se měla bránit. A to například rozpuštěním Národní demokracie i nově vytvořené Okamurovy strany Svobody a přímé demokracie, protože extrémismus do moderní společnosti nepatří.