Vandasovci demonstrovali proti uprchlíkům a nyní dělají hon na policisty

Neznáte je? Jsou to zbabělci v civilu. S ukrutnou brutalitou chtějí přivést do českých, moravských i slezských ulic část nenávisti, násilí a odporu vůči všemu, co není bílé, křesťanské a samozřejmě slovanské. Vydávají se za vlastence, zatímco bez obtíží hajlují, jako kdyby svému kolegovi v boji ukazovali, jak vysoko dokážou v opileckém delíriu vyskočit. Krajně pravicová scéna se včera v poslední školní den usídlila v hlavním městě Moravy. Využila protiuprchlické hysterie, aby z posledních sil sesbírala střípky Vandasovy partaje, jež se straníkům rozpadá doslova za pochodu.

Byla to vskutku zvláštní podívaná. Vandas přijíždějící v černé oktávce na okraji kašny chrlí moudra o vlastizrádcích, zatímco stovky zfanatizovaných lidí skandují oblíbená, časem ověřená hesla. “Čechy Čechům” se nesly letním podvečerem, jako kdyby si banda přítomných nacionálů nárokovala celý stát jen pro sebe. Taťkové s pupky a pivními mozoly přišli, protože věří, že je zubožení uprchlíci připraví nejen o živobytí, ale také o manželky a poněkud slaboduché milenky. Nakrmeni mainstreamovou kaší nesmyslů, posilněni politickým drilem na sociálních sítích, nyní vykřikují hesla, mávají vlajkami, vyhazují do okolí prázdné plechovky od limonád, zapalují dýmovnice a zastrašují místní prodavače kebabů.

Ashampoo_Snap_2015.06.27_06h08m21s_041_
Vandas stojí na okraji kašny; Zdroj: Twitter

Hrdinové na slovo vzatí sledují vystoupení Lamprechta z Dělnické mládeže, radikála z Generace identity, Vandase i mužíka “z lidu”. Skandují, tleskají a jsou doslova nadšeni, když neznámý nacionál zdůrazní, že se obává o bezpečí své dcery, a proto tady žádné uprchlíky nechce. Lidé na mítinku proti islamizaci Evropy nechtějí žádnou diskusi. Rozhodli se napodobit nedalekou Bratislavu, kde před časem Kotleba s militarizovanými radikály slovně věšel místní europoslance.

Ashampoo_Snap_2015.06.27_06h05m47s_039_
Krajně pravicéví radikálové naslouchají projevům; zdroj: Twitter

Upadající partaj tragikomiků z Prahy skutečně slovenské kolegy napodobovala do posledního detailu. Tak jako na Slovensku, tak i nyní v Brně zlobila aparatura. Původní ideologickou nálož nesmyslů narušovala neposlušnost techniky. Hodinu se střídají nejrůznější existence krajně politického spektra. Vše se odehrává v přísném koloritu, kdy tvůrci ideologie nejsou ženy, ale muži “páni  krajně pravicového světa”. Ve slovních spojeních se “pašují afričtí vetřelci do Evropy”………vláda je tvořena vlastizrádci….kněz Halík je titulován za svou podporu uprchlíků slůvkem “dobroser”. Obhájci uprchlíků jsou přeměněni ve slovních obratech na zfetovaná sluníčka.

Policie se obává díky skandujícím aktivistům z obou názorových proudů o bezpečnost a rozhodla se i za pomoci tramvají oddělit opačné nositele názorů v bezpečí od sebe. Hloupí, tupohlaví, krajně naladění vyznavači čecháčkovské klaky ztratili možnost pustit se do opodál postávajících prouprchlických aktivistů. Vandas vyštengrovaný na vyšší obrátky hřímá a člověku se v myšlenkách objevuje hrůzostrašná paralela, ve které premiér Sobotka jedná de facto stejně, tak, jak nyní Vandas před lidmi básní. Oba dva chtějí uprchlíky navracet zpět. To je neklamný důkaz toho, že se politická scéna radikalizuje a nebezpečně přibližuje pod úhlem hysterie blíže krajně politickým móresům.

Maňásek z Generace identity oproti Vandasovi ve slovním projevu vypadal spíše jako naprostý looser, než nějaká neonacistická elita mezi místními jelity. Ve vzduchu bylo znát napětí. Co se stane, až proslovy bezduchých blbůstek ustanou? Neonacisté do Brna směřovali z různých míst a zcela určitě neodejdou jen tak, aniž by si z policie neudělali terč k provokacím. Všem bylo jasné, že nastane okamžik, kdy si i ten nejpitomější účastník řekne: “tak teď už se uprchlíků nemusíme vůbec obávat, protože tady máme právě teď něco mnohem horšího“.

Ashampoo_Snap_2015.06.27_06h02m26s_038_
Policie zajišťuje radíkála

Odpůrci uprchlíků se začali mezi sebou prát. Pravděpodobně šlo o cílenou provokaci k vyvolání reakce těžkooděnců, jež okamžitě s rychlostí blesku začali rvačku řešit. Dav začal vykřikovat oblíbené “ACAB! ACAB! ACAB!” a sled událostí může vesele začít. Dav se vydává na pochod skrze centrum Brna. Dav radikálů při podvečerním mašírování nejdřív zapěje falešnou tóninou státní hymnu….to aby si zřejmě dodal odvahu. “Čechy Čechům!“, “Češi pojďte s námi!” znějí brněnskými ulicemi. Hololebci obklopují prodejnu s kebabem. Nechtějí si objednat nášup jídla, tak jak to dělávají obvykle. Zpívají si kolem něj hymnu, jako kdyby si nostalgicky zavzpomínali na svá dětská léta, kdy se drželi za ruce, zatímco za popěvku tancovali v kruhu.

U fast foodu vybuchují dýmovnice. Rudá s modrou zahaluje ulici, protože místní nýmandové bez vlásků chtějí nahnat strach. “Slušní Češi” ukazují v dalších pokusech o vyvolání násilností svou náruč bezbřehé debility.  Podle informací policie bylo zadrženo na sedm účastníků shromáždění. Dva neuposlechli výzvy policistů, dva zaútočili na policisty, jeden je podezřelý z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod, další ze zapálení vlajky. Během opatření byl lehce zraněn jeden ze zasahujících policistů a jeden účastník demonstrace.

DSSS se nelíbí zadržení sedmera lidí. Proto vyzývá na Facebooku, zda někdo policisty z fotek nezná. Je k pláči, koho Petřivalský se Štěpánkem považují za vlastence.

Ashampoo_Snap_2015.06.27_05h32m57s_033_

Na demonstraci vedle sebe byly DSSS společně s Bartošovou Národní demokracií, jejíž prapor v předních řadách zavlál. Je komické, jak dřívější zášť, dokonce i nařčení Vandase za agenta BIS zmizela ve jménu společného rozšiřování nenávisti. Nechyběli dokonce ani zdánliví nováčkové na všeobjímající extrémistické scéně. Politické hnutí Řád národa mělo také v rámci transparentu své zastoupení. Odmítači uprchlíků opět ukázali, že největším ohrožením jsou pro Česko oni samotní a nikdo jiný. Na to bychom neměli zapomínat