Úsvitáři poslouchají Blok proti islámu a požadují zakonzervování státu

Úsvitu přímé demokracie se dlouhou dobu nedaří. Podle statistik z nejrůznějších médií nečeká toto politické hnutí příliš růžové období. Xenofobní rétorika útočící vůči Romům společnosti devíti nepomohla. Dokonce ani vnitrostranický puč nepřispěl k větší slávě. Politici velmi dobře vědí, že úspěchy v příštích volbách jsou mimo veškerou realitu, a proto usilovně hledají krajně pravicového partnera, jež by skomírajícímu politickému subjektu dodal dostatečně kontroverzní šmak. 

Politické vize Tomiova hnutí bez Tomia jsou zaměřeny na nevzdělanou a snadno ovlivnitelnou část české populace. Lidé s xenofobními, nenávistnými i rasistickými postoji potřebují někoho, kdo by v televizi prezentoval jejich pocity. Upřednostňují nacionalismus doplněný o strach ze všeho neznámého.

[quote_center]Úsvitářští voliči mají v sobě uvězněny pocity frustrace ze sebe sama, a proto očekávají od svých politických idolů, že díky ponižování druhých i vyvolávání strachu z odlišných kultur na okamžik zapomenou na svá vlastní bolístka, neúspěchy i prohrané úsilí v životě.[/quote_center]

S pivkem v ruce úpěnlivě sledují televizní spoty a když v přístroji na pohyblivé obrázky spatří svého vyvolence, křepčí radostí nad tím, že uslyší další nekonečné pravdy. Černoch se svými kolegy přináší na půdě poslanecké sněmovny odér prachem zavátých časů, kdy čeští nacionálové běsnili proti Židům a judaismu obecně.

volfova

Nyní, desítky let poté, jsou na pověstném špalku obětí nedokonalosti xenofoba místo vyznavačů Davidovy hvězdy muslimové, islám a přistěhovalectví obecně. Czech Defence League neváhá a využívá situace nejprve ustanovením facebookové iniciativy Islám v ČR nechceme, aby na začátku léta roku 2015 vytvořila společně s Českou suverenitou Blok proti islámu. Rozhodli se pro klerofašistické ideály trůnící na národu, vlasti a ochraně křesťanské kultury. Kvůli tomuto účelu se chovají stejně jako se kdysi chovali a vystupovali čecháčkovští antisemité, jež se urputně snažili mezi parlamentními stranami hledat ideové spojence.

[quote_center]Skrze politické propojky Úsvitu, Janečkovy anabáze na občanské konzervativce přenášejí extrémisté krajně pravicové ideologie své plány.[/quote_center]

Vymýšlejí, jak lépe a snadněji ukrást část demokracie ve jménu svého prospěchu. Nyní, v období evropských kvót, kdy vítězí xenofobie s politicky korektním pohledem na společnost vystupuje v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky předsedkyně pražské organizace Bloku proti islámu, Jana Borkovicová. Otevřeně, na plná ústa požaduje zavření hranit pro ilegální imigranty, aniž by se ve svých tragikomických požadavcích vzpomněla na mezinárodně garantované povinností českého státu.

usvit_blok_isl
Jana Borkovcová při tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR; Zdroj: screenshot z online vysílání ČT24

Najednou, jakoby mávnutím holubích křídel Česko z politického důvodu nepatří do mezinárodního časoprostoru. Celé to připomíná situaci v Dánsku před mnoha lety. Tenkrát tamní krajně pravicová strana díky populismu vyhrála volby. Uzavřela v rozporu s předpisy Unie hranice, aby je následně po uplynutí několika měsíců otevřela. Hra na státeček pod neprodyšnou duchnou stála dánské nacionály předčasné volby, protože milovníci krajně pravicové ideologie nedokázali spoluobčanům dát nic jiného, než holý nacionalismus, z něhož se nikdo nenají……tedy alespoň ne po dostatečně dlouhou dobu.

[quote_center]Krajní pravice nenabízí žádné řešení a zcela naopak si jako malé dítě myslí, že když zavře dveře a začmárá cedulky kolem sebe, tak se problém vyřeší sám za sebe.[/quote_center]

Díky mediální masáži roste v lidech chuť po nacionalismu, populismu i novému druhu antisemitismu, tentokrát zaměřeného na muslimy a islám. Politici s politickými stranami to velmi dobře vědí, a proto bez obtíží přejímají nejrůznější obdoby xenofobních a krajně pravicových názorů. Nacionálové označovaní ve zprávě ministerstva vnitra jako krajně pravicoví extrémisté požadují pomocí úst Úsvitu po Vládě České republiky krajně pravicové chování. Úsvit pro tento účel žádá o zařazení nového bodu do programu sněmovny. Má se navodit atmosféra řešení bezpečnostní situace na hranicích.  Bohužel nikdo, dokonce ani vláda, nechtějí problém uprchlíků řešit.

[quote_center]Sobotkův kabinet se obává o ztrátu hlasů i popularity, zatímco krajní pravice reprezentovaná Úsvitem i nejrůznějšími platformami Czech Defence League na základě rozhodnutí politiků určuje, kdo je a není vlastizrádce.[/quote_center]

V interních diskusích používají ostrou, krajně pravicovou rétoriku. Zaznívají slova jako: “Jsem také pro okamžité uzavření hranic a klidně se na ně půjdu postavit“; Jde o naše životy !!! Naše bezpečnost rapidně klesá každým dnem !!! Vláda na obyčejné lidi kašle !!! Čeká nás opravdu krásná budoucnost.“; “Podívejte se jak už jsou oprsklí co dělají na ostrově Lesbos jak protestují to je síla oni si už určuji podmínky ať táhnou zpátky !!!“; “Okamžitě uzavřít hranice jde o naši bezpečnost a Bezpečnost našich dětí !!!!“………extrémofilní jedinci komentují situaci podle svých předsudků. Předem vykreslují uprchlíky jako krvelačné bestie, přesně tak, jak to dělávali antisemité. V jednotlivých slovech jsou viditelné plakáty nacistické mašinérie, kdy Žid se skobou místo nosu s rukou plnou drápů šátrá po děcku, kterému by mohl vypít všechnu krev z těla.

volfova_diskuse
Zdroj: Facebook

Tenkrát, tak jako dnes, jsou využívané předsudky, pohádky o všeobecném ohrožení, nutnosti ochraňovat budoucnost dětí………jako pomocníček jsou využívané populisticky podávané zprávy o tom, jak se uprchlíci údajně chovali v některém z míst jihu Evropy. Extrémisté zastupovaní Úsvitem  mají slova plná toho, jak uprchlíci jsou ohrožením demokracie, přitom si neuvědomují, že samotní islamofobové i ultranacionalisté ničí demokracii se svobodou zevnitř. 

Černochův Úsvit napomáhá v případě hlasování ve sněmovně k utváření jednobarevného světa, kde buď jste s extrémisty, nebo se v opačném případě stáváte vlastizrádci bez práva na budoucnost i štěstí v životě. Tisková konference Úsvitu je hlavně ideovým pomocníčkem IVČRN i nově vytvořeného Bloku proti islámu. Veřejnoprávní televize natočila slova krajní pravice. Diváci na Č24, ale také z ostatních médií slyší o petici i o nabubřelých statistikách počtu získaných podpisů. A o to jde Volfové, Konvičkovi a Bartákovi především.