TOP09 podporovala banderovce, nyní podporou IVČRN devalvuje křesťanství

Chování politické strany TOP09 bylo vždy účelové. Poměrně dlouhou dobu si straníci mysleli, že podporou banderovců v ulicích Prahy přesvědčí rusofobií obdařené voliče k hození hlasu “knížecí” partaji.

Straníci v předvolební honičce za voličem postávali na probanderovských demonstracích, klidně se zvěčnili s ukrajinskými fašisty na společné fotografii, dávali hold fašistům z Nebeské setniny a dokonce propagovali na parlamentní půdě i v televizi přijetí účastníků kyjevského majdanu na území České republiky, kde probíhalo, většinou v pražských nemocnicích, léčení teroristů z Pravého sektoru. Mladíci házeli zápalné lahve na policisty v Kyjevě, sekerami i puškami útočili na pořádkové jednotky…..ve jménu prosazení probanderovských spolků přišli  na Ukrajině ke zranění, aby se následně za přispění populistické strany pravicového ražení dostali v Česku léčení i následnou rehabilitaci……..a to vše na účet státní kasy.

Karel Schwarzenberg dává společně s banderovci hold neonacistům a fašistům Nebeské setniny.

Cizincům, jež zcela prokazatelně podporou ukrajinského fašismu ohrožovali demokracii v České republice byl politiky z TOP09 zajištěn docela slušný život. Během léčení se marodi dovezeni Člověkem v tísni zapojovali do činnosti krajně nacionalistických ukrajinských spolků a napomáhali na demonstracích k rozšiřování rusofobních nálad, na kterých TOP09 stavěla svou předvolební politiku, protože stigma šedesátého osmého nedá mnoha lidem spát. Jakmile bylo po volbách, podpora TOP09 poskytovaná banderovcům slábla. Straníci se vytráceli z Pražského majdanu, nehovořili vedle ukrajinských fašistů a začali se orientovat na jinou problematiku.

Je tragikomické, že zrovna Schwarzenbergova strana začala hrát na notu krajně pravicového populismu, kdy se jednotliví partajníci rozhodli zdiskreditovat křesťanskou víru. Po rusofobii je na plánu příštích dnů oscilace na nenávisti k imigrantům a přistěhovalectví vůbec. Je to celé komické, zvláště, pokud si uvědomíte, že právě díky přičinění topkařů přišli do Česka imigranti z Ukrajiny, jež často mají ultrapravicové, fašistické smýšlení obdivující Štěpána Banderu jako hrdinu národního významu.

Zatímco fašismus ze zahraničí nevadí, jsou přistěhovalci z Eritreje a dalších zemí ohrožených válkou považováni za velké nebezpečí. Křesťanské hodnoty topkařů nabírají opravdu obludných rozměrů. Straníci by si měli zopakovat jednotlivé pasáže z Bible, aby pochopili co to skutečně křesťanství je. Klerofašistický postoj xenofobních názorů není možné považovat za tradiční hodnoty křesťanství. Láska k bližnímu nemůže a ani nesmí být limitovaná barvou kůže, či náboženským vyznáním.

top09_ivcrn

Poslankyně Jitka Chalánková podepsala petici IVČRN, protože se chce vyhřívat na populismu odmítání evropsdkých kvót. Své jednání zakrývá jako wahhábisté náboženstvím i podporou křesťanských hodnot. Jen zapomněla dodat o jaké hodnoty křesťanství se má ve výsledku jednat. Svým jednáním devalvuje křesťanské hodnoty obsažené v Bibli. Zvolila zkratkovitost i populismus, v jehož středu se vydává ženština z knížecí strany na stranu krajně populistického vidění světa, ve kterém je jen jedna jediná rasa účelově upraveného katolicismu. Do raně letních dnů poslankyně přináší do olomouckých ulic hodnoty středověku, kdy bylo naprosto normální svět rozdělovat na národ křesťanů a poté na ty ostatní, kteří mohou klidně zemřít ve vlnách Středozemního moře.

Top09 přináší zpátečnickou politiku nenávisti i tolerance extrémismu, pokud je to politicky přínosné. Přesně to by si měli lidé z prezentace poslankyně Chalánkové odnést. TOP09 je populistická a skrze krajně pravicové názory se snaží sehrávat vůdčí roli na pravicovém spektru politiky.