Stránka Ústí nad Labem nabádá své fanoušky k vytváření seznamů podporovatelů islamizace ČR

Stránka Ústí nad Labem nabádá své fanoušky k vytváření seznamů podporovatelů islamizace ČR. Myšleno je pravděpodobně sepsání seznamu všech odpůrců IVČRN. Opět se oprašuje prastarý nápad známý například z období nacistického Německa, kdy se před válkou utvářel soupis nepřátel NSDAP, říše i samotného Hitlera. Lidé nesouhlasí s nenávistí i zlobou krajně pravicové politiky, a proto jsou předem považováni za potenciální vlastizrádce.

Po Bartošových seznamů Židů přichází čas na další volné pokračování seznamu nepřátel ideologie. Tvůrce příspěvku na stránce Ústí nad Labem lavíruje na hraně zákona, aniž by si uvědomil, že svým tvrzením porušuje ústavou zaručené právo na svobodu slova. Jako kdyby bylo normální příznivce stránky honosící se názvem severočeského města nabádat k protiprávnímu jednání.

Ostatně, toho se také dopouští stránka Ústí nad Labem, když podněcuje nenávist vůči skupině osob:

§356 Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod – (1) Kdo veřejně po
dněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

usti_nad_labem

Ve světě internetu a sociálních sítích není Ústí nad Labem jako reálné Ústí nad Labem. Statutární město Ústí nad Labem nemá na svém webu uvedený odkaz na výše uvedené facebookové stránky, i proto je možné uvažovat o tom, že oficiálně nezastupují radnici, ani město jako takové.

usti
Screenshot z oficiálního webu města Ústí nad Labem: http://www.usti-nad-labem.cz

Facebookové stránky může s jakýmkoli názvem vytvářet kdokoli. To, že se něco jmenuje jako město, ještě neznamená, že se nutně jedná o oficiální stránku města na sociálních sítích. Tvůrci zneužívají existenci krajského města k povýšení svých příspěvků do vyššího stupně důvěrohodnosti. Vezme se radikály překroucená událost v Olomouci jako důkaz o nebezpečnosti přistěhovalců, do toho se zamíchá lžička ultranacionalismu a vzniká velmi trpký dort. Jednoduchá míchanice, ve které vzniká umělohmotná hranice trošku převráceného světa, kde špatné je správné a správné je špatné, protože nedává příležitost k osočování druhých z chyb za vlastní neschopnost žít lepší život.

Každý, kdo se chodí stravovat k Albáncům a Turkům na kebab je ve jménu příspěvku na facebookové zdi považovaný za vlastizrádce. To je poněkud komický pohled na svět. Už chybí jenom horlivý fotoreportér informující na kousek masa s halal nálepkou na rubu a poněkud vtipný příspěvek o prospěšnosti gyrosu, kterému se z ideových důvodů nevyrovná vlastizrádcovský kebab. Příspěvek na stránce Ústí nad Labem nabádá své fanoušky k hromadné nenávisti a radikalizaci. Lidé by si měli v okolí stánků IVČRN dávat pozor na poblíž postávající neonacisty, protože ti skutečně mohou být velmi nebezpeční. Byli přítomní jak v Olomouci, mohou být přítomni také v Ústí nad Labem.

Je veřejným tajemstvím, že IVČRN má blízko k ultrapravicovým spolkům jako je například Pro-Vlast. Neonacisté se běžně vyskytují na demonstracích šéfa islamofobů, Martina Konvičky. Postávají pokaždé vzadu, nebo na místech, odkud je nemohou na první dobrou zahlédnout v popředí postávající novináři. Anticikanismus je nahrazován islamofobií a na tuto změnu mile rádi slyší neonacisté, jež se podobně jako IVČRN chytají nabízené šance a pokoušejí se legitimizovat například bojem za katolické Čechy, Moravu i Slezsko. Přítom muslimové zde žijí stovky let a nikdy nebyli tvůrci nenávisti, či teroristických útoků.

Pokud je možné veřejně na veřejném prostranství stavět stánky islamofobie, zcela jistě by extrémistům nevadilo, pokud by si někdo jiný v blízkosti stánek Křesťany v ČR nechceme…….několikrát zaznělo na demonstracích IVČRN, že jejich boj není proti islámu, ale proti muslimům. Z úst promlouvajících hostů se lidé mohli dozvědět, že “muslim chystá zabíjet, podřezávat, ničit kulturu…….” IVČRN lavíruje na hraně zákona a za podobné výrazy by jednotlivci mohli být popotahováni policií i následně soudy.

Admin stránky Ústí nad Labem si je pravděpodobně vědom svého počínání, a proto příspěvky, s nimiž nesouhlasí, jednoduše maže až nakonec smaže celý svůj příspěvek úplně. Xenofobně laděný naturel admina je stále patrný z ponechaného článku a komentáře

usti_nad_labem_clanek

Admini facebookové stránky Ústí nad Labem by se měli nad sebou zamyslet, zda je vhodné, aby na svých stránkách dávali prostor krajně pravicovým názorům, případně je navíc rozšiřovali.