Pozor na energetické šmejdy

Konkurence ČEZu používá velmi často nekalé praktiky. Lidé ze společnosti si počínají jako pověstní šmejdi. Chtějí člověka nachytat, poplést a tím pádem přivést do náruče té, či oné energetické společnosti, jež má před očima jeden jediný cil: “získat nového zákazníka za jakoukoli cenu”. 

Ostatně, proč by ne, když společností zaslaný agent za každou uzavřenou smlouvu dostává tučný podíl. Čím více sjednaných smluv, tím lepší denní rating v portmonce nepoctivého cesťáka. Koho by zajímali nějací neznámí lidé z ještě méně známého paneláku nebo rodinného domu. Firemní školení připravuje lovce zákazníků na nejrůznější situace. Naučí je klást otázky přesně tak, aby dokázali ovládnout kouzlo okamžiku a kýžený rozhovor mezi dveřmi se odehrával přesně podle předem připraveného scénáře.

“Módním výstřelkem” energetických nepoctivců jsou dopisy, jež ČEZ rozesílal svým zákazníkům. S rostoucí konkurencí se gigant ve světě elektřiny rozhodl nabízet levnější tarif, pokud stávající odběratel zůstane u výše jmenované společnosti po předem stanovenou dobu. K tomuto účelu začal energetický kolos zákazníkům rozesílat dopisy s nabídkou levnějších programů i přiloženým formulářem, jež bylo nutné vyplnit a následně odeslat zpět do sídla společnosti.

U zákazníků, kteří tak neučinili, časem zazvonil agent ČEZu, který transparentní cestou záležitost osobně projednal. Představil se, dokonce sdělil své identifikační číslo a mírně vyděšený a nevěřící zákazník si mohl telefonicky ověřit na bezplatné lince, zda se skutečně jedná o agenta ze společnosti, s níž má uzavřenou smlouvu. Sjednané změny zaručují stejnou cenu po předem stanovené období. Zda je to pro zákazníka výhodné, nebo ne, to je na uvážení každého z nás.

Konkurenční společnosti na poli energetiky velmi dobře vědí o praktikách ČEZu. U dveří zazvoní mladík v saku. V rukou drží desky a v neposlední řadě tablet, na němž jakoby listuje prsty. Představí se, ale neřekne jméno organizace, ve jménu které u dveří zazvonil. Na okamžik se zadívá na monitor elektronické hračičky a rukou přejíždí, jako kdyby zrovna vás hledal ve své databáze. S rychlostí blesku spustí: “už jste odeslal dopis, který jsme vám zaslali? ‘Pokud ne, tak mi řekněte tarif, který odebíráte a kolik za elektřinu platíte“……..

Cesťák využívá nejistoty, kdy si jen málo lidí pamatuje po dobu několika měsíců, jestli dostali konkrétní dopis a zda na něj odpověděli. Zvláště, pokud je člověk vyššího věku, kdy paměť neslouží tak jako za mládí. Takový jedinec ví, že možná nějaký dopis dostal, ale už si hůře vybavuje, co bylo v doručeném psaní uvedeno. Trik je zaměřený na předem stanovenou část spoluobčanů. Očekává se, že zdravotně postižení, nebo staří lidé naskočí na hozenou návnadu.

Naučený scénář monologu agenta je narušitelný teprve tehdy, pokud se oběť energetického šmejda začne aktivně bránit. Především musí donutit mužíka v saku k tomu, aby konečně sdělil, odkud je. V ten okamžik končí hra na pseudohledání v tabletu a cvičený manipulátor energetických šmejdů vyhledává v mozku správnou reakci. Alfou i omegou úspěšného odmítnutí šmejda je nezvat ho do prostor bytu, působit nepříjemně a odmítavě. Nezáleží na tom, co si šmejd myslí. Zavřete dveře a dál s ním nediskutujte, případně zavolejte městskou policii, pokud je ve vašem městě zákaz podomního prodeje. Velké domy s mnoha byty často navštěvuje několik agentů najednou. První nepochodil, a tak v další vlně zazvoní jiný. V takový okamžik je nejlepší ani neotvírat.

Se šmejdy by se člověk neměl zdržovat.

SDÍLET