Média ukazují naprostou neznalost a komentují terorismus za pomoci islamofobie

Když terorista, psychicky narušený jedinec při svém činu prohlásí kouzelnou formulku “Alláhu Akbar”, zamává černým suknem se šahádou, je okamžitě považovaný za muslima a spolu s ním jsou za akt terorismu zodpovědní všichni muslimové v okolí. Média ztrácejí soudnost a průměrný čtenář na Novinkách.cz se dozví, že černá vlajka je vlajkou džihádu, protože pisálek bez vědomostí si myslí, že džihád je nějaký ozbrojený boj proti nevěřícím.

Hledat profesionalitu v žurnalistice je něco naprosto nemožného. Lidé v médiích píší co chtějí bez základních znalostí, protože chtějí získat pro deník co nejčerstvější články s nejlibovějším masíčkem. Vůně dobře připravené krmě přiláká ty nejhladovější strávníky a vznikne tím spokojenost na obou stranách. Jen pravda dostane na frak a kvůli touze po vysoké čtenosti dojde k očernění více jak 1,5 miliardy lidí……..ale to je pouze detail, se kterým se šéfredaktor spolu s majitelem deníku mile rád vyrovná, protože společnost, ve které žijeme, je především společností založenou na kapitálu, a nikoli na humanismu, natož pravdivém informování veřejnosti.

Ashampoo_Snap_2015.06.26_16h31m01s_004_
Screenshot úvodu článku Novinek.cz

Nejlibovější žurnalistické masíčko rádo zakrývá skutečnost a rádo přispívá ke společenství, kde se napřed jedinci předem vybrané náboženské skupiny pokládají za viníky, aby posléze v tichosti stejná média s méně tučnými nadpisy a už vůbec ne na titulní stránce doznala, že se tak trochu mýlila.

Teroristé udeřili tento pátek na mnoha místech světa. Denně se na naší modré planetě odehraje na desítky teroristických větších, či menších útoků. Některé teroristické útoky jsou politicky tolerovatelné(útoky pravidelných armád vůči civilistům), jiné jsou naprosto neakceptovatelné(útoky náboženských fanatiků, drogových kartelů, politických separatistů)……….média by měla informovat o obou druzích napadání civilního obyvatelstva, ale vzhledem ke konkurenčnímu boji mezi nejrůznějšími periodiky, šéfredaktoři preferují informace o terorismu neakceptovatelném…..chovají se při tom jako slon z porcelánu. Informují o něčem o čem nic nevědí, čerpají z předsudků a s pomocí předsudků se přibližují svým čtenářům.

Tento den kromě útoku ve Francii, došlo také k postřílení desítek turistů na pláži v Tunisku…..nechyběl ani sebevražedný útok na šíitskou mešitu v Kuvajtu……za tím vším stojí údajně Islámský stát, i když oficiální úřady zabývající se vyšetřováním těchto zločinů, tuto informaci nepotvrdily. Kdyby Islámský stát byl skutečně islámským, nikdy by neútočil vůči civilistům, neporušoval by Korán a nechoval by se v rozporu s islámem. Muslim by neútočil na mešity, nevyhazoval by bombami lidi do povětří, neútočil by na turisty…..islamista je terorista, nevěřící kriminálník, který se odklání od cesty Proroka, aby mohl vraždit, zabíjet, okrádat, obohacovat se, znásilňovat a žít jako neskutečný dobytek minulosti. Islámský stát není státem a nevykazuje symptomy státu. Podobá se husitskému hnutí Žižky, Orebitů, Sirotků……..používá stejných praktik v rozporu s vírou a nemá slitování s civilisty, stejně tak s dětmi.

Islámský stát je zločineckým uskupením osmnácti delikventů využívající demagogii i odklon od Koránu ve svůj prospěch. Mluvčí samozvaného Islámského státu, , pronesl před časem výzvu “džihádisté by měli udělat z Ramadánu čas neštěstí u nevěřících, šíitů a odpadlých muslimů” a novináři si bez důkazů tuto výzvu spojili s dnešními útoky jako odpověď a uposlechnutí teroristů. Už samotná slova Nabu Muhammada al-Adnaniho dokazují, že se nejedná o muslima, protože muslim takové výzvy nedělá. Podobné výzvy, stejně jako další kroky představitelů Islámského státu jsou v rozporu s islámem.

Bylo by fajn, kdyby média konečně informovala věcně, správně bez živení nenávisti.