Jiří X Doležal podporuje IVČRN a podkopává tím demokracii v Česku

Jixí X Doležal(dále v článku jako JXD), podobně jako extrémisté z IVČRN, využívá situace a skrze svědectví extrémistů napravuje svou vlastní reputaci v Konvičkově týmu. Jako rozený manipulátor a zručný autor fikcí dostává od krajně pravicových radikálů slova díků. Přerod Reflexu v hlásnou troubu Islámu v ČR nechceme probíhá na plných obrátkách. 

V komentářích příznivci islamofobie hejtují nesouhlasné názory, zatímco se dávnověký guru nesnášení navrací zpět do náruče skomírajícího projektu. Neváhá a své neliterární dílo věnované adoraci islamofobie vkládá do neveřejné skupiny Islámu v ČR nechceme.

dolezal_reflex_clanek
Screenshot z Facebooku

Eva Hrundová, jako jedna z aktérek incidentu děkuje autorovi článku, protože ten udělal mnohem víc, než ona svým hysterickým vystupováním v onen den s petičním stánkem. Reflex napomáhá reklamě a dokresluje dál podobenství umělohmotně vytvořeného příběhu. Jiří Doležal je častým přispěvatelem v diskusích na IVČRN. Většinou útočí proti imigrační politice, nebo zcela bez obtíží používá rétoriku islamofobie, náboženského extrémismu, kdy napomáhá s pomocí svých článků obhajovat politiku krajně pravicového střihu. Díky své činnosti Jiří Doležal přetváří Reflex do podobenství hlásné trouby Martina Konvičky a jeho stejně xenofobních “kolegů”.

Falešné účty neexistujících lidí mají pré. Díky Doležalově ochotě podpořit jako sionista své ideové přátele, útočí a hejtují…..klidně by mohl vzniknout další srdcervoucí článek popisující útoky a vyhrůžky ze strany islamofobů. Nadávky do fašounů, nebo vyhrůžky nejrůznějšího směru přicházející jak emailem, tak ve zprávách na Facebooku. Ty ale Jiří Doležal ve svém článku nezveřejní, protože účelem jeho článků není nestranně informovat o dění, ale připravovat ideologickou půdu pro krajně pravicové názory.

To je velmi nebezpečné a Jiří Doležal s Reflexem podkopává demokracii v České republice.