Jiří Hrebenar: “Česko se nám fašizuje a mloci zla se nekontrolovaně množí.”

Večerní zprávy dělají svět ošklivější, protože upozorňují na špatné dění. Musím se přiznat, že poslední dobou mě ročilují fašistická hesla namířená proti uprchlíkům a lidským právům. Marně hledám rozum……ten se těžko hledá, protože není ani ve slovech českých politiků neexistuje.

I když mnoho Čechoslováků bylo ekonomickými imigranty a mnoho Čechů ekonomickými imigranty je, Sobotkův kabinet se rozhodl ponižovat, kriminalizovat ekonomické uprchlíky. Rétorika předsedy vlády je takřka totožná s rétorikou krajně pravicové scény a nedávný proslov Vandase doslova děsil, protože bylo patrné, že Sobotka s Vandasem mají velmi podobné názory na uprchlíky. Vláda vytvořila umělohmotného ministra pro lidská práva. Dosadila na jeho místo člověka z řad majority, a to samotné ukazovalo na neochotu kabinetu řešit velmi špatně zvládnutou problematiku lidských práv.

Nedávné události v Agentuře pro sociální začlěňování vznikly také kvůli norským fondům, kvůli eurodotacím a pokusu vlády tyto peníze přetransferovat na kraje……tenkrát se papaláši nebáli o eurodotacích hovořit, zatímco dnes se účelově, populisticky vymezují a tzv. bojují za vlastní suverenitu. Politici velmi dobře vědí, co dav chce slyšet. Neforemný slepenec spoluobčanů našel společný středobod, na kterém se shodnou jak čecháčkovští neonacisté, fašisté, Romové, jiné minority……..bohužel tímto bodem je společný strach a jím vyvolaná pseudonenávist z neznámého – uprchlíků. Vyrábějí se z nich krvelačné bestie, jež netouží po ničem jiném, než přejít hloupé Čechy do země zaslíbené.

Tak nějak se zapomíná na lidskost, porozumění, schopnost sledovat události v kontextu. Do televizních reportážích s velmi citlivou tématikou se nasadí novináři s rasisticky laděnou minulostí. Dříve vytvářel dehonestační videa o Romech, sociálně vyloučených oblastech. Z hloupých rasistů vyráběl slušné táty, mámy od rodin, aby dnes pěkně po svém informoval za pomoci přespolních xenofobů ideu o přistěhovalcích….desítkách tisíců blížících se k české hranici. Roupy přinášejí těžkou nákazu plížící se jako mráz do každé skuliny.

Fašizace společnosti napomáhá extrémistům v dalším životě a oni to velmi dobře vědí. Podívejme se na antisemitu Bartoše, jak se nyní chová, jak se snaží militarizovat krajně pravicovou scénu…….Syn komunistických přivandrovalců z Řecka si léčí své nedostatky skrze okopírovaný spolek náboženských fanatiků. Porušuje se svými stejně naladěnými lidmi zákony tím, že se snaží do veřejného prostoru přivléct toleranci náboženského fanatismu doposud známého jako klerofašismus. A jak je vidět, do jisté míry se mu to daří. S  dehonestačně pojatými symboly přichází na projednávanou petici….a není nikým vyzván, aby své hadříky schoval.

To má mnohem větší význam, než si kdo myslí. Politické podhoubí je zasmrádlé hnilobou a Martin Konvička spolu s prezidentem Milošem Zemanem jsou toho důkazem. Je tu nebezpečná fašizace…..nebezpečné ubírání práv podle náboženského přesvědčení a hned za tím následuje ubírání práv na základě rasy. Česko se nám fašizuje a mloci zla se nekontrolovaně množí.