Jaromír Pytel hraje u Renče nácka a Romům přeje plyn do sprch

Když světlo světa spatřil na serveru Hrebenar.eu článek o tom, že neonacista Jaromír Pytel hraje v novém Renčově filmu roli nacisty, komentoval celý článek pan Pytel slovy, že autor článku je vůči němu zaujatý a vymýšlí si lži. Jako kdyby neexistovaly nezávislé zdroje, ze kterých čerpala například Antifa. Na nich je notoricky známý nacionál z jihu Čech například ve společnosti neonacistů, nebo v ruce drží vlajku s nacistickými symboly. 

Není snad toto důkaz jeho neonacistického smýšlení?

Jaromír Pytel 20. srpna 2011 za doprovodu desítky neonacistů organizoval sešlost v jihočeské Kaplici, kde se konal zakládající sraz občanského sdružení  W.P.E.P. Jaromír Pytel je rovněž jeho hlavním iniciátorem i organizátorem. Myšlenka na vznik organizace zastřešující tzv. white power krajně politickou scénu vzešla z Pytlovy hlavy. To je velmi důležité pro pozdější argumentaci, zda je mužík v nacistické uniformě neonacistou, nebo není.

Evropská síla evropských patriotů byla hlavní devizou tehdejsího Jaromíra Pytla, jež si mezi krajně pravicovými radikály nechá říkávat DJ Ferda. Celá tehdejší akce nesla na pozvánce podtitul kryptogramu čtrnácti slov “WE MUST SECURE THE EXISTENCE OF OUR PEOPLE AND A FUTURE FOR WHITE CHILDREN” [“Musíme zabezpečit existenci našich lidí a budoucnost pro bílé děti”.] od Davida Lanea – [amerického rasisty, antisemity a jednoho z vrahů židovského rozhlasového komentátora Alana Berga ].

Pozvánka na zahajovací shromáždění Pytlova spolku W.P.E.P.

Jinými slovy, W.P.E.P. se již ve svém zakládajícím večírku odkazovala na propagačních materiálech na neonacisty, v názvu se odkazuje na White Power ideologii, jež je nesnášející ke komukoli, kdo není bílé rasy.

V Roce 2012 Ministerstvo vnitra České republiky ve své zprávě o extrémismu o Pytlově spolku uvádí:

Dalším důležitým faktorem byl odchod části vůdčích osobností do ústraní. Projekt W.P.E.P - Evropští patrioti, propagovaný zakladatelem Jaromír Pytlem, který předpokládal získání části sympatizantů krajní pravice i části původních členů DSSS prozatím selhal. Kombinoval národovecké, fašistické a neonacistické prvky. Byl založený na myšlenkách rasismu a xenofobie, na čistotě bílé rasy a její ochraně. Výrazně se na této skutečnosti podílela i Policie ČR. Jaromír "Ferda" Pytel byl obviněn z přečinu založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka.
Může občanské sdružení založené na kombinaci národoveckých, fašistických a neonacistických prvků zakládat někdo s odporem vůči nacismu nebo fašismu?

Klub vojenské historie při W.P.E.P. má ve svém názvu obsaženu návaznost na občanské sdružení popisované ministerstvem vnitra jako na projekt s fašistickými a neonacistickými prvky……….Příslušníci Klubu vojenské historie při W.P.E.P. se na svých facebookových stránkách, ale také na klubovém webu fotí v nacistických uniformách…..za záda a na sobě mají nacistickou symboliku. Samozřejmě, tvrdí, že se nejedná o propagaci nacismu, protože nadšenci pouze prezentují jednu část historie druhé světové války.

Odborník na krajně pravicovou scénu a extrémismus, Miroslav Mareš, ve své knize z roku 2012 na straně 172 uvádí: “Neonacisté se vyskytují i v militaria scéně (v klubech vojenské historie, military airsoftu a military paintballu a mezi tzv. „detektoráři“), jedná  se však o velmi malou část lidí v tomto prostředí“.

Neonacisté si založí klub vojenské historie, aby mohli beztrestně prezentovat nacistickou symboliku, nebo zveřejňovat fotografie se “Sieg Heil” pozdravy…… Zda-li tomu tak je konkrétně u Klubu vojenské historie při W.P.E.P., to server Hrebenar.eu přenechá na posouzení povolanějším. Jak již bylo v článku řečeno, Klub vojenské historie při W.P.E.P. odkazuje svým názvem na neonacistický, fašistický subjekt W.P.E.P………to může činit buď odkazem na fakt, že v klubu jsou členové Pytlova spolku W.P.E.P., nebo že se sám vojenský klub odkazuje na ideologii krajně extrémistického uskupení.

Pan Jaromír Pytel by mohl tvrdit, že W.P.E.P. je věcí minulosti a nyní je všechno jinak a on své neonacistické smýšlení nemá. Kdo by mu dokázal takové tvrzení vyvrátit…….?

Na adresu [email protected] dnes přišel email z nejmenované adresy. Obsahoval zazipovanou složku, uvnitř které byly screenshoty ze zdi facebookového účtu pana Jaromíra Pytla. Pod odkazem na článek o útoku dvou Romů na muže, který se synem umýval auto, Pytel v komentáři dodává: “Plyn, leda plyn do sprch.

Ashampoo_Snap_2015.06.25_16h31m55s_019_

V jiném komentáři Jaromír Pytel na adresu uprchlíků dodává: “Je třeba se stát Breivikem, myslím na to čím dál víc” Jaromír Pytel říká, že by lidé měli být masovými vrahy nemajícími slitování ani s dětmi. Snad nikdy svou myšlenku Renčův komparsista nenaplní.

Pro osvěžení paměti krátké připomenutí kdo to byl a stále je Anders Breivik:

Anders Breivik je norský krajně pravicový extrémista s protiislámskými postoji, jež 22. července 2011 ve vládní čtvrti v Oslu pomocí bomby zabil 8 lidí a následně několik hodin poté střelbou na letním táboře Svazu dělnické mládeže, mládežnické organizace norské sociálně demokratické Strany práce, v převlečení za policistu zabil na 69 mladých lidí…převážně dětí….

breivik

V mnoha svých příspěvcích Pytel útočí na Romy, uprchlíky, které nazývá opicemi, nebo lajkuje příspěvky zavánějící sympatiemi k nacismu, případně Adolfu Hitlerovi. Pokud by člověk nebyl neonacistického přesvědčení, jak by mohl lajkovat následující větu: “To má Evropa za to, že nešla s Hitlerem, špínu a multikulťáky“:

[KGVID width=”480″ height=”320″]https://www.hrebenar.eu/wp-content/uploads/2015/06/hitler_x264.mp4[/KGVID]

Věta pochází z 9. června 2015….nejedná se o žádný starý příspěvek. Tím, že ho Pytel lajkuje, pouze dokazuje, že s takovým názorem souhlasí. V dalším příspěvku Jaromír Pytel souhlasí s větou: “ Všechny postřílet a začneme s židákem Novotným, to sem se nasmál, co měl za keci, svině sionistická. Žid také nemá v Evropě co pohledávat, cizí rasa i náboženství, zbalit je a do hajzlu co není bílé

[KGVID width=”480″ height=”320″]https://www.hrebenar.eu/wp-content/uploads/2015/06/zid_x264.mp4[/KGVID]

V dalším případě je Jaromír Pytel takovým hrdinou, že by přál paterčatům, jejich mamince i tatínkovi plyn zdarma. Není nutné přemýšlet příliš dlouho, aby bylo jasné, jak to autor komentáře myslel. Zajisté se nejednalo o plyn na vaření, ale o onen plyn do sprch, který už jednou Pytel vůči Romům nabízel.

[KGVID width=”480″ height=”320″]https://www.hrebenar.eu/wp-content/uploads/2015/06/patercata_x264.mp4[/KGVID]

Další Pytlovy lajky:

[easy-media cat=”3183″ style=”dark”]

Další screenshoty z Pytlova facebookového účtu: