Falešní českoslovenští záložáci si hrají jako malé děti na bojovníky s NATO

Časy, kdy člověk na první dobrou poznal ultranacionála jsou dávnou minulostí. Dnes se extrémisté seřazují jako holubi na elektrickém drátě do umělohmotných pseudospolků, které se opatří důvěryhodným názvem, jež spojuje iniciativu, nebo spolek s oficiálními místy, nejlépe českého státu. Typickým příkladem by mohli být Českoslovenští vojáci v záloze. Na první pohled vypadají jako spolek skutečných záložníků…..zvláště, pokud je v předních řadách známý vojenský lékař Marek Obrtel, jež sloužil na misích v Afghanistánu a Kosovu.

Koho by napadlo, že se zrovna takový veterán se zásluhami i oceněními “propůjčí” hře na někoho. Celkově se Marek Obrtel svým světonázorem hodí ke krajně politickému názorovému spektru. Veřejně požádal o odejmutí vyznamenání a NATO nazval zločinnou organizací. Taková slova jsou doslova vodou na čecháčkovské mlýny dmoucí se nad tím, že stejné nebo podobné názory má také válečný hrdina, jež neváhal a v rozporu s mainstreamem nazval věci tak, jak je vidí nacionální bolševici, čeští neofašisté, neonacisté nebo další doposud nevýrazní a těžko rozpoznatelní extrémisté.

Milovníci nacionalismu potřebují přinejmenším fikci a nezajímá je, jestli oficiální místa odmítají souvislost opravdových záložáků s nově vzniklou hrou na bojovníky lidu.
Krajně extrémistická scéna považuje odmítání vojenského paktu za projev ryzího vlastenectví, jež by měl každý Čech slepě následovat. 

Nacionální bolševici, extrémisté obecně, mají v oblibě veterány, protože mužíci se zbraní v ruce přinášejí do jejich mysli ochotu bojovat za svou zemi. Radikálové proto nemusejí listovat v historických knihách, dokonce se nemusí probírat bájemi Palackého či Jiráska, aby v posteli s knihou v ruce snili o statečných husitech, jejichž osud by čecháčkovští nacionálové chtěli okamžitě následovat.

Českoslovenští vojáci v záloze jsou minimálně na nejvyšších příčkách vyznavači velmi krajních pohledů na svět. Jmenovat bychom mohli například zakladatele iniciativy, Ondřeje Hrčiaka, který pro Armádní noviny v květnu 2015 dodal: “Evidentně se naši politici snaží zatáhnout nás do války. Chtějí zbrojit. A když si teď vymysleli, že budou odvádět do armády 18leté děti a dokonce i holky, dělají z nich opravdu maso. A dokonce se chystají upravit přísahu tak, aby je mohli poslat do jakéhokoliv dalšího příštího amerického Vietnamu, tak jako otec pěti dětí odmítám připustit něco takového“.

Opět tu máme velmi levnou, doslova šestákovou rétoriku, na kterou slyší téměř všichni extrémisté, ať jsou zleva nebo zprava. Průměrný politolog nebo sociolog by nad Hrčiakovým proslovem plesal s radostí. Jsou v něm ukryty velmi viditelné základní konstrukty manipulace s fakty, myslí i názory čtenáře.

Na podnosu jsou nabízeny apokalyptické scénáře, válka a dokonce ohrožení dětí, kterému chce Hrčiak s pomocí iniciativy zabránit.

Webová prezentace Československých vojáků v záloze je opět vytvořena tak, aby vytvářela dojem vojenského webu……nábojnicemi i samopaly se to skutečně na zelenkavém pažitu internetové prezentace jenom hemží.

Ideologie iniciativy plně odpovídá ideologii krajně levicových a některých krajně pravicových spolků. Společná je náklonnost k Rusku, zatímco největšími nepřáteli, dalo by se říci antikristy, zůstávají Štětina, Kalousek i s arcisatanem Schwarzenbergem.

V jednom ze zveřejněných videích na Facebooku Hrčiak uvedl komentář: “Občane Schwarzenbergu, občane Kalousku, občane Štětino a vy ostatní, co voláte po válce s Ruskou federací, neumíte si ani představit, jakou sílu jste proti sobě postavili.

Je zde patrný jednoduchý rukopis panslovanské náklonnosti, jež může bez obtíží oscilovat na rasové i náboženské nenávisti.
Základní, nelechtivé informace se mohou zveřejňovat na facebookové stránce falešných záložáků…….ostřejší tématika týkající se například rasismu, či projevech nenávisti se může odehrávat na speciálně vytovřeném fóru,

kde je třeba registrace a obyčejný neregistrovaný uživatel se následně nedozví, jaká témata jsou ve fóru probírána. Nikdo tak nemůže s důkazy tvrdit, že Českoslovenští vojáci v záloze jsou rasisté, xenofobové, islamofobové, homofobové, či někdo další s nezdravou touhou předsudečného smýšlení.

Pokud cítíte naléhavou potřebu některému z členů sdělit něco, co odporuje některému z bodů řádu, využijte soukromí fb chatu. Chcete-li se na citlivější téma bavit veřejně a otevřeně, tak, abychom se k němu mohli všichni kdykoliv vrátit, využijte fóra ve stejnojmenné skupině na naší vlastní síti http://komuna.cz/ – tam se přidejte i v případě, že se chcete připojit k vedení skupiny. Přidejte se také k naší záložní skupině na ruské síti VK http://vk.com/ceskoslovenstivojaci.

Zdroj: facebooková stránka Československých vojáků v záloze

Správný voják přeci mlčí, nebo jen jednoduše bručí……..i proto je komunikace rozdělena podle ostrosti názorů. Falešní záložáci na sociálních sítích přijímají ostatní členy.

Dětské sny na vojáky se přesunují do časů dospělosti pouze s tím rozdílem, že jsou mnohonásobně nebezpečnější a vytvářejí dojem “militarizace” prorusky orientující se krajně levicové scény.

Příznivci záložáků by se měli registrovat na nedávno vytvořeném webu, protože jinak by nedostali v nouzové situaci mail “stav nouze”. Falešníci jsou stavěni do role posledních ochránců národa. Vzniká tak poněkud tragikomický slepenec Blanických rytířů, na které by romanopisci národního buzení jistě koukali s otevřenou pusou dokořán.

Slovanství v poněkud zkažené podobě přichází s Československými vojáky v záloze.

Zatímco v Pochodu Bohemia vynikaly slovanské pochody, Českoslovenští vojáci v záloze se scházejí u poradních ohňů, kde se domlouvají, opíjí pivem, opékají maso a projednávají schválené body……..pobyt ve vojenském stanu přes večer, budíček, hygiena, úklid a nástup……….oheň ve věci slovanství sehrává velmi důležitou sociální roli. Odráží se v něm pohanství a zároveň ideál rodiny a jednoty…….a právě na jednotě jsou stavěny ideály. Jednotně podporovat extrémní pohledy s extrémními myšlenkami:

Přísahali jsme bránit svoji vlast, Českou a Slovenskou republiku. Přísahali jsme chránit svobodu a nezávislost našich hrdých a suverénních národů, za které naši předkové položili své životy ve světových válkách. Na tento slib se upomínáme z občanského podnětu k řešení krizového stavu. Svoboda a nezávislost je dlouhodobě ohrožována systémem zastupitelské pseudo-demokracie, kdy vyvolený zástupce nemá povinnost prosazovat zájmy voličů a v praxi zákony prezentují pouze osobní zájmy zákonodárců, zájmy politických stran a zájmových ekonomických skupin. Naše vlast je pod tlakem globálních elit a zájmových ekonomických skupin, které skrze systém zastupitelské demokracie občany zbavují moci.

Zdroj: úryvek z memoranda Československých vojáků v záloze

Pseudozáložáci kromě hry na ochránce národa odmítají ve svém memorandu zastupitelskou demokracii a poněkud neuměle ukazují, že vidí úspěch v jiném politickém systému. Opět využívají neznalost a ideologickou naivitu, ve které považují Českou a Slovenskou republiku za oběť “globálních elit”, jako kdyby falešníci s khaki uniformách dokázali mnohem víc.

Nepřítelem kromě již zmiňovaných ikon TOP009 zůstává demokracie.

…….až se člověku chce zeptat, jaký systém by pánové z vedení iniciativy preferovali. Pravděpodobně by se jednalo o nějaký druh diktatury, kde by privilegovaní, ideově nazývaní jako zástupci lidu, ostatním říkali co mohou a nemohou dělat a jestli vůbec mohou v Česku a na Slovensku pobývat. Na konci memoranda se píše: “Sjednocujeme se v krizové situaci a s využitím svých občanských i vojenských dovedností a odborností hodláme vytvořit na potřebnou dobu dostatečně silný organizovaný občanský tlak pro prosazení našich vlasteneckých cílů.

s využitím svých občanských i vojenských dovedností a odborností” tato formulace je velmi nebezpečná, protože naznačuje, že klidně aktivity iniciativy mohou vést k ozbrojenému narušení demokracie. Už proto by se o Československé vojáky v záloze měla zajímat BIS, případně jiné bezpečnostní služby. Falešní záložáci by se rádi přeměnili v polovojenskou politickou skupinu, ale tak trochu se to veřejně bojí říct. Krajní levice je stejně nebezpečná jako krajní pravice. A spolky podobného rázu to dokazují.