Adam B. Bartoš si s falešnými záložáky hraje na obranu státu

Mýtus o uprchlické krizi vyhovuje extrémistické scéně. Po vyčpělém anticikanismu, protiromských pochodů a hrátkách na nepřizpůsobivé občany v rasisticky naladěných médiích přichází čas na nenávist vůči muslimům a nyní také vůči přistěhovalcům, jež dle slov večerních zpráv vartují za hranicemi, aby zničili kulturu vysoce vyspělé společnosti Česka. Trapnost propagandy poskytuje extrémistům virtuální dlažební kostku, s níž se nacionálové rozhodli rozbít výlohu vratké demokracie.

Nejrůznější osoby čecháčkovského fašizování a dalších forem propagace nejrůznějších ismů zkoušejí převzít opratě událostí do vlastních rukou. Jedním z nich je Adam Benjamin Bartoš. I když prostřední jméno pochází z hebrejštiny, je známý především absolutní nenávistí vůči všemu židovskému, kdy i za vystydlou polévkou na stole může v rohu ukrytý Žid, jehož předseda Národní demokracie vídá ve svých vidinách. Krajně extrémistická scéna na uzavřených facebookových skupinách žehrá na to, že v zemi pod Řípem není subjekt podobný tomu Kotlebovu.

Po sadě krajně extrémistických politických stran chyběla strana s polovojenským základem. Mít za sebou mužíky s kvérem v ruce……vytahovat se s tím, že v případě potřeby existuje vlastní arzenál……to je něco jiného, než jen pokřikovat na sociálních sítích, případně demonstrovat před ambasádami, například Spojených států amerických. Bartoš se Dašickou deklarací pokoušel navázat spojení s Rusíny. Možná doufal, že spolu s nimi se dostane blíž k Pravému sektoru, jež v oblasti Podkarpatské Rusi “kraluje”. Jejich příchod do “náruče” Národní demokracie a následná radikalizace s tím spojená “profesionalizace” by Bartošově spolku napomohla.

Nejznámější antisemita v Česku se zuby nehty snaží pojídat ostatní představitele krajně pravicového, ale i krajně levicového, spektra. Bartoš chce být českým Kotlebou, jež by třeba v budoucích volbách získal nějaký ten hlásek. Samozřejmě, takový úspěch je v nedohlednu, ale to radikálové nevědí, a proto kolem sebe šikují nejrůznější existence, o nichž si myslí, že by mohli napomoci k cestě dopředu. Odhodí se motýlek, vymění se za půllitr zlatavého moku, protože skrze nabušeného, dluhy přeplněného radikála vede cestička jak ke skalním neonacistům, tak k nacionálním bolševíkům, s nimiž se přátelí.

Podle některých názorů chce Národní demokracie vytvořit neoficiálně jak politickou, tak militantně naladěnou sekci uvnitř své partaje, která by mohla plnit neveřejné, nikomu nesdělitelné cíle. Jestli je to pravda, nebo není, nemůžeme s určitostí posoudit, ale jedno pravda skutečně je: Adam Benjamin Bartoš chce svou partaj více radikalizovat, protože větší dávce radikalismu rozumí nepřemýšlející radikálové. Čím drsnější a radikálnější budou postoje, tím Bartošovi a jeho lidem porozumí více lidí z levicově i pravicově radikálních kruhů.

K neoficiálním bojůvkám by se Bartošovi lidé nemohli hlásit……ovšem v případě spřátelených hračiček se zbraní…….to by mohlo být něco jiného. Sepíše se pětibodový seznam požadavků adresovaný Vládě České republiky…..naoko vznikne důvod k radikalizaci, přestože je na první dobrou jasné, že hloupým požadavkům o vystoupení ze Schengenu i Evropské unie nikdo nemohl vyjít vstříct.

Českoslovenští vojáci v záloze představují kromě tzv. “bývalých vojáků” – radikálů, také kult antikrista Kalouska, panslovanský ideál, strach z ostatních kultur i podporu protiunijních aktivit. Jsou sexy jak pro levicové radikály z Holešovské výzvy, tak pro krajně pravicové radikály, kterým přijde vhod veterán z Afghanistánu a Kosova, Marek Obrtel. V první fázi se Bartoš spojil s Janečkem…..touha být blíže Le Penové skrze snažení Solise nevyšla, a tak se nyní touha být blíže francouzské extrémistce kryje peticí proti Evropské unii. Jako druhý bod vyzývá Bartoš klučíky s flintičkami o spolupráci:

Ashampoo_Snap_2015.06.24_16h11m45s_005_

Bartošova výzva porušuje zákon a obsahuje všechny prvky rozšiřování poplašných, naprosto nepravdivých zpráv. Ještě nedávno nejznámější antisemita v republice na adresu uprchlíků říkal: “Kdyby to bylo na našich hranicích, vydal bych příkaz střílet

Hra, o kterou se Národní demokracie pokouší, je velmi nebezpečná. Antisemita se pokouší vyhrotit situaci do krajností, kdy by v nejhorším scénáři mohlo ve jménu extrémismu dojít k páchání trestných činů, například trestného šinu vraždy v případě užití střelných zbraní vůči uprchlíkům.