Ze strženého plakátu vytvořil Islám v ČR nechceme ničení stánku i útok na ústavu

Příznivci islamofobního fanatismu Martina Konvičky vyšli do ulic, aby ostatní v okolí očkovali stejnou nenávistí a nevraživostí vůči imigrantům a všemu cizímu. Vytáhli do ulic se stánkem a následně se udivují nad tím, že ostatní lidé demokraticky nesouhlasí s prohlašovanou nenávistí. Neoficiální facebookové sdružení Islám v ČR nechceme se pokouší legalizovat porušování ústavou garantovaných práv. Popírají historii národa, aby následně vyprávěli ve svých příbězích upravené verze, ve kterých nejsou v českém prostředí muslimové, natož islám. Přitom už za dob Karla IV. vyrostla ve Střešovicích nejstarší historicky doložená mešita v oblasti českých zemí.

Islamofobové jsou novodobými antisemity. Rozlišují ostatní podle náboženství. Dokonce nehledí na příkoří, jemuž jsou imigranti ve svých domovinách vystavováni. Pomoc má být poskytnuta pouze křesťanům, protože novodobí odmítači jinověrců přistupují k lidství svým poněkud pokřiveným způsobem. Krajně pravicoví extrémisté si navykli na všeobecný nezájem. Lidé bez zájmů míjí xenofobovy stánky, někteří spoluobčané s latentním rasismem v srdci se u ženštin z Konvičkova týmu zastaví, možná i podepíší, protože našli uprostřed slunného dne malý ostrůvek zatracení, s nímž se mohou na malý okamžik ztotožnit.

Opakuje se dávno zapomenutá historie, kdy čecháčkovští fašisté před mnoha desetiletími zakládali své spolky, postávali na českých ulicích a hlásali, případně nabízeli zdarma kolemjdoucím noviny s ideály o národu jedné barvy, do něhož ani na okamžik nepatří Židé s judaismem. Dnes se děje něco naprosto podobného, jen Židy vystřídali v ideologii muslimové a místo judaismu je očerňován islám. Česká republika má ústavu, zákony, lidská práva, a proto by neměla připouštět slovní útoky i generalizace vůči ostatním spoluobčanům. Lidé mají právo věřit v islám, stejně jako lidé mají právo věřit v judaismus, křesťanství, budhismus, či jakékoli jiné náboženství a nikdo nemá právo nazývat někoho vrahem kvůli náboženskému vyznání.

Extrémisté z  IVČRN jako náruživí parazité využívají jednoho z incidentů, jež se odehrál v Olomouci 29. května 2015. Okamžitě zkontaktují senzacechtivá média, jež následně celou, jinak nicotnou událost zvěčnila tučným písmem “Stánek s peticí proti přijímání uprchlíků napadla velká skupina arabských přistěhovalců.” Bulvární tiskovina zpívala xenofobní píseň Martina Konvičky bez uvedení jakéhokoli vyjádření policie.

Stánek skupiny Islám v České republice nechceme, který stojí v Olomouci naproti radnici, brutálně napadla skupina asi dvaceti arabských přistěhovalců, kteří důrazně nesouhlasili s celou akcí.Aktivisté totiž nabízeli k podpisu petici proti přijímání uprchlíků do Česka.

A nebylo to poprvé. Už ve čtvrtek nabízeli petici na Horním náměstí a i tehdy se setkali s velkým odporem. „Křičeli, co si to dovolujeme je tu nechtít. ‚Do 15 let budete naši otroci!‘ řvali. Že prý mají tolik peněz, že to tady koupí,“ prozradila Eva Hrindová, která zastupuje skupinu Naštvané matky. „Báli jsme se o život,“ dodala.

V pátek se vše ještě více vyhrotilo. Když aktivisté rozbalili věci a začali stavět stánek, Arabové přišli a začali všechno ničit. Kopali do věcí, rozbili stánek. Na místě musela zakročit policie – přijely celkem čtyři vozy. Policisté útočníky zpacifikovali a drželi je odděleně od aktivistů.

Zdroj: Blesk.cz

Není divu, že na provokace Islámu v ČR nechceme reagují imigranti i zahraniční studenti. Proč by také nemohli? Mají na to stejné právo, jako mají islamofobové právo žádat ostatní o podpis na jejich petici. Lidé mají jasno a je to dobře. Zahraniční studenti neudělali nic špatného, než že debatovali s islamofoby, kteří situaci v centru Olomouce neustáli a následně na sociálních sítích sami sebe titulovali do pozice obětí………jsou to vskutku prazvláštní oběti…..po smíchu zahraničního studenta s tmavou pletí a následné debaty s poblíže postávajícím mladíkem se extrémisté neudrželi a jeden ze “stánkařů” pustil na svobodu svou nenávist, když nazval dle některých svědků “islám zkurvenou ideologií”……neunesl to, že si zahraniční studenti dělali legraci z činnosti krajně pravicových radikálů.

Stejně jako kdysi čecháčkovští fašisté brali přesvědčování ostatních zcela vážně, berou islamofobové stejně vážně svůj boj za svou podobu světa, do kterého mladíci ze zahraničí nepatří, notabene pokud jsou muslimského vyznání. Islamofobovi, stejně jako antisemitovi, postačí vlastní mínění i vlastní idea o tom, kdo je a není muslim. Muslimem jste v očích islamofoba tehdy, pokud nevyhovujete nabízené politice i společenské přeměně z demokracie do účelové diktatury, o níž Konvičkovi lidé usilují.

IVČRN Olomouc zveřejnila video po incidentu. To samo o sobě vypovídá o věrohodnosti tvrzení petičních stánkařů. O celé věci napsala článek jedna z účastnic dění, petentka IVČRN Eva Hrindová:

Přicházíme na místo, kde chceme rozložit petiční stánek. A tam stojí horda cizinců, připravená k boji – přesně tak vypadají. Napadají nás slovně, přibližují se, mají zlé oči – jde z nich opravdu strach. Je jich hodně – 10, 15? Nevím, nepočítala jsem je. Jsou uražení – co si to dovolujeme? Ukazují na obrázek přeškrtnuté mešity – ta je rozpaluje do běla. Předcházející den nám to přece řekli jasně – “Jak si dovolujete odmítat imigranty? Je to vaše povinnost je vzít! A co vám vadí na islámu? Beztak budete do pár let všichni našimi otroky!”

Dnes s nimi odmítáme mluvit a klidně si stavíme stánek a chystáme petiční archy. To jednoho z nich vytočí a zničehonic se vrhá na stánek a chce strhnout symbol přeškrtnuté mešity, poráží stánek… Šok, údiv, zděšení… Ale slyším – Policie! – a atak je v zárodku zastaven, útočník odvlečen… Ale ty fanatické oči jsem viděla zblízka, tu zlobu.

Ano – mám strach. Nejen o sebe, protože tihle zfanatizovaní agresivní jedinci neuvažují v našich civilizačních vzorcích. Nemají žádné ohledy. Nemají žádný respekt – co je jim proboha do toho, jak si tady řídíme naše vlastní věci? Tohle byli zahraniční studenti – vysokoškoláci nejspíše z bohatších arabských rodin. Nechci ani myslet na to, jaké vzorce chování mají ti méně kultivovaní muslimové… 

Zdroj: úryvek z článku Evy Hrindové

Událost líčí zaujatě, předem považuje postávající cizince za nějaké bojovníky. Místy běhá čtenáři mráz po zádech z toho, jak se autorka snaží vylíčit své názorové oponenty v tom nejhorším světle. Slovními obraty vykresluje zlé oči….dělá přesně to, co kdysi dělávali antisemité. Ti úmyslně Židy vyobrazovali s velkými nosy a nataženýma rukama i předem vybranými komentáři…..jako kdybychom na stránkách iDnesu, v blogerské části spatřili další pokračování antisemitského braku, nyní módně převlečeného do islamofobie. Na příkladu studentů Eva Hrindová pokouší hry na generální viny všech. Jak se zdá, fanatismus islamofobů je u islamofobní bloggerky opomíjen, zatímco je fanatismus se zlobou vkládán přímo do očí zahraničních studentů.

Přímým svědkem události, přímo na místě, byl novinář Olomouckého deníku, který píše:

Vážení čtenáři, jelikož jsem incident viděl na vlastní oči, dovolím si k němu napsat pár slov.

1) Nebylo to zdaleka tak dramatické, jak líčí “kolegové” z jiných médií. Skupina arabských studentů, kteří v Olomouci normálně fungují a nikdy s nimi nebyl žádný problém, vyjádřila zcela pochopitelně svůj nesouhlas s xenofobní peticí. K pošťuchování (ano, nebyl to žádný útok) došlo až po provokacích iniciátorů petice
2) Jestli mě něco znepokojilo, bylo to chování iniciátorů petice. Paní, co celou dobu stála u petičního stánku a píše tady do naší diskuze, najednou hystericky běhala a křičela (na adresu studentů): “Proboha, kde se tady ti lidi vzali, my je tady nechceme.” Daleko větší znepokojení ve mě ale vyvolala organizovanost celé petiční akce, na náměstí působilo hned několik aktivistů skupiny Islám v ČR nechceme, měli jej rozdělené na zóny a cíleně vyvolávali v lidech paniku. V několika těchto lidech jsem poznal někdejší (a zřejmě stálé) sympatizanty nacismu a adorovatele Adolfa Hitlera (neonacistickou scénou v České republice jsem se dlouho zabýval a její aktéry znám, několikrát jsem proti nim svědčil u soudu).
3) Výrok o otrocích jsem neslyšel. Většina studentů mluvila v arabštině, nevím, jestli bylo na místě tolik kovaných arabistů, aby jejich komunikaci dokázali přeložit. Zato jsem slyšel slova organizátorů petice “jak by s tímto plevelem rychle zatočili a že existuje jen jedno řešení”
4) Chápu znepokojení lidí z faktu, že Česká republika bude přijímat uprchlíky z arabských zemí, nicméně se jedná o marginální číslo. Ve skutečnosti podobný počet uprchlíků přijímáme každý rok a nikdy o tom nikdo nemluvil, protože to nikdy nebyl žádný problém.
Lidé bděte, ale nenechávejte se zmanipulovat.

Martin Dostál, šéfredaktor Olomouckého deníku

K události se na svém profilu vyjádřil také rektor Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslav Miller:

miller_univerzita
Zdroj: screenshot z Facebooku

Zajímavý je postoj Novinek.cz, které si po svém upravily vyjádření rektora. Neuvedly ho totiž celý a konečnou stať o xenofobii (“Xenofobie, kterou se vyznačuje článek v Blesku i řada diskusí k tomu případu, nás rozhodně nezdobí a je cestou do pekla. Ovšem nechci nikoho přesvědčovat, neboť k překonání xenofobie je nutné určité vzdělání a také jistá životní zralost. Obojího se nedostává ani redaktorům Blesku ani mnoha diskutujícím. Bohužel.”), jež rektor zmínil, jednoduše vynechaly a vyjádření na konci odsekly:

novinky_ivcrn
Screenshot upraveného rektorova vyjádření uvedeného na Novinkách.cz

Islamofobové, podobně jako antisemité, zakládají existenci svých stánků o generalizace a nenávist, kdy je předem každý muslim po vzoru šestnáctého století považovaný za hrdlořeza, lapku a nebezpečí pro každého našince. Není proto divu, že někteří muslimové i zahraniční studenti budou proti aktivitám IVČRN reagovat stejnou mincí. Konvičkovci potají v noci polévají mešity močí, krví….často jim pomáhají ultrapravičáci z Pro-Vlasti……ale muslimští studenti, zahraniční studenti nezakrývají svou pravou identitu a bez obtíží okážou, co si o islamofobech myslí…..nepotřebují se jako malé děti ukrývat za ultrapravicovými spolky….. projev agrese není správný, ani mravně odůvodnitelný. Ale stánek s přeškrtnutou mešitou žije z nenávisti, vyvolává nenávist, a proto není divu, že nenávist probouzí.

Nicméně, student z olomoucké příhody se nedopustil žádného fyzického násilí, dokonce ani neničil stánek. jenom strhl plakát, nic víc. Olomoucký zahraniční vysokoškolák byl milionkrát lidštější a milionkrát mírumilovnější, než xenofobní extrémisté z IVČRN. Není divu, že ČT24 odmítla o události informovat, protože se jednalo skutečně o podružnou, marginální příhodu, na kterou by se nikdo nechtěl dívat.

ct24_ivcrn
Zdroj: screenshot Facebook

Islám v ČR nechceme nakonec využívá celé příhody a zahraniční studenty nazývá islamisty, i když nemá jistotu, že těmi islamisty skutečně byli. Opravdový islamista by skutečně zaútočil a dotyčné dámy od stánku by posléze zcela určitě nemohly psát srdcervoucí příspěvky o tom, jak hluboce byly zděšené. Náboženští extrémisté Konvičkova týmu manipulují s myslí lidí a zcela demagogicky se snaží poukazovat na to, že “jestli toto je budoucí muslimská elita, tak co jsou zač ti na lodích“. Samozřejmě, takový pohled na věc je naprosto nepravdivý a nereálný. IVČRN se v určitém slova smyslu tímto výrokem dopouští trestného činu šíření poplašné zprávy.

ivcrn_brno
zdroj: Facebook

Pokud v Česku budou sílit nálady podporované wahhábismem, poté tyto nálady a radikalizace některých představitelů muslimské komunity jsou dílem Islámu v ČR nechceme. I proto by redakce iDnesu měla mazat nenávistné články a policie by měla postihovat nenávistné, protiústavní projevy na shromážděních Islámu v ČR nechceme. Stejně tak by měla být zakázaná Czech Defence League oficiálně vedená Bartákem.

Islám v ČR nechceme bude nadále žít ze střetů se zahraničními studenty. I proto bude pořádat své akce v blízkosti míst, kterými zahraniční studenti procházejí. Za stánkem v Olomouci stojí ženy, a proto vyvolávají ve jménu sexismu zdání křehkosti a v ultranacionálech pocit bezbřehého zla a násilí ze strany imigrantů, i když k násilí vůči lidem nedošlo. V takovém okamžiku se ideologicky zapomíná, že islamofobové jsou ještě horší a místo strhávání plakátu ničí třeba obecní majetek vyléváním prasečí moči na letenskou zeleň…..islamofobové jsou horší také tím, že se spolčují s krajně pravicovými radikály………