Okamura, Janeček i Fiala přivítali Le Penovou v Parlamentu

Marine Le Penová se díky Úsvitu přímé demokracie a Radimu Fialovi dostává na půdu Parlamentu České republiky. Koncem března se úsvitář těšil na soudný den, kdy čecháčkovští ultranacionálové ve spolupráci s Jiřím Janečkem zajistí živnou půdu pro přednášku královny nesnášení z nedaleké Paříže.

Tučná kořist souručenství Adama B. Bartoše a již zmiňovaného šéfa Občanské konzervativní strany dorazila do domoviny pod Řípem, aby ve skrytu televizních kamer a lačných fotoaparátů oblažila srdéčka všech nejrůznějších xenofobů a příznivců ultrapravicového směru.

Tu tam jsou časy, kdy se bývalý prezident Václav Klaus na Hradě setkával s prominenty extrémistické a krajně pravicové scény. Dnes, na začátku máje, se konzervativec s kravatou na krku setkává u piva s Marine Le Penovou.

klauss

Salonní přátelství dvou krajně pravicových směrů se střetává s realitou, kdy se potvrzuje Klausova inklinace k přihnědlému tónu politiky. Doposud mohli lidé tvrdit, že exprezidentovo nacionalizování nemá pranic společného s xenofobií, islamofobií a odmítavému postoji k minoritám. Nyní je jasné, jak to bývalý prezident České republiky má. Ze setkání nezveřejnil žádné prohlášení, a dokonce ho neavihzoval ani na svých webových stránkách. Tam má uvedeny pouze dvě akce: “účast na vzpomínkové akci k 70. výročí konce války na Pražském hradě a ještě před tím setkání s kazašským velvyslancem ve svém institutu“.

Marine Le Penová, stejně jako Václav Klaus, představuje proputinovského politika. Šéfka Národní fronty slíbila Václavu Klausovi možnost vystoupit na některé z akcí partaje. Bude tam moci před zraky francouzských nacionálů hřímat na Evropskou unii, Euro i celkovou politiku stařičkého kontinentu, jež oba dva v podobném duchu kritizují.

Navíc nacionálka s blond účesem nedávno obdržela od První česko-ruské banky finanční sumu na projekt spojující všechny podobně smýšlející politiky a strany napříč starého kontinentu. Bartoš s Janečkem a nejspíš také Fialova nová politická strana zůstanou pro Národní frontu stěžejními spolupracovníky naplňujícími společný ideál odmítání imigrantů, muslimů a dokonce také Romů uprostřed Evropy.

Bez názvu - 9
Marine Le Penová v jedné řadě s Janečkem i opodál sedícím Okamurou

Euroskeptická konference pořádaná v Senátu odhalila morální chudobu některých rádoby českých politiků. Dvacítka zahraničních hostů z nejrůznějších ultrapravicových uskupení poníží českou státnost na tu nejmenší míru jak jen to je možné. Čtyřhodinové debatování na téma Mír a prosperita v Evropě po Evropské unii nabízí obskurní pohled. Radim Fiala obeslal šest až osm krajně extrémisticky smýšlejících stran s pozvánkou na debatování v prostorách českého zákonodárství.

okstrana_letak
V grafice poutající na setkání v Senátu se ztratila česká diakritika. Že by se OK strana pravopisem částečně přizpůsobila Národní frontě?

OK strana Jiřího Janečka Le Penovou přivítala na letišti a plně se podílí na jejím doprovodu napříč Prahou. Samotná Le Penová se k partnerství s Janečkem vyjádřila se slovy: “My nejsme oportunisté. Nevyhledáváme cíleně strany, které by měly vysoký počet hlasů. Vyhledáváme partnery, kteří jdou stejnou cestou, kteří mají stejné myšlenky jako my, tedy suverenita, svoboda a zachování integrity vlastního národa. A my jim budeme pomáhat všemi prostředky, které máme k dispozici” Na jednu stranu českou, v zahraničí téměř neznámou partaj ponížila za bezvýznamnou, voličsky nepodstatnou, zároveň však neznámé nacionály glorifikovala za své fanoušky, jež Marine Le Penovou použijí jako svou reklamní značku.

Mezi řečníky v senátních prostorech byl také Jiří Janeček  Ten kromě prezentace stranických zájmů, přednesl na mediálně sledovaném setkání stranické choutky po zavedení ultranacionalismu do srdce české politiky.

IMG_0527
Janeček vítá Le Penovou na letišti

Jiří Janeček by mile rád zůstal českým podobenstvím Marine Le Penové. Jako nástroj má sloužit politická platforma „Hnutí za silnou Českou republiku v Evropě svobodných národů“, jež chce Janeček v nejbližších dnech utvořit.  Do nově  založeného diskusního uskupení hodlá Janeček pozvat všechny české ultranacionální strany a hnutí. Pravděpodobně bude jedním z nacionálů také Fiala s Okamurou. Pokud se odcházivším ikonám svítání nad Řípem podaří založit avizovanou stranu, budou pro “Hnutí za silnou Českou republiku v Evropě svobodných národů” i Janečkovu stranu propojkou do Poslanecké sněmovny.

Vlhké sny white trash milovníků se mohou naplnit. Čistý čecháčkovský příklon k fašizování se může ukrýt uvnitř jednoho celku, kde si navzájem jednotliví členové mohou dopomoci k politickým úspěchům. Možná Janeček, podobně jako francouzský host, požádá První česko-ruskou banku o finanční dotaci, aby se nacionalizování lépe dělalo. K dispozici jako záruky proruské solidnosti zůstávají na fotkách nepostávající Zemánek se Solisem i nejznámějším antisemitou v zemi. Dnešek není jen o tom, že se nějaká ženština s xenofobními názory rozpřáhne před parlamentáři a extrémisty. Je to především o dalším přerodu scény, jež se před několika měsíci vinou přetahování o prvenství na slunci rozpadla na malé kousky.

okamura_lepenova
Ranní momentka v prostorách Parlamentu České republiky.

Vytvoří se obalová slátanina, kde jako záruka solidnosti působí kult osobnosti Marine Le Penové. Ta by se přeci nespojovala s kdejakými loosery, a proto všichni, kdo se na dnešním divadélku podíleli, dostali před očima xenofobů, odpůrců lidských práv i odmítačů Evropské unie na důležitosti a nacionálnosti. Možná Okamura kvůli Národní frontě překoná jinak nepřekročitelnou hranici rasové jinakosti a stane se přívětivější variantou pro stoprocentní rasisty, jež bývalého mluvčího cestovek odmítali kvůli příměsi japonské krve v žilách. A kdyby přeci jen…….je tu Janečkova politická platforma, kde se Okamura může jako schovanka pohybovat nepozorován mezi jednotlivými kameny.

Fiala_lepenova
Fiala, Janeček a Le Penová děkující s vínem v ruce za pozvání

Svoboda a přímá demokracie dostala v podobenství Národní fronty opravdu prazvláštní podobu. Od úterka, kdy Le Penová přiletěla do Prahy, se Fiala s Janečkem starají o to, aby skoro padesátiletá ženština dostala opravdu národovecký program. Prošla se po Karlově mostě, shlédla krásy staré Prahy, zatímco se setkala s nejrůznějšími mediálně i nemediálně známými osobnostmi krajně politického spektra.

senat
Tisková konference pro média po skončení debaty v Parlamentu

V pondělí přerušila členství ve straně vlastnímu otci Jean – Marie Le Penovi, pošlapala tím národovecký grál oddanosti rodině a svátosti rodiny, ale to nevadí, protože pro mnoho národoveckých analfabetů zůstává Francouzka s protimuslimskou rétorikou ikonou a v tomto duchu je s ní také zacházeno.