Nigel Farage stahuje rezignaci a je nadále šéfem UKIPu

Šéf protiimigrantsky zaměřené a ultrapravicově vystupující britské politické strany stahuje svou rezignaci. UKIP, respektive dvanáctičlenné výkonné vedení partaje utvářející Národní výkonný výbor(NEC) nehodlá přijmout zodpovědnost za poslanecký debakl ve volbách. 

Vidí v Nigelu Farageovi ideálního vůdce ultranacionální politiky. Kontroverzní šéf přinesl ve všerozdělující předvolební kampani na tři miliony hlasů a zásadně se podílel na druhém místě v okrsku South Thanet. Využil napětí ve společnosti, aby následně donutil Camerona k couvání i příslibu povolebních kroků, ke kterým patří například tvrdší postoj vůči imigrantům, zdravotně postiženým, muslimům i Evropské unii. Rozdělená společnost inklinující k rychlým a často bezohledným řešením nahrála Faragemu do karet a nepřímo přispěla k ideovému přiblížení politického programu Konzervativců s plány UKIPu.

farage_ukip
Zdroj: Twitter

A o to jde především. Národní výkonný výbor Strany nezávislosti Spojeného království(UKIP) si je celé situace vědom. Partaj sice nezískala více než jednoho poslance, ale dokázala ideově nadhodnocováním své role ve společnosti přimět soupeře “hrát” podle pravidel Nigela Farageho. Xenofob se může nyní ve svých prohlášeních odvolávat na rozhodnutí vedoucích orgánů strany. On sám chtěl odstoupit, ale nemůže, protože mu to dvanáctka spolupartajníků nedovolila. Proto svou kampaň stáhnul, aby pokračoval v tom, co dokonale umí.

Nigel Farage je pro UKIP a nejvyšší orgány partaje cennou devizou. Svůj slib podat rezignaci splnil, po volbách nevypadá na první dobrou jako idiot…..Politické kampani neodcházivšího šéfa ostrovních extrémisto dopomohly nejrůznější bulvární plátky, jež podobně jako UKIP, dlouhodobě vedou antievropskou i antipřistěhovaleckou politiku. Jednotlivé články zásobují nižší sociální vrstvy, jež jsou nejčastějšími čtenáři bulváru, sadou svědectví, proč je třeba být antimultikulturně, antiislámsky nebo antivýchodoevropsky naladěný.  Cokoli řekl Farage, to se ihned dostalo do bulváru, protože to odpovídalo mediální kampani.

UKIP i vedení strany přemýšlí hodně dopředu. Jeden poslanec, několik europoslanců, zhoršující se národní politika Spojeného království ruku v ruce se sílící imigrantskou vlnou doprovázenou ochotou Nigela Farageho vyvolat ostrou reakci ……….vytváří z UKIPu nepřehlédnutelný subjekt, V neposlední řadě je tady Cameronův příslib vyvolání celonárodního hlasování o odchodu ostrovního království z Evropské unie, ve kterém by UKIP s Nigelem Faragem mohl sehrát velmi významnou roli přivádějící další hlasy i úspěchy v budoucích volbách.

Nigel Farage pokračuje dál a může lákat další xenofoby i rasisty z Evropy ke spolupráci……tedy ty, jež odmítají spolupracovat s Marine Le Penovou.