Martin Uhlíř se přátelí s ukrajinským neonacistou Olegem Zajnulinem

Banderovci žijící v Čechách se vůbec netají svými sympatiemi k banderovcům. Galina Andrejceva pohaní vlajku České republiky vzkazky šéfovi Pravého sektoru, aby ji následně předala jako dar zraněnému Dmytru Jarošovi. Z demonstrací nepřehlédnutelný holohlavec Oleg Zajnulin na sociálních sítích nekrotí svůj pronacisticky laděný temperament a zcela bez obtíží vyvolává slávu vrahům slovenských partyzánů.

Místo, aby si ukrajinští přistěhovalci vážili toho, že mohou přebývat v Česku a nikoli ve válkou zmítané domovině, propagují si v hostitelské zemi své zvrácené ideály. Ministerstvo vnitra s ministerstvem zahraničních věcí by mělo zbystřit, protože přeshraniční nacismus může velmi významně zakymácet s nožičkami demokracie.

Martin Uhlíř proti českému nacismu bojující s ukrajinským se stýkající

17. května 2015 se Oleg Zajnulin zúčastnil jako jeden z mluvčích s mikrofonem v ruce za slunného počasí pražského Euromajdanu. Četl tam z desek nacionalismem prosycený komentář. Jedno jediné oko průměrného nacionála by v ten okamžik nezůstalo suché. Pán v sáčku na první pohled nepůsobí jako kněz se zarytou zálibou v Pravý sektor a především probanderovskou a silně xenofobní stranu Svoboda, za níž je také straníkem.

oleg_zajnulin_majdan
Oleg Zajnulin na pražském Euromajdanu, 17. května 2015 . Zdroj: internet

Tentokrát v projevu nacionála chybělo kněžské roucho…..dokonce v rukou nedržel prapory banderovců i své domácí partaje a tentokrát vedle něj nestál “držák” megafonu Martin Uhlíř…..stačí, že stejný Martin Uhlíř má ukrajinského fašistu Olega Zajnulina za svého facebookového přítele

uhlir_pratele
Zdroj: screenshot z facebookového účtu Martina Uhlíře

Z čistě lidského hlediska je zajímavé, s kým se antifašista z Brna ve skutečnosti přátelí. Nevadí rusofobovi z majdanů, že jeho holohlavý kamarád z nedaleké Ukrajiny vyznává Banderu, notabene stoupence SS? Jak se může názorově a osobnostně antifašista virtuálně i nevirtuálně setkávat s někým, kdo se osobně ve jménu SS střetl se slovenskými partyzány, jež v bojích zabíjel? Česká lidskoprávní scéna v některých osobnostech opravdu připomíná všechno možné, nikoli však esenci spravedlnosti a posla míru. Není náhodou někdo, kdo se v pláči po zásahu z policejního kasru staví proti českým neonacistům a zároveň se přátelí s nacisty z Ukrajiny, obyčejným pokrytcem, morální troskou? To necháme laskavému čtenáři  na osobní posouzení.

Přinejmenším by měla česká policie sledovat, s kým se ukrajinští nacisté v Česku stýkají a co na území České republiky dělají. Vraťme se ale zpět k osobě Olega Zajnulina. Ten 25. května 2015 na svém facebookovém účtu opět oslavuje banderovce, tentokrát příslušníka 14. granátnické divize SS Leonida Muchu, jehož ve svém příspěvku nazývá hrdinou. Bylo zajisté hrdinské, když s esesáky v divizi Galicia bojoval proti partyzánům na Slovensku, Rakousku i Slovinsku.

mucha_zajnulin
banderovec Leonid Mucha, byl členem 14. granátnické divize Waffen SS

Proti podobným esesákům bojovali protinacističtí partyzáni, jež Mucha například na Slovensku a ve Slovinsku zabíjel. Pomáhal svou činností nacistickému Německu i hitlerovskému režimu  v bojích…….Zajnulinova podpora banderovců je jasná. Na své zdi sdílí slova muže, jež se přímo podílel na židovském masakru ve Lvově.

zajnulin_zed
Zdroj: screenshot ze zdi Olega Zajnulina

Jen pro dokreslení obrázku o tom, kdo byl Jaroslav Stecko. Byl pravou rukou Štěpána Bandery a sám tohoto muže zastával při masakru Židů v ukrajinském Lvově, jehož se dopustili banderovci. Jaroslav Stecko je například autorem tohoto citátu

Oleg Zajnulin je hrdý na 14. granátnickou divizi SS, jež spadala pod Waffen SS. Je taková hrdost také v souladu názory Martina Uhlíře? Pokud ne, tak proč se přátelí s ukrajinskými nacisty?

zajnulin_granat_ss
Oleg Zajnulin nasdílený znak granátnického oddílu SS komentuje slovy: “Vzpomínám si! Jsem na to hrdý!”

Martin Uhlíř si do svých přátel nevpouští kohokoli. Vybírá si přátele podle názorů a postojů a pokud tyto názory a postoje souhlasí s jeho názory, poté naváže přátelství. Znamená to snad, že pan Martin Uhlíř tolik známý z poslední protinacistické demonstrace z Brna má ve svém nitru pochopení pro nacismus, pokud nacismus vystupuje proti Rusům, notabene komunistům? Nevadí Panu Uhlířovi, že jeho přítel, Oleg Zajnulin,  sympatizuje s hnutím, které se podílelo na masových vraždách Židů, Volyňských Čechů, Poláků i partyzánů? S tím se bude muset Martin Uhlíř popásat sám…..jestli mu je bližší morálka, nebo nácek…….

Oleg Zajnulin obrázek s chlapcem komentuje slovy: “Ať žije sociálně nacionální reovluce”

Měl by se aktivista takového ražení, za kterého se Martin Uhlíř vydává, přátelit s člověkem, jež přiznává, že je nacistického smýšlení? Je to zvláštní, když postává vedle ukrajinského nacisty a zároveň demonstruje vůči českým neonacistům. Je snad ten nácek z Bohémie něco jiného, než nácek z Kyjeva? Aktivista z Prahy se přátelí s dalšími banderovci v Česku, s Ivankou Rada Illyenko, nebo Galinou Andrejcevou. Obě dvě se na Facebooku, Galina Andrejceva dokonce i mimo něj vyjádřili ze sympatiích k Banderovi a pohrobkům ukrajinského nacizování.