Islamofobie dává prostor nebezpečnému vyhrožování

Žijeme v trochu schizofreidní společnosti, kde stačí říct “Bůh s vámi!” a speciální jednotky  mají o celodenní “zábavu” postaráno.

Na vrchu se snažíme jako společnost tvářit, že teroristům nepodléháme a bojujeme proti jejich šílenství, zatímco myšlenkové pochody fanatiků necháme vniknout a zabydlet v nejhlubších místech mysli. Jako společnost jsme si navykli na zjednodušené vnímání světa, protože jedině tak nemusíme pátrat po vědomostech, spojitostech důvodech a důsledcích. Jednodušší je mít přátele i nepřátele s jasně stanovenou linií, hranicí kdy není třeba o čemkoli přemýšlet. Hrajeme si na pokrokové evropanství, přitom nejsme schopni, dokonce ani ochotni připustit, že šílencovy myšlenky se stávají hlavní složkou našich představ o světě.

manevry
Zdroj: screenshot iDnes

Syndrom terorismu aktivizuje ozbrojence se samopaly v ruce, protože kdokoli, kdo odloží tašky, kufry s kancelářskými potřebami a pozdraví ostatní spojením “Bůh s vámi!”, je automaticky nebezpečný terorista…….zachovaly by se bezpečnostní složky stejně, kdybychom nežili v období “boje proti terorismu”? Policie s bezpečnostními složkami by neměla jednat na základě předsudků a předsudečného myšlení. Jak všichni můžeme na případě z Jižní spojky vidět, policie s bezpečnostními složkami předsudečně jedná, protože daného člověka automaticky pokládá za nebezpečného teroristu, i když se dotyčný člověk svým jednáním dle informací z médií ničeho protizákonného nedopustil. Je snad trestné připevňovat ke stojanům s pohonnými hmotami cyklistickými zámky kufřík, plátěný vak a poté opustit prostor se slovy “Bůh s vámi!”?

Je to zcela určitě netradiční a dotyčný “odkladač” zavazadel využívá celospolečensky zakořeněné islamofobie, aby nepřímo vyhrožoval zaměstnancům čerpací stanice, v níž ztratil předtím svůj mobil. Muž využil předsudků i předsudečného jednání a jak je vidět……..docela dobře mu to vyšlo. Do hledání majitele zavazadel byl nasazen také policejní vrtulník, ale neznámého muže se jim nalézt nepodařilo. Nejednalo se o hysterické jednání policie? Nedošlo zde ke zbytečnému plýtvání finančních prostředků daňových poplatníků? Je správné vynaložit desítky tisíc korun na každý případ schválně připevněných nebo zapomenutých zavazadel? Adekvátní bylo, že na místo dorazil pyrotechnik i policisté, ale neadekvátní bylo to, že na místo dorazili, alespoň podle informací médií, desítky policistů v neprůstřelných vestách se samopaly.