Islám v České republice nechceme je tvůrcem umělých, smyšlených kauz

Krajně pravicové hnutí Martina Konvičky, Islám v České republice nechceme, žije z nenávisti, ale také z neexistujícího obrazu, jež kolem sebe vytváří. Zveličuje svoji roli, zveličuje úspěch při konaných akcích, kdy jednotliví petenti na internetu rozšiřují zvěsti o tom, jak velké a široké byly davy lidí se srocují před prapodivnými stánky s nenávistí.

Martin Konvička, stejně jako další představitelé islamofobní klaky, velmi dobře ví, že má omezené pole působnosti. Dlouhou dobu se na evropském kontinentu nevyskytl žádný teroristický útok islamistů…..ten poslední byl na redakci Charlie Hebdo, kvůli němuž IVČRN vykvetla na krátký čas do výšin pomyslné slávy. Lidé na internetu lajkovali a vyjadřovali virtuální podporu. Někteří z čecháčkovských milovníků nacionálního bolševismu nebo obyčejného čecháčkovského strachování se z neznámého, přišli podpořit virtuální hrdiny na některou z konaných demonstrací. Srocovali se vedle neonacistů, zatímco očekávali se zatajeným dechem, co guru z Jihočeské university přinese nového.

Nevzdělaný, frustracemi a malostí sžíraný čecháček nechce pouze jednobarevný antisemitismus tentokrát přebarvený do islamofobie. Požaduje rovněž nějaké plány, jež by dopomohly k ukojení nejpalčivějších problémů. Kdyby Martin Konvička se svými lidmi umně využil hozené rukavice, mohl z celé situace těžit například masivní podporou při přerodu IVČRN do politického subjektu. Extrémisté chtěli být vidět. Toužili po tučných novinových sloupcích a rozhovorech od všech možných médií, zatímco opojeni chvilkovou slávou zapomínají na zadní vrátka.

Vybuzení čecháčkové nedostali to, co chtěli, a proto také houfně lodičku IVČRN opouštějí. Tučný úspěch hubne, zatímco poloslepí extrémisté v delíriu tremens pořádají každý měsíc jednu islamofobní demonstraci, na níž vystupují mezi řečníci jak sionisté, tak selfhateři například z romského etnika, případně další ultrakatolicismem a klerofašismem obdaření řečníci. Nepřímo, za zadními vrátky ve světlech utajovaných skupin se nejvyšší leadři neoficiálního spolku domlouvají s neonacisty. Posílají jim pozvánky na akce, protože nedostatek zájmu chtějí doplnit řadami nevlasatých xenofobů. Ti ve jménu ochrany „českých tradic“ postávají v pozadí, aby nebyli na první dobrou viditelní na fotografiích „akreditovaných“ novinářů.

Klub nenávistníků potřebuje kontrolu nad médii, a proto si vybírá, koho na setkání, demonstrace vpustí. Nejenže využívá spřízněné duše v celostátních bulvárních a xenofobních plátků, ale zároveň dohlíží nad tím, aby o události neinformoval vysloveně odpůrce krajně pravicové scény.

Nedostatek islamistického extrémismu v Evropě drásá duše  islamofobům. Potřebují být vidět,  nejlépe v celostátních médiích. Když nepřichází žádný „impulz zvenčí“, přichází nápad s vyvoláním vlastních kauz, ve kterých by se zvětšilo postavení například IVČRN konaných akcí a navíc by na umělohmotně vyvolaném pnutí mohla růst. Využije se naprosto jednoduchého konceptu. Vezme se tématika přistěhovalectví a evropských kvót…..je to téma celkem známé a v médiích diskutované.

Vytvoří se petice a následně na ní se nabalí petiční stánky se stoupenci a členy IVČRN.  Předem se vytyčí oblast s nejčastějším výskytem cizinců, přistěhovalců, odpůrců……využívá se hysterie petentů, kteří, jakmile uvidí muslima, cizince, spustí nenávist na špacír. Zóna kolem stánku s peticemi je rozdělena na jednotlivé části, které mají na starosti zástupci IVČRN. Mají hned několik úkolů……vyvolávat v lidech paniku, chaos……případně směřovat různými způsoby cizince ke stánku, či vyvolávat s cizinci potyčky, hádky……..není náhodou, že mezi lidmi z IVČRN jsou také neonacisté. Ti jsou ochotni jít klidně do fyzických střetů v případě potřeby.

Prioritní je vyvolat střet, případně nějakou situaci, kdy petenti, stoupenci IVČRN budou oběťmi. Po takové události se natočí krátké video, na kterém ovšem nebude záznam události od začátku, ale nejlépe ta část, kdy je na místě přivolaná policie. Ihned se informují spřátelení novináři, případně média, o nichž se předem ví, že si s ověřováním faktů a nestranností těžkou hlavu nedělají. Využije se „kouzlo“ okamžiku. Naplňuje se to, na co poukazují politologové a sociologové. Pokud není příležitost adekvátně pararazitovat na nějaké neblahé události, vyrobí se vlastní. Francouzští politologové nedávno ve studii o nové podobě krajně pravicové scény varovali před nebezpečím, kdy extrémisté mohou páchat teroristické útoky převlečeni za muslimy…..upozorňují na to také některé články zahraničních periodik. Česká krajně pravicová scéna byla vždy v tomto ohledu zdrženlivější, a proto si vyrábí kauzy po svém.

IVČRN chce získat pozornost, protože jakmile ji nezíská, bude stále upadat, tak jak je tomu. Malý impulz dodává problematika přistěhovalectví, na které se hodlá přiživovat. V následujících dnech, týdnech i měsících je možné očekávat další střety i konflikty, protože ty jediné umožní Konvičkově týmu růst a získávat aureolu těch, kterým je ubližováno.