Stanislav Křeček se projevil jako hloupý rasista a měl by odstoupit z postu zástupce ombudsmanky

Stanislav Křeček opět světu ve svém facebookovém příspěvku dokázal, že se na post zástupce ombudsmanky dostal jako slepý k houslím. Politický dozor určený především pro potřeby Lidového domu, se v jedovatém příspěvku plném žluči projevil jako další čecháčkovský xenofob. Vytáhl reportáž z Novinek.cz, aby napadl českého Roma oceněného řádem britské královny.

Ta Anglie je přeci jen padlá na hlavu, když oceňuje Roma, zatímco Romové v Česku dělají bordel“….přesně tohle pan Křeček říká nepřímo ve svém příspěvku na sociálních sítích.

krecek

 

krecek2
Screenshot výše uvedeného postu Stasnislava Křečka s uvedeným časem jeho zveřejnění

 

Nejenže svou neprofesionalitou pošpiňuje úřad, v jehož službách pracuje, ale zároveň ukazuje, že rasismus v zemi pod Řípem je hluboce zakořeněný, když se ani zástupce lidu a jejich práv neštítí a nebojí veřejně sdělovat své xenofobní a naprosto hloupé myšlenky.  Měl by někdo, kdo se má zabývat ochranou lidských práv používat pravidla generalizace jako běžný způsob politické komunikace s okolím? Pan Křeček, ať už příspěvek sepisuje na svém soukromém účtu, nebo na oficiálních stránkách, či listech ombudsmanského úřadu, je stále zástupcem ombudsmana a jako takový musí zastávat dekorum vhodné a nutné pro výkon funkce, jež mu byla do rukou svěřena. Politici si neuvědomují, že slouží lidu a jsou placeni z veřejných prostředků. Místo, aby ctili morálku, chovají se jako jejich východní kolegové z nedaleké Rusi, Kazachstánu, Ázerbajdžánu nebo nějakých z dalších postsovětských republik.

Je tomu přesně dva roky a třináct dní, co Stanislav Křeček v Poslanecké sněmovně skládal slib zástupce veřejného obhájce práv, zatímco jiný kandidát na stejný post, odborník na správní právo, Filip Dientsbier, mezi poslanci neprošel. Politický handl, pokus stranicky z Lidového domu ukočírovat Varvařovského vyhrál nad veškerou možnou soudností. Již tenkrát si každý vrabec na střeše pozpěvoval smutnou melodii o tom, jak velmi populární a kvalitně fungující úřad pod taktovkou Křečka přijde na úbytě.

Ostatně, není to poprvé, co se Stanislav Křeček choval v rozporu se zásadami ombudsmanského úřadu. Mohli bychom vzpomenout případ ze září minulého roku, kdy se zástupce ombudsmanky projevil jako zastydlý islamofob, když v rozporu s Listinou základních práv a svobod souhlasil se zákazem nošení šátku na školách. Kvůli svému světonázoru se stal v očích extrémistů jediným schopným člověkem ve vedení úřadu Veřejného ochránce práv. Bývalá politická ikona ČSSD, Stanislav Křeček, se sice zalíbil Škromachovi a krajně pravicovým extrémistům kolem Martina Konvičky, ale zároveň pošlapal, tak jako dnes, ideál demokracie v Česku.

Generalizující komentář zástupce ombudsmanky nepřímo označující všechny Romy za asociály a hulváty je naprosto nepřípustný a Stanislav Křeček by měl za svá slova nést odpovědnost například odchodem ze své funkce, kterou svými výroky nenávratně poškodil a úřad Veřejného obhájce práv totálně znevěrohodnil.